150 ایده کسب و کار زودبازده با سرمایه کم
  14
30   300.6 k 

amirsaeed_nk:

راه اندازی استارتاپ دشوار است اما مرحله سخت‌تر از شروع یک کسب و کار نوپا، ایده یابی برای آن محسوب می‌شود که بررسی همه جانبه، دقت و وسواس بالا می‌طلبد. در واقع مرز باریک بین «کسب و کار» با یک «استارتاپ»، به نوع نگاه شما به مقوله «رشد» برمی‌گردد. به خاطر داشته باشید که برای کارآفرین شدن، باید ذهنیتی فراتر از «حقوق و مزایا» داشته باشید. واقعیت این است که حقوق ثابت، قل و زنجیری است که شما را از دستیابی به اهداف بزرگتر، باز می‌دارد. بسیاری از کارآفرینان موفق، داشتن انگیزه و هیجان در مورد تحقق بخشیدن به یک آرمان را دلیل موفقیت خود می‌دانند پس یک ایده دندان‌گیر، تنها زمانی به بلوغ می‌رسد که مراحل زیر را پشت سر گذاشته باشد. ایده پردازی را دست‌کم نگیرید، چرا که...خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج!• از ذهن، روی کاغذ!

باید آنچه در سر می‌پرورانید را روی کاغذ بنویسید. بقول بنیان‌گذار دیزنی، “صحبت کردن را تمام کنید و کار را آغاز کنید." از حرف زدن و پرچانگی، ایده خوب درنمی‌آید! وقتی ایده ذهنی شما روی کاغذ بیاید، ابعاد مختلف ایده خود را به چالش خواهید کشید. اگر پاسخ قانع کننده‌ای برای چالش‌های ایجاد شده ندارید، بهتر است در همین مرحله ایده را ببوسید و کنار بگذارید!

• گوگل، اولین مشاور شما!

اگر از مرحله قبل سربلند خارج شدید، امید قطعی برای به ثمر نشستن ایده‌تان نداشته باشید. در این مرحله، باید از فیلتر گوگل سالم رد شوید. تحقیق کنید و از جوانب مختلف، ایده را زیر ذره بین قرار دهید. زمان مورد نیاز برای ساخت نمونه اولیه، تشکیل تیم، قوانین پیش رو، بودجه مورد نیاز، حمایت مالی و بازار هدف ایده‌تان را بررسی کنید.

گوگل، اولین و یکی از داناترین مشاوران شما در این عرصه است اما به یاد داشته باشید که به اطلاعات استخراج شده نگاهی بی طرف داشته باشید.

• طرح تجاری، غول مرحله اول!

کم‌کم قضیه جدی می‌شود و شما باید حرفه‌ای تر به دنبال ایده‌تان بروید تا نسخه اولیه از طرح تجاری تدوین کنید. طرح تجاری، همان بیزینس پلن معروف است که باید موارد مهمی از جمله اهداف شما، وضعیت بازار، رقبا، بازار هدف (مشتریان)، سرمایه اولیه و مدل درآمدی ایده را پوشش دهد.

• دست یاری شتابنده‌ها و مراکز رشد

تا اینجا، به تنهایی از پس ایده خام خود برمی‌آیید. از حالا به بعد، ماجرا کمی پیچیده‌تر می‌شود و شما نیاز به متخصصی دارید که چم و خم راه را بلد باشد. شتاب‌دهنده، سرمایه‌گذاران و مراکز رشد در این حوزه به شما کمک خواهند کرد.

پروسه‌ای زمانبر و حساس از راه اندازی استارتاپ را، در چند پاراگراف برای شما تشریح کردیم؛ چیزهایی که گفتیم، تمام آن چیزی نیست که شما نیاز دارید چرا که در مسیر، به چالش‌های مختلفی برخورد خواهید کرد. البته به شرطی که ذهن ایده پردازی داشته باشید و در دستیابی به ایده اولیه، مشکلی نداشته باشید. در صورتی که ذهن‌تان در ایده پردازی شما را یاری نمی‌کند، بهتر است قدم اول را همراه با پکیج ما بردارید. 150 ایده استارتاپی با سرمایه کم، در این محصول گرد هم آمده که هر یک، شرایط خاصی دارند و برای روحیات مختلف تدارک دیده شده‌اند. بی شک خواسته شما، بین این 150 مورد قرار دارد.
یک ماه پیش
logo
گروه مشاوران بورس ایران

فروش موفق: 27
سطح فعالیت: 3
عضو یوزبیت از ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
آخرین فعالیت در 4 ساعت قبل
خرید اطلاعات کامل این بیت، با پرداخت 8 یوز
پرداخت امن

🛡️ پرداخت ها در یوزبیت به صورت امن انجام می شود. اطلاعات بیشتر