yoozbit-developers

اقتصاد غیرمتمرکز(DeFi) یوزبیت

دسترسی به تمام زیرساخت‌های شبکه اطلاعات یوزبیت با رویکرد تحریم زدایی، با بهره گیری از فناوری بلاک‌چین پیاده شده است. به واسطه ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاک‌چین، همه کاربران جهان می‌توانند با خیال آسوده و بدون محدودیت و تحریم از زیرساخت و خدمات شبکه یوزبیت بهره ببرند. از آنجا که هیچ موسسه یا شرکت واسطی وظیفه‌ی مدیریت دارایی‌های غیرمتمرکز کاربران را بر عهده ندارد، کنترل کامل دارایی‌ها و خدمات شبکه یوزبیت در دستان کاربران خواهد بود.

توسعه‌دهندگان سراسر ایران و جهان می‌توانند با همکاری یکدیگر، به اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت متصل شوند و آن را گسترش دهند. همین دو مولفه کافی است تا اعلام کنیم یوزبیت لقب «اولین استارتاپ ایرانی با اقتصاد غیرمتمرکز(DeFi)» را به نام خود ثبت کرده است.

یوز؛ دارایی غیرمتمرکز از جنس اطلاعات دیجیتال

با اتصال زیرساخت‌های شبکه یوزبیت با فناوری بلاک‌چین، یک آیتم مجازی و غیرمتمرکز (Decentralized Virtual Item) به نام یوز (YOOZ) با علامت اختصاری (YZC) پدید آمده است. پیاده‌سازی یوز توسط زبان برنامه نویسی Solidity و با استانداردهای ERC20 و TRC20 بوده که به صورت ترکیبی بر بستر بلاک‌چین های اتریوم و ترون انجام گرفته است. دارایی غیرمتمرکز یوز به تعداد محدود 21 میلیون واحد تولید شده ولی به صورت کامل و مستقیم عرضه نمی‌شود (به فروش نمی رسد). درواقع فقط زمانی که یک بسته اطلاعات دیجیتال بین دو نود در شبکه یوزبیت جاری شود(انرژی دیجیتال تولید شود)، توکن یوز قابل آزاد سازی خواهد بود (ذخیره انرژی دیجیتال).

ارزش ذاتی توکن یوز به عنوان یک دارایی غیرمتمرکز، با ارزش اطلاعات (VoI) رابطه مستقیم دارد. علاوه بر این مولفه‌های دیگری مانند غیرقابل مصادره بودن، تصاحب و بهره‌وری غیرمتمرکز از شبکه اطلاعات یوزبیت، چارچوب‌های نظارتی شفاف و تبادل پذیری از جمله مواردی است که باعث ارزشمندی این دارایی غیرمتمرکز شده است که با گذر زمان و رشد شبکه، ارزش آن افزایش می‌یابد.

نام یوز
نماد YZC
الگوریتم ها ERC20 - TRC20
بلاک‌چین‌ها ETHEREUM - TRON
کل یوز تولید شده 21,000,000 YZC
تعداد یوز در گردش 429,802 YZC


yoozbit-developers

کسب یوز با تولید اطلاعات

الگوریتم ارزش‌گذاری و آزادسازی یوز، بر اساس تولید اطلاعات و انرژی دیجیتال بنا شده است. در این الگوریتم، تعداد یوزهای باقی مانده در کیف پول رسمی پروژه، بر اساس میزان تولید انرژی دیجیتال در سطوح مختلف توسط نودهای شبکه، قابل آزادسازی و ذخیره سازی هستند. در واقع در این الگوریتم، ماهیت یوز، نمایی از جریان اطلاعات دیجیتال خواهد بود که باعث ارزشمندی آن می‌شود. با توجه به اینکه فقط تعداد 21 میلیون یوز ایجاد شده و جهت هماهنگی نرخ آزادسازی یوز و ارزش یوز، میزان پاداش دهی شبکه همگام با آزاد سازی یوز کاهش خواهد یافت.

باتوجه به اینکه تمام ارکان و خدمات شبکه یوزبیت از طریق یوز قابل دسترسی است، روش‌های دیگری نیز برای کسب یوز فراهم آمده که عموما از منابعی مانند ایردراپ، اسپانسری تیم یوزبیت و دیگر کاربران تامین می‌شوند.

تاکید می‌شود دارایی غیرمتمرکز یوز، صرفا کلید استفاده از خدمات داخلی و زیرساخت شبکه اطلاعات یوزبیت است و کاربری خارجی نخواهد داشت. در واقع کاربرانی که دارایی غیرمتمرکز یوز را کسب کنند در هر زمان و مکان از دنیا می‌توانند از خدمات شبکه یوزبیت استفاده نمایند.

yoozbit-developers

کاربردها و بازارهای یوز

دارایی غیرمتمرکز یوز با اینکه یک رمزارز نیست ولی با توجه به اینکه برروی بلاک‌چین های اتریوم و ترون پیاده شده است، می‌توانند در تمام صرافی‌های ایرانی و بین المللی لیست و خرید و فروش شود. افزون بر این زیرساخت صرافی و استخر نقدینگی جهت تبادل یوز با ریال و سایر ارزها در شبکه یوزبیت فراهم است که پس از دریافت مجوزهای لازم اقدام به رونمایی از صرافی و استخر نقدینگی استخر یوزبیت خواهد شد.

با توجه به اینکه دارایی غیرمتمرکز یوز با استانداردهای ERC20 و TRC20 ایجاد شده، می‌تواند در تمام اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مانند جاست سوآپ، فورک دلتا، اتردلتا، یونی سوآپ و... مورد استفاده قرار گیرد.

رابط بازرگانی اطلاعات؛ مکانی برای تبادل اطلاعات، تجارت الکترونیک و آگاهی بیشتر

یوزبیت بهترین مکان برای اشتراک و تبادل انواع مهارت و اطلاعات برای سازماندهی زندگی آگاهانه است. در این پلتفرم، تبادل اطلاعات، خرید و فروش مهارت و اطلاعات، فروش آنلاین، بازاریابی آنلاین، تبلیغات و برندسازی، کسب‌درآمد آنلاین و... را به آسانی انجام دهید.

globessl enamad logo-samandehi

تمامی حقوق برای شرکت برخط سازان اطلاعات يوز (یوزبیت) با شماره ثبت ۸۴۳۱ محفوظ است