لطفا ابتدا ویدئوهای آموزشی یوزبیت را در کانال آپارات یوزبیت مشاهده نمایید، سپس سوالات متداول زیر را مطالعه کنید. اگر همچنان نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با پشتیبانان یوزبیت ارتباط برقرار نمایید.
- تلگرام پشتیبانی یوزبیت: YoozbitSupport@
- واتساپ پشتیبانی یوزبیت: 989371983664+
اگر تحت تاثیر جریان‌های اطلاعاتی قرار دارید، یوزبیت جای شماست. با یوزبیت، در مسیر جریان‌های اطلاعاتی قرار خواهید گرفت چرا که این پلتفرم، نرم افزار اینترنتی برای تولید و تبادل انواع اطلاعات به صورت آنلاین، امن و غیرمتمرکز است. ساختاری که این نرم افزار به منظور ایجاد جریان اطلاعات از آن استفاده کرده، ساختاری شبکه‌ای بوده که علاوه بر ایجاد و تبادل اطلاعات، امکانات دیگری مانند خرید و فروش مهارت و اطلاعات، فروش آنلاین، شبکه‌سازی و بازاریابی آنلاین، تبلیغات و برندسازی، کسب ‌درآمد آنلاین، سرمایه گذاری و معامله‌گری و ... برای کاربران ارائه می‌دهد.
یوز (YOOZ) با علامت اختصاری (YZC) اعتبار شبکه یوزبیت بوده که یک آیتم غیرمتمرکز (Decentralized Item) در شبکه یوزبیت به حساب می‌آید.
پیاده‌سازی یوز توسط زبان برنامه نویسی Solidity و با استانداردهای ERC20 و TRC20 بوده که به صورت ترکیبی بر بستر بلاک‌چین های اتریوم و ترون انجام گرفته است. توکن یوز به تعداد محدود 21 میلیون واحد تولید شده ولی به صورت یکجا و مستقیم عرضه نمی‌شود. درواقع زمانی که یک بسته اطلاعات دیجیتال بین دو کاربر در شبکه غیرمتمرکز یوزبیت جا به جا شود، مقداری توکن یوز آزاد خواهد شد.
ارزش ذاتی یوز به عنوان یک دارایی غیرمتمرکز، با ارزش اطلاعات (VoI) رابطه مستقیم دارد. علاوه بر این، مولفه‌های دیگری مانند غیرقابل مصادره بودن، تصاحب و بهره‌وری غیرمتمرکز از شبکه یوزبیت، چارچوب‌های نظارتی شفاف و تبادل پذیری از جمله مواردی است که باعث ارزشمندی این دارایی غیرمتمرکز شده که با گذر زمان و رشد اندازه شبکه، ارزش آن افزایش می‌یابد. برای اطلاعات بیشتر بد نیست سری به یوزنامه بزنید.
زیرساخت‌های مالی شبکه یوزبیت با رویکرد تمرکز زدایی، تماما توسط فناوری بلاک‌چین پیاده شده است. به واسطه ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاک‌چین، همه کاربران شبکه می‌توانند با خیال آسوده، دارایی‌های تحت مدیریت خود را ذخیره، مبادله و یا سرمایه‌گذاری کنند و نسبت به سیستم مالی سنتی، بازده و سودآوری بیشتری را شاهد باشند. از آنجا که هیچ موسسه یا شرکت واسطی وظیفه‌ی مدیریت دارایی‌های کاربران را بر عهده ندارد، کنترل کامل دارایی‌ها در دستان کاربران خواهد بود.
تمام پروتکل‌های استفاده شده در سیستم اقتصادی غیرمتمرکز یوزبیت، منبع باز (Open Source) هستند؛ این ویژگی باعث شده که توسع‌دهندگان سراسر ایران و جهان بتوانند با همکاری یکدیگر، به اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت متصل شوند و آن را گسترش دهند. همین دو مولفه کافی است تا اعلام کنیم یوزبیت لقب اولین استارتاپ ایرانی با اقتصاد غیرمتمرکز(DeFi) را به نام خود ثبت کرده است.
در یوزبیت، خبری از چالش‌های تجارت به روش سنتی نیست! همانطور که می‌دانید، تجارت به روش سنتی مشکلات و محدودیت‌های زیادی را به همراه داشت. بستری که اینترنت و کامپیوتر برای تسهیل تجارت تدارک دیده، اجتناب ناپذیر است! در واقع امروزه با وجود فناوری‌هایی مانند اینترنت تجارت رنگ و بوی هوشمند سازی به خود گرفته است. در اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت و شبکه اطلاعات آن، می‌توانید به صورت ساده برای تمام حوزه‌های بازار، تجارت خود را آغاز کنید.
در واقع شما در بخش تجارت غیرمتمرکز یوزبیت می‌توانید به صورت هوشمند و امن فروش اینترنتی خود را آغاز نمایید.
هر اطلاعاتی که قصد اشتراک گذاری آن را داشته باشید، می‌تواند یک بیت اطلاعاتی باشد. به بیان دیگر، بیت اطلاعاتی ابزاری برای ایجاد و انتشار انواع اطلاعات در شبکه غیرمتمرکز یوزبیت است. این اطلاعات می‌تواند شامل انواع محتوای متنی، ویدئویی، تصویری، صوتی، خبری، فروشگاهی، خدماتی، تبلیغاتی و... باشد. درواقع بیت اطلاعاتی، انعطاف پذیری فوق العاده‌ای را برای کاربر ایجاد می‌کند تا انواع دانش و محتوا دیجیتال را منتشر کرده و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.
فراموش نکنید هر بیت اطلاعاتی، یک فرصت و ابزار کارآمد برای کسب درآمد و آزاد سازی توکن یوز است.
یک بیت اطلاعاتی، علاوه بر اینکه دانش و اطلاعات شما را در اختیار دیگر افراد قرار می‌دهد و مسیر کسب درآمدتان را هموار می‌کند، مسیری برای جذب کاربر از شبکه و موتورهای جستجو نیز می‌باشد. با این توصیف، هرچه بازدهی بیت اطلاعاتی شما بیشتر باشد، دستاورد شما و مجموعه یوزبیت بیشتر خواهد بود. پس برای افزایش بازدهی بیشتر بیت‌های تولید شده، رعایت موارد زیر را در نظر داشته باشید:
- عنوان اولین دستاویز شما برای جلب خواننده است! عنوانی انتخاب کنید که جذاب و قابل جستجو (در موتورهای جست و جو مثل گوگل) باشد.
- خوانایی را به عنوان یک اصل مهم برای نگارش متن رعایت نمایید.
- از ایجاد بیت با متن کوتاه و مختصر شدیدا خودداری نمایید.
- انتخاب تصویر مناسب، باکیفیت و کم حجم جذابیت محتوای شما را بالا می‌برد.
- در انتخاب محتوای پرطرفدار، مفید و کاربردی تاکید داشته باشید تا بازده بیت اطلاعاتی خود را افزایش دهید. محتواهای تکراری و بی فایده، بازخورد خوبی نخواهد داشت.
- کپی ممنوع! با کپی محتوا از دیگر منابع اینترنتی، جایگاه خوبی کسب نخواهید کرد و وقت و انرژی شما هدر خواهد رفت. بی شک محتوای یونیک، نردبان ترقی شما خواهد بود.
نیترو ابزاری جهت تصدیق ارزش اطلاعات بیت و همچنین حمایت از تولید کننده اطلاعات است. درواقع کاربران شبکه با نیترو زدن یک بیت اطلاعاتی، ارزش اطلاعات ایجاد شده را تایید می‌کنند و حمایت و رضایت خود را از تولید کننده به صورت مستقیم اعلام می‌کنند. اگر یک بیت اطلاعاتی را نیترو بزنید، یعنی آن را پسندیده‌اید و ارزش اطلاعات بیت را تصدیق نموده‌اید!
پس از تصدیق ارزش اطلاعات بیت توسط نیترو، شبکه به صورت خودکار مقداری توکن یوز آزاد کرده و به کیف پول تولید کننده بیت به عنوان پاداش منتقل می‌کند.
فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی، به نوعی همه ما را با مفهوم «باز نشر» آشنا کرده که اغلب به عنوان «شِیر کردن» آن را می‌شناسیم. اگر محتوای یک بیت اطلاعاتی را پسندیدید، می‌توانید با قابلیت بازنشر، آن در نمایه یا شبکه‌های اجتماعی خود انتشار دهید. این ویژگی باعث به وجود آمدن مفهوم جدیدی در شبکه یوزبیت شده که آن را «اسپانسر بازنشر» تعریف می‌کنیم. یعنی کاربر تولید کننده اطلاعات برای بازنشر بیت خود اسپانسر می‌شود تا به ازای بازنشر بیت مورد نظر، مقداری یوز برای شما واریز کند. بعد از باز نشر چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ پس از بازنشر بیت اطلاعاتی، تمام روابط شما، این بیت اطلاعاتی را مشاهده خواهند کرد.
درواقع باز نشر، یکی از روش‌های کسب درآمد از یوزبیت محسوب می‌شود.
مجمع اطلاعاتی به زبان ساده، همان دسته بندی اطلاعات در یوزبیت است. تفاوتی که این مجمع اطلاعاتی با دسته‌ بندی‌های رایج در پلتفرم‌های دیگر دارد، پویایی آن بوده به طوری که هر کاربر می‌تواند یک دسته بندی جدید خلق کند. با دسته بندی اطلاعات و قرار دادن هر بیت اطلاعاتی داخل مجمع، به مخاطبان اجازه می‌دهید که بدون فوت وقت، حوزه مورد نظر را خود را پیدا کرده و اطلاعات موجود در آن را دنبال کنند.
در کنار سر و سامان دادن به اطلاعات، مجمع اطلاعاتی ویژگی دیگری دارد که گپ زدن نام دارد. گپ زدن همان چت خصوصی بین اعضای مجمع بوده که ارتباط بین اعضای مجمع را تسهیل می‌کند. البته یک قابلیت کسب درآمد در انتظار مدیران مجمع است که به زودی راه اندازی می‌شود.
برای دریافت بازخورد مناسب از مجمع اطلاعاتی، سه کلید طلایی در اختیار دارید که رعایت هر سه اصل به صورت همزمان، ضرورت دارد.
1. انتخاب عنوان مناسب و پر جستجو در گوگل
2. انتخاب تصویر جذاب و باکیفیت
3. مدیریت محتوای مجمع
توجه داشته باشید که انتخاب موضوع پرمخاطب و کارآمد برای مجمع اطلاعاتی، یک معیار کلیدی محسوب می‌شود. در نتیجه از موضوعاتی که مخاطب پسند نیست، انتظار فیدبک خوب نداشته باشید.
برای ارتباط اعضای مجمع با یکدیگر، فضایی به نام «گپ» در نظر گرفته شده تا در راستای بهبود شرایط آن و سیاست‌گذاری‌های لازم، به بحث و تبادل نظر بپردازید. در واقع تعیین چارچوب حرکت در مجمع، موضوع رایج برای گفتگو بین اعضای مجمع‌ها است.
استفاده از یوزبیت آسان است اما ربویوز کارکرد و کارایی یوزبیت را راحت‌تر کرده است. بخش عمده‌ای از محبوبیت یوزبیت نزد مخاطبان، به پنل درآمدزایی آن بازمیگردد. این ربات کمکی، شما را راهنمایی می‌کند که چطور از یوزبیت استفاده کنید. بیشترین مزیت این ربات، در کسب درآمد از یوزبیت ظاهر می‌شود. به واسطه غیرمتمرکز بودن زیرساخت مالی یوزبیت، این ربات هم در محیط سایت و هم خارج آن، قابل استفاده می‌باشد.
رقابت، مبنای سازندگی فعالیت کاربران در شبکه یوزبیت در نظر گرفته شده که با مقدار XP سنجش می‌شود. کاربران با جمع آوری XP یا همان امتیاز، سطح خود را ارتقا داده و به همین نسبت، از شبکه پاداش دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، فعالیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام را در نظر بگیرید که کاربران به واسطه فعالیت خود، هیچ درآمدی ندارند اما در یوزبیت متناسب با میزان فعالیت و دریافت XP، کسب درآمد خواهند کرد.
این رقابت در یوزبیت، بر اساس «گیمیفیکیشن» یا به زبان ساده «گیم وار» طراحی شده تا کاربران ترغیب به رقابت بیشتر و تولید اطلاعات پربازده‌تر شوند.
لیگ یوزبیت در 15 سطح و 5 لیگ تقسیم بندی شده که ترتیب آن‌ها به شرح زیر است:
1. سطح 1 تا 3 : لیگ برنزی شامل برنزی یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
2. سطح 4 تا 6 : لیگ نقره‌ای شامل نقره‌ای یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
3. سطح 7 تا 9 : لیک طلایی شامل طلایی یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
4. سطح 10 تا 12 : لیگ تیتانیوم شامل تیتانیوم یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
5. سطح 13 تا 15 : لیگ الماس (دایمند) شامل الماس یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
توجه داشته باشید که با ارتقا از هر لیگ به لیگ بالاتر، شامل دریافت پاداش می‌شود که تنها شرط آن، ارتقای عضویت است.
XP واحد سنجش فعالیت کاربران در سایت یوزبیت است که در اثر فعالیت تجربی کاربرها، به آن‌ها تعلق می‌گیرد. به زبان دیگر، هرچه قدر درگیری کاربر با شبکه یوزبیت بیشتر باشد، در واقع فعالیت تجربی آن بیشتر بوده و امتیاز بیشتری کسب می‌کنند. اتفاقی که به لطف XP ها رخ می‌دهد، ارتقای سطوح لیگ و دریافت پاداش می‌باشد.
شروع فعالیت و عضویت در یوزبیت، هیچ هزینه‌ای برای شما به همراه نخواهد داشت اما فعالیت حرفه‌ای در این شبکه و استفاده از تمام امکانات تعبیه شده در آن، نیاز به ارتقای حساب خواهد داشت تا امکانات ریز و درشت شبکه، برای کاربر قابل استفاده باشد.
پرداخت امن، مهمترین مزیتی است که برای نقل و انتقالات وجه داخل شبکه، در نظر گرفته شده است. پرداخت امن، شامل حال تمام پرداختی‌های یوزبیت بوده که بین دو کاربر انجام می‌پذیرد. در مورد پروسه پرداخت امن، بهتر است بدانید که پس از پرداخت وجه توسط خریدار، این پول توسط شبکه یوزبیت بلوکه می‌شود تا زمانی که خریدار محصول را دریافت کند و صحت و کیفیت آن رضایت داشته باشد. پس از تایید خریدار، وجه پرداختی آزاد شده و به حساب فروشنده واریز می‌شود.
خریدار محصول در شبکه یوزبیت، تنها 6 روز فرصت دارد تا پول بلوکه شده را تعیین تکلیف کند. اگر فرصت شش روزه بدون هیچ تاییدی از جانب خریدار تمام شود، سیستم به صورت خودکار پول را آزاد کرده و به حساب فروشنده واریز می‌کند اما در صورتی که خریدار رضایت نداشته باشد، تا قبل روز ششم، تعریف دعوی کرده تا به شکایتش رسیدگی شود. اگر توضیحات قید شده در متن با محصول ارسالی از طرف فروشنده مغایرت داشته باشد، پول خریدار برگشت داده خواهد شد.
برای مدیریت سفارشات، ابتدا به حساب کاربری مراجعه کرده و نشانگر موس را روی آواتار(در نوار بالای سایت، گوشه سمت چپ) نگه دارید؛ یا اگر با موبایل هوشمند کار می‌کنید، روی آواتار را لمس کنید و وارد بخش سفارشات شوید. در این بخش، میتوانید پرداخت امن را آزاد کرده، با فروشنده گفتگو کنید و یا تعریف دعوی نمایید.
برای مشاهده همه تغییرات اعمال شده در حساب کاربری از جمله سوابق فعالیت، کافی است به بخش گزارشات حساب کاربری مراجعه کنید. برای دسترسی به بخش گزارشات، وارد حساب کاربری خود شده و در نوار بالای سایت روی مربع سیاه رنگ که موجودی کیف پول شما را نمایش می دهد بزنید، سپس در باکس نمایش داده شده روی آیکون کاغذ در پایین باکس کلیک کنید.
هر شخصی که در یوزبیت عضو شود، به طور رایگان یک صفحه شخصی (Page) خواهد داشت تا در آن تولید اطلاعات و محتوا کند، محصول برای فروش بگذارد، بیوگرافی تنظیم نماید و یا آدرس شبکه های اجتماعی خود را درج کند. داشتن یک صفحه یا نمایه در یوزبیت، آغاز فعالیت در این شبکه و حکم کارت ویزیت مجازی شما را خواهد داشت.
برای دستیابی به تنظیمات نمایه، وارد حساب کاربری خود شده و از نوار بالا روی آواتار کلیک کنید تا منوی مربوطه باز شود. پس از آن، روی تنظیمات کلیک کنید تا بتوانید اطلاعات حساب و نمایه خود را ویرایش کنید.
برای درک مفهوم رابطه سازی در یوزبیت، هیچ مثالی به اندازه Follower و Following در اینستاگرام گویای مطلب نیست! کاربران یوزبیت می‌توانند داخل شبکه ایجاد رابطه نمایند. دلیل انتخاب اسم «رابطه»، تجاری بودن شبکه یوزبیت است چرا که در تجارت، روابط تاثیر مثبت دارند.
برای خرید و فروش در یوزبیت، باید از بستر انعطاف پذیر این شبکه یعنی تجارت غیرمتمرکز استفاده کنید. با استفاده از امکانات تجاری که در تجارت غیرمتمرکز فرآهم شده، می‌توانید به هر نحو که مایل باشید اقدام به فروش آنلاین کنید و کسب‌وکار اینترنتی خود را گسترش دهید.
برای شروع فروش آنلاین خود از منو پایین وارد بخش تجارت شوید و روی گزینه ایجاد فاکتور بزنید.
روند تبلیغات در شبکه یوزبیت، صرفا از ایجاد پست (بیت اطلاعاتی) شروع می‌شود. برای تبلیغ و فروش محصول یا خدمات، پستی شامل اطلاعات مفید از محصول یا خدمات ایجاد می‌کنید که تصاویری مناسب داشته باشد. در ادامه، برای افزایش بازدید و فروش، کافیست به وسیله توکن یوز اسپانسر بیت خود شوید و آن را به بیت ویژه تبدیل کنید. بیت‌های ویژه به صورت رقابتی و براساس نرخ رقابت در شبکه نمایش داده و پخش می‌شوند.
برای مشاهده لیست روش‌های کسب درآمد در اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت، به بخش اقتصاد در منو پایین صفحه در پنل کاربری مراجعه کنید. سپس در بخش زیرساخت‌های اقتصاد، ابزارهای کسب درآمد را می توانید مشاهده نمایید..
همانطور که گفتیم، یوزبیت بستری اطلاعاتی می‌باشد که امکان درآمدزایی از تولید اطلاعات را به سه روش زیر را ارائه می‌دهد:
1. نیترو جمع کنید: با دریافت نیترو، مستقیما یوز دریافت کنید (به ازای هر نیترو مقداری یوز به عنوان پاداش به شما تعلق می‌گیرد؛ پس فرمول موفقیت در این بخش این است که نیترو بیشتر= یوز بیشتر!)
2. به فکر ارتقای لیگ خود باشید: به ازای هر بار ارتقای لیگ، پاداش (یوز) دریافت می‌کنید پس با جمع کردن نیترو، کامنت و ...، xp خود را افزایش داده تا به لیگ‌های بالاتر بروید.
3. رابطه سازی کنید: برای افزایش میزان نیترو، کامنت و xp دریافتی، با دیگر کاربران شبکه یوزبیت رابطه سازی کنید. هر چه بیت اطلاعاتی بیشتری تولید کنید، توسط دیگر کاربران بیشتر دیده می‌شوید و کاربران بیشتری با شما رابطه سازی خواهند کرد.
برای شروع تولید محتوا، از منو پایین وارد بخش خانه شوید و گزینه ایجاد بیت را انتخا کنید.
معرفی کاربر به شبکه یوزبیت، یک درآمد دائم برای شما ایجاد می‌کند! کاربران با معرفی هر عضو جدید به شبکه یوزبیت، به صورت مستقیم و دائمی در درآمد یوزبیت از آن کاربر سهیم می‌شوند. البته ناگفته نماند که در قبال معرفی کاربر جدید، مقداری xp دریافت می‌کنید که به شما کمک می‌کند به لیگ بالاتر بروید. (همانطور که می‌دانید ارتقای لیگ پاداش دارد)
شبکه سازی در یوزبیت مزایای دیگری شامل موارد زیر دارد :
- پی ریزی شبکه آنلاین، یک بار برای همیشه
- ارتباط دو طرفه و مستمر با اعضای شبکه خود
- بهره وری از شبکه خود در یوزبیت در راستای منافع تجاری خود
برای دریافت لینک و ابزار بازاریابی خود، پس از ورود به حساب کاربری، از منو پایین وارد بخش اقتصاد شوید. سپس از بخش زیرساخت‌های اقتصاد پنل درآمد چریکی را انتخاب کنید و وارد بخش معرفی کاربر شوید.
اگر به دنبال یک روش ساده و بی‌دردسر برای کسب درآمد از یوزبیت هستید، روش مشاهده آگهی را به شما توصیه می‌کنیم. در این روش، شما با مشاهده بیت‌های اطلاعاتی اسپانسردار و ویژه، می‌توانید به صورت روزانه و اصطلاحا قطره‌ای، کسب درآمد نمایید.
برای این منظور، پس از ورود به حساب کاربری، از منو پایین وارد بخش اقتصاد شوید. سپس از بخش زیرساخت‌های اقتصاد پنل درآمد چریکی را انتخاب کنید و وارد بخش مشاهده آگهی شوید.
به واسطه ایجاد اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت، توکن یوز و صرافی یوزبیت، امکان کسب درآمد با معامله گری (Trade) و نوسان گیری فراهم آمده است. اساس کار تریدرها، خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالاست. توجه داشته باشید که معامله گری نیازمند دانش و ریسک پذیری بوده و علومی مانند تحلیل تکنیکال و فاندمنتال را نیاز دارد. قبل از ورود به این عرصه، پیش زمینه‌های ضروری را کسب کنید تا متضرر نشوید.
برای شروع Trade، می‌توانید از منو پایین وارد بخش اقتصاد شوید. سپس از بخش زیرساخت‌های اقتصاد وارد پنل معامله گری غیرمتمرکز شوید و معامله را آغاز کنید.
یوز یک توکن ترکیبی بر اساس بلاک‌چین اتریوم و ترون است. لذا برای اتصال به این بلاک‌چین ها و مدیریت دارایی‌ها، نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال دارید که همان کیف پول یوزبیت است. این کیف پول اختصاصی، امکان مدیریت (دریافت و ارسال) دارایی‌هایی مانند اتریوم، یوز، نرون، بیت کوین، دوج کوین، تتر و... را برای شما فراهم می‌کند.
قابل ذکر است که این کیف پول به صورت مجزا، صرفا برای دریافت و ارسال ارزهای دیجیتال (بدون اینکه نیاز باشد درگیر شبکه یوزبیت شوید) نیز قابل استفاده است. همچنین این کیف پول به صورت همگام به شبکه غیرمتمرکز یوزبیت متصل بوده و قابلیت استفاده از دارایی‌های غیرمتمرکز در یک شبکه اطلاعات را در اختیارتان می‌گذارد.
امکان انتقال توکن‌های یوز موجود در «کیف‌پول اتریوم» و «کیف‌پول ترون» به «کیف پول یوزبیت» وجود دارد تا بتوانید از آن در شبکه و اقتصاد یوزبیت استفاده نمایید.
برای این منظور، پس از ورود به حساب کاربری از منو پایین وارد بخش اقتصاد غیرمتمرکز شوید، سپس روی گزینه دریافت کلیک نمایید. در این صفحه، آدرس کیف پول شخصی شما نمایش داده می شود (در صورت عدم نمایش آدرس، نیاز است با زدن دکمه "ساخت کیف پول" یک کیف پول بسازید). توکن‌های یوز خود را از طریق کیف پول اتریوم یا ترون خود به این آدرس منتقل نمایید و با ثبت شناسه تراکنش (txid) منتظر باشید تا انتقال شما تایید و انجام شود. پس از ثبت، نیاز به انجام هیچ کاری از جانب شما نیست چرا که به صورت خودکار موجودی حساب شما افزایش داده می‌شود.
بازهم تاکید می‌کنیم که اقتصاد یوزبیت غیرمتمرکز است! یعنی شما می‌توانید هر زمان که مایل باشید، دارایی‌های خود را از اقتصاد یوزبیت خارج کرده و به کیف پول ترون لینک یا تراست ولت خود منتقل نمایید.
برای این منظور، پس از ورود به حساب کاربری از منو پایین وارد بخش اقتصاد غیرمتمرکز شوید، سپس روی گزینه ارسال کلیک نمایید. در این صفحه، مقدار یوز و آدرس کیف پول مقصد خود را وارد نمایید و درخواست خود را ثبت کنید. درخواست شما به صورت خودکار پس از تایید انجام می‌شود.
یوزبیت از یک کیف پول ارز دیجیتال اختصاصی و حرفه‌ای برخوردار بوده که کاربران برای نگهداری و انتقال یوز ( یا هر رمز ارز دیگر) می‌توانند از آن استفاده کنند اما به طور کلی، تمام کیف پول‌های توکن‌های ERC20 و TRC20 از یوز نیز پشتیبانی می‌کنند.
معتبرترین کیف پول‌های ارز دیجیتال با قابلیت پشتیبانی از یوز به شرح زیر هستند:
- TronLink
- TrustWallet
قبل از هر چیز دقت کنید که آدرس کیف پول خود را در بخش تنظیمات حساب، به درستی وارد کرده باشید. تاکید می‌کنیم که در این مورد، نهایت دقت را بکار ببندید چرا که اگر یوزهای خود را به آدرس اشتباه بفرستید، آن‌ها را از دست داده‌اید و هیچ راهی برای بازگرداندن آن‌ها وجود نخواهد داشت!
حتما از کیف پول‌های معتبری که از یوز پشتیبانی می کنند، استفاده نمایید.
انتقال یوز از کیف پول یوزبیت به کیف پول ترون لینک یا تراست ولت شما، تا یک روز زمان نیاز دارد! البته به شرطی که از کیف پول‌های معتبر استفاده کرده باشید.
در صورتی که همه نکات را رعایت کرده‌اید، تراکنش شما تایید شده و همچنان یوز در کیف پول شما نمایش داده نمی‌شود، نیاز است تا توکن یوز را در کیف پول خود اد (اضافه) کنید. برای این منظور، می‌توانید از پشتیبانان یوزبیت کمک بگیرید.
رایج‌ترین روش کسب یوز به عنوان دارایی غیرمتمرکز و ورود به اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت، فعالیت در شبکه است اما امکان خرید آن از طریق راه‌های متنوع زیر نیز وجود دارد:
- خرید از صرافی اختصاصی یوزبیت از دیگر کاربران شبکه
- خرید از صرافی‌های غیرمتمرکز مانند جاست سوآپ و یونی سوآپ و فورک دلتا
- خرید از طریق شارژ سریع کیف پول در سایت یوزبیت
- خرید از بازار آزاد از دیگر کاربران به صورت مستقیم
برای فروش یوز به عنوان یک دارایی غیر متمرکز، روش‌های زیر کارایی دارند:
- فروش در صرافی اختصاصی یوزبیت به دیگر کاربران شبکه
- فروش در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند جاست سوآپ و یونی سواپ و فورک دلتا
- فروش در بازار آزاد به دیگر کاربران به صورت مستقیم
یوز یک توکن غیرمتمرکز بوده که به وسیله زبان برنامه نویسی سالیدیتی به صورت متن باز پیاده شده است. در نتیجه، مانند کلیه توکن‌های ERC20 و TRC20، امکان توسعه و استفاده از آن برای همگان وجود دارد.
هر فردی که دانش کار با قراردادهای هوشمند را داشته باشد و با زبان برنامه نویسی سالیدیتی و بلاک‌چین اتریوم یا ترون تا حدودی آشنا باشد، می‌تواند از توکن یوز به صورت هوشمند در کسب‌وکار خود بهره برده و به وسیله آن، به اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت متصل شود و کاربران شبکه را به کسب‌وکار خود هدایت نماید.
در زیرساخت یوزبیت امکانات و وب سرویس‌هایی برای کسب‌وکارها جهت تسهیل اتصال ساده به اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت و استفاده از توکن یوز، در نظر گرفته شده که برای اطلاعات بیشتر در این باره، می‌توانید از پشتیبانان یوزبیت کمک بگیرید.
کسب رایگان یوز در شبکه یوزبیت فعلا به 5 روش انجام می‌گیرد:
- تولید اطلاعات: با تولید محتوا و کسب نیترو، می‌توانید مستقیما یوز پاداش بگیرید.
- فعالیت در شبکه: با انجام فعالیت‌های تعریف شده در شبکه، می‌توانید xp جمع آوری نمایید و با ورود به لیگ‌های بالاتر، از شبکه یوز پاداش بگیرید.
- درآمد قطره‌ای: با مشاهده بیت‌های اطلاعاتی اسپانسردار، درآمد روزانه یوز خواهید داشت.
- بازنشر: با بازنشر بیت‌های اسپانسردار در نمایه خود، مستقیما یوز کسب کنید.
- ایردراپ‌ها: طی دوره‌های زمانی مختلف (بسته به سیاست‌های یوزبیت) ایردراپ‌هایی برگذار می‌شود که با شرکت در آن‌ها، به صورت رایگان یوز کسب خواهید کرد.
ناگفته نماند، تیم یوزبیت در تلاش است روش‌های جدیدی را به این لیست اضافه نماید.
بر اساس قرارداد هوشمند منعقد شده بین یوزبیت و کاربران، یوزبیت موظف به ارائه خدمات به این توکن می‌باشد. با استفاده از توکن یوز، کاربران به اقتصاد غیرمتمرکز یوزبیت متصل شده و از امکانات شبکه یوزبیت به صورت مستقیم و غیرمتمرکز بهره می‌برند.
امکاناتی نظیر سهام داری و سرمایه گذاری غیرمتمرکز، تبلیغات و برندسازی، فروش اینترنتی، تبادل امن اطلاعات، شبکه سازی و بازاریابی بخشی از مزایای این دارایی غیرمتمرکز است.
فراموش نکنید که کاربردهای یوز بصورت روزافزون و همگام با رشد و توسعه شبکه یوزبیت، افزایش می‌یابد.
به طور معمول انتقال وجه ریالی از حساب یوزبیت به حساب بانکی کاربر، حداکثر تا 48 ساعت کاری زمان می‌برد.
در قدم اول، بررسی کنید که ایمیل خود را در بخش تنظیمات حساب به درستی و صحیح وارد کرده‌اید یا خیر؛ در گام بعدی، حتما صندوق اسپم ایمیل خود را چک کنید و اگر باز هم اثری از ایمیل تایید نیافتید، از پشتیبانان یوزبیت کمک بخواهید.