یوزکوین یا طلا ؟!؟

همیشه در طول کل ادوار تاریخ، طلا سرمایه مناسبی برای نسل بشر محسوب میشده است. طلا به دلیل وجود عناصر خاص در ترکیب آن، درخشش و زیبایی و همچنین کاربردهای فراوان در صنایع، فلزی گرانبها و باستانی محسوب میشود که انسان‎ بسیار به او علاقه‎مند است . اما امروز هم طلا همانند دیروز محبوب است ؟
شاید قبل از اینکه سر از ساز و کار ارزهای دیجیتال درآورید، طلا همان سرمایه ناب در کل تازیخ باشد اما این مقاله، کمی ذهینت شما را دست‎خوش تغییر میکند.

اگر به تاریخ نگاهی بیاندازیم متوجه خواهیم شد زمانی که انسان نیاز به پول را احساس کرد، طلا را بعنوان روش پرداخت یا همان پول برگزید و سپس سکه را بوجود آورد. در گذشته ارزش سکه‎ها نسبت به طلای موجود در سکه سنجیده میشد. مثلا یک سکه یک دلاری بدین معنا بود که به ارزش یک دلار در این سکه طلا به کار برده شده است. اما امروزه اینچنین نیست، امروز پول تکه کاغذی‎ست به نام اسکناس که هیچ پشتوانه فیزیکی ندارد.

چاپ کن!خرج کن!

یوزکوین یا طلا

همیشه این فلز باارزش، بعنوان مرجع ارزش‎گذاری و پشتوانه ارزهای رایج دنیا بصورت مستقیم و غیرمستقیم محسوب میشده است؛ در واقع دارایی‎ها ملموس و فیزیکی بود تا اینکه سر و کله ارزهای دیجیتال پیدا شد و هرچه بشر در مورد سرمایه گذاری رشته بود را پنبه کرد! هنگامی که دارایی از حالت فیزیکی به حالت غیرملموس درآمد مردم در ارزش آن تردید کردند. در حال حاضر مهم‎ترین سوالی که ذهن سرمایه‎گذاران را درگیر کرده اینست که :

آیا ارز دیجیتال پول است؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است مرور کوتاهی بر تاریخچه ارزهای دیجیتال داشته باشیم. همانطور که میدانید اولین ارز دیجیتال بوجود آمده بیت‎کوین نام دارد که خود از سیستم امن و غیرمتمرکزی به نام بلاک‎چین نتیجه شد. سیستم بلاک‎چین یا زنجیره بلوکی به بیت‎کوین ماهیت دیجیتالی بخشید و با امنیت فوق‎العاده‎ای که داشت سبب شد بیت‎کوین بعنوان روشی برای پرداخت بخصوص پرداخت‎های ناشناس و غیرقابل رهگیری شناخته شود .

پس ارز دیجیتال از ابتدای پیدایش روشی برای پرداخت بوده است؛ بدین معنا که میتوانستید دارایی دیجیتال خود را خرج کنید و در ازای آن کالا یا خدماتی را دریافت نمایید . حال به سوالی که ذهن‎ها را درگیر کرده بود برمیگردیم

” آیا ارز دیجیتال پول است؟ “

حالا این سوال بی‎معنی جلوه میکند. تا زمانی که بتوان در ازای پرداخت ارزشی، کالا یا خدماتی را دریافت کرد مسلما آن ارزش برایمان نقش پول را بازی میکند .

پس نتیجه میگیریم که :

ارز دیجیتال مانند طلا هم پول است و هم سرمایه

ارزهای دیجیتال و یوز کوین

 

احتمالا این سوال در ذهنتان رژه می‎رود که برای سرمایه‎گذاری از طلا استفاده کنیم یا یوزکوین ؟!

ابتدا مروری میکنیم بر ماهیت یوزکوین

یوزکوین چیست ؟

یوز کوین یک توکن کاربردی و بهادار ملی میباشد که بر روی سیستم بلاکچین اتریوم و با استاندارد جهانی ERC-20 توسط متخصصین ایرانی ایجاد شده و بعنوان اولین ارز دیجیتال ایرانی شناخته میشود .

برای شناخت بهتر ماهیت توکن و استاندارد ERC-20 مقاله زیر را مطالعه کنید :

توکن چیست و استاندارد ERC-20 چگونه کار میکند ؟

از آنجایی که یوز کوین از نوع توکن کاربردی میباشد بدین معنا که دارای کاربرد است پس میتوان تکنولوژی را بعنوان پشتوانه یوزکوین در نظر گرفت . پلتفرم و شبکه اختصاصی تجارت الکترونیک یوزبیت که به فعالیت‎های مدرن بازاریابی و فروش مانند دیجیتال مارکتینگ و فروش آنلاین میپردازد در واقع تکنولوژی‎ایی است که بعنوان پشتوانه یوزکوین درنظر گرفته شده و توکن‎های یوز کاربردهای فراوانی در این پلتفرم دارند. همین تکنولوژی و کاربردهای یوز کوین در آن باعث شده تا یوز کوین دارای ارزش شده و علاوه بر نوع کاربردی تبدیل به یک توکن بهادار نیز شود . این امر توکن یوز را قابل خرید و فروش (ترید) و همچنین سرمایه‎گذاری کرده است. پس یوزکوین از تمام ویژگی‎های یک ارز دیجیتال برخوردار است.

یوز کوین

نمیخواهیم از بحث اصلی دور شویم. پس اگر قصد دارید در مورد یوزکوین بیشتر بدانید به مقاله زیر مراجعه کنید :

یوزکوین چیست ؟

خب! برگردیم سر اصل مطلب:

یوز کوین یا طلا ؟ مسئله این است!

ابتدا قصد داریم شباهت های این دو موجودی با ارزش را بررسی کنیم :

 1. یوزکوین و طلا هر دو کمیاب هستند یعنی منابع آنها محدود است:
  منابع و معادن طلا در جهان محدود هستند و بالاخره روزی این منابع به پایان میرسد و دیگر طلای جدید استخراج نمیشود و همین طلاهای موجود در بازار در گردش خواهند بود. درست مانند یوز کوین. توکن یوز نیز به مقدار محدود ۲۱ میلیون تولید شده که با استخراج همه آنها دیگر یوزکوین جدید وارد چرخه نخواهد شد و همان یوزکوین‎های موجود در گردش خواهند ماند.همین امر باعث ارزشمند شدن طلا و یوز کوین شده است .
 2. هر دو برای استخراج نیاز به انرژی دارند:
  همانطور که میدانید طلا از معادن و از دل کوه‎ها استخراج میشود پس استخراج طلا دشوار بوده و نیاز به انرژی زیادی دارد . به همین شکل یوز کوین نیز استخراج میشود . بطور کلی برخی از ارزهای دیجیتال مانند بیت‎ کوین با استفاده از انرژی برق استخراج شده و ارزشی را در اختیار ماینرها قرار میدهند اما برخی دیگر قابلیت استخراج ندارند.
  استخراج یوزکوین شباهتی به استخراج بیت کوین ندارد . تیم یوزبیت برای استخراج یوزکوین ابتکاری نوین به خرج داده که کاربران برای استخراج یوزکوین از شبکه نیازی به مصرف برق ندارند و با فعالیت‎ها و امتیازاتشان یوزکوین دریافت میکنند.
  اگر علاقه مند هستید در این مورد بیشتر بدانید حتما به مقاله زیر سری بزنید:
  استخراج یوزکوین از شبکه چگونه است ؟
 3. هر دو پرکاربرد هستند:
  همه ما میدانیم که طلا کاربردهای فراوانی دارد. از استفاده در صنایع مختلف گرفته تا استفاده بعنوان زیورآلات و همچنین مهمترین کاربرد طلا یعنی طلا بعنوان سرمایه !
  مسلما کاربردهای طلا از هر ارز دیجیتالی بیشتر است اما ارزهای دیجیتالی هم دست کمی از طلا ندارند .
  یوز کوین در حال حاضر در پلتفرم اختصاصی تجارت الکترونیک یوزبیت کاربردهای فراوانی دارد که با استفاده از آن در پلتفرم کاربران میتوانند درآمد ریالی کسب کنند و حتی با خرج کردن یوزکوین کالا یا خدمات دریافت نمایند. البته متذکر میشویم که تیم یوزبیت در حال توسعه و گسترش فعالیت‎های خود بوده و بزودی یوز کوین بعنوان روشی برای پرداخت در اکثر سایت‎های فروشگاهی ایرانی و بین‎المللی درج خواهد شد . یوز کوین هم مانند طلا میتواند یکی از بهترین روش‎های سرمایه‎گذاری و خرید و فروش باشد که البته این امر مهمترین کاربرد یوزکوین است .

 

در مرحله دوم باید تفاوت‎های یوزکوین و طلا را بررسی کنیم :

 

 1. قابلیت انتقال و امنیت :
  هر موجودی با ارزشی که ذخیره میگردد بالاخره روزی باید به غیر انتقال یابد یعنی خرج شود. انتقال دادن طلا دشوار است. اگر بخواهید طلا را منتقل کنید با چالش‎های امنیتی و البته زمانی روبرو خواهید شد . در ضمن شما برای خرج کردن طلا باید ابتدا آن را به پول تبدیل کرده و سپس پول را خرج کنید.
  اما یوزکوین براحتی منتقل میشود . امنیت بسیار بالای سیستم بلاکچین اتریوم انتقال امن یوزکوین را تضمین کرده و سرعت بالای تراکنش‎های بلاک‎چین نیز خیالتان را از سرعت عمل انجام کار راحت میکند . میخواهید یوزکوین خرج کنید ؟ مشکلی نیست، فقط کافیه زحمت چند کلیک را بکشید…
 2. جعل :
  یوزکوین را بدلیل ماهیت مجازی و رمزنگاری شده‎اش نمیتوان جعل کرد اما آیا از اصل بودن طلای خود اطمینان دارید؟ مطمئنید فلزی که در دستان شماست واقعا طلاست یا فقط رنگش زرد است ؟
 3. دوام:
  طلا فلزی نرم است و البته فیزیکی بوده و بسیار در خطر آسیب میباشد اما یوزکوین غیرفیزیکی‎ست، آسیب نمیبیند و از بین نمیرود بلکه برای همیشه بر بستر بلاک‏‎چین به همان صورت که بوده باقی میماند .
  سرمایه‎گذاری بر روی ارزهای دیجیتال بخصوص یک ارز دیجیتال ایرانی که ایجادکنندگان آن مهندسین ایرانی هستند و البته مقر اصلی این ارز دیجیتال داخل مرزهای کشورمان ایران است و همچنین فعالیت در این حوزه دارای کلاس کاری متفاوتی‎ست . با سرمایه‎گذاری بر روی یوزکوین شما یک سرمایه‎گذار مدرن محسوب شده که سرمایه خود را همگام با تکنولوژی روز پیش میبرید و پرستیژ متفاوتی نسبت به دیگر سرمایه‎گذاران خواهید داشت .

اگر متن بالا به تمام سوالات ذهنی شما پاسخ نداده، میتوانید از طریق بخش نظرات، با کارشناسان یوزبیت در ارتباط باشید.

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار