آینده بلاک چین چطور رقم خواهد خورد؟

سال ۲۰۱۷، قرار بود بلاک‌چین و رمزارزها، جهان را به تسخیر خود در بیاورند. سرمایه‌گذاران بیشتر از ۶٫۲ میلیارد دلار سرمایه را به ۸۷۵ استارت‌آپ حوزه کریپتو تزریق کردند. بیت‌کوین رونق یافت و کوین‌های جدید وارد بازار شدند. سپس بازار رمزارزها متحمل ضربه سنگینی شد، اما بلاک‌چین سر جای خود باقی ماند. در واقع شیب بازار رمزارزها باعث شد تا دنیای بلاک‌چین وارد یک دوره سراسر خلاقانه و توسعه‌پذیر شود. همه این‌ها آینده بلاک چین را بسیار جذاب می‌کند.

آینده بلاک چین

در حالی که اخبار بلاک چین ، تنها مختص به کاربرد آن در زمینه رمزارزها بوده است، اما آینده بلاک چین دنیایی با امکانات فراوان را به تصویر می‌کشد. صنعت‌های مختلف، از مالی و انرژی گرفته تا هوش مصنوعی، در حال کشف روش‌های جدید و هیجان‌انگیزی برای استفاده از تکنولوژی بلاک چین هستند. همانطور که سرعت این پیشرفت‌ها بیشتر می‌شود، مشاغل مختلف به کاربردهای بیشتری از بلاک‌چین دسترسی پیدا می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنم قبل از خواندن ادامه این مطلب، ابتدا به سراغ مقاله “بلاک چین به زبان ساده” بروید تا با مفاهیم اولیه این تکنولوژی آشنا شوید، سپس برگردید تا با کاربرد های بلاک چین آشنا شوید. با یوزبیت همراه باشید.

کاربردهای آینده بلاک چین

موارد استفاده از بلاک چین

در مقاله “کاربرد های بلاک چین در دنیای امروز ” به مواردی از قبیل کاربرد بلاک چین در اقتصاد ، کاربرد بلاک چین در رمزارزها ، کاربرد بلاک چین در زنجیره تامین ، کاربرد بلاک چین در بانکداری و همچنین کاربرد بلاک چین در انرژی پرداختیم. اما در این مقاله می‌خواهیم پنج پیش‌گویی را درباره آینده بلاک‌چین با شما در میان بگذاریم.

آینده بلاک چین در اقتصاد آمریکا

۱٫ پیشتازی اقتصاد آمریکا تمام خواهد شد و بازار کریپتو اوج خواهد گرفت.

امروزه، اقتصاد آمریکا طولانی‌ترین پیشتازی خود را در تاریخ تجربه می‌کند. اما هیچ چیز برای همیشه باقی نمی‌ماند. هر چیز خوبی بالاخره تمام می‌شود و وقتی این اتفاق بیفتد، بلاک‌چین وارد می‌شود تا توجه سرمایه‌گذاران را به محصول و پروژه اقتصادی جذاب بعدی جلب کند.

صندوق بین‌المللی پول، اقتصاد توسعه یافته آمریکا را با عنوان “محرک‌های بدهی ناپایدار” خطاب قرار داده است. یک بازار رکودی اتفاق خواهد افتاد و تنها سوال این است که در چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد.

رمزارزها، در یک اتفاق اجتناب‌ناپذیر، جایگزین جذابی برای پول‌های بدون پشتوانه خواهند شد. با توجه به طبیعت غیرمتمرکز آن‌ها، رمزارزها خیلی ساده‌تر ارزش پیدا می‌کنند. وقتی دیگر ارزها سقوط کنند، مردم برای محافظت از پس‌انداز خود و جابه‌جایی های فرامرزی خود، به سراغ بلاک‌چین خواهند رفت. این کار باعث مستحکم‌تر شدن جای پای این تکنولوژی در زمان جدال دیگر بخش‌های اقتصاد می‌شود.

آینده بلاک چین در صنعت بازی

۲٫ صنعت بازی به عنوان یک مورد پراستفاده ظهور خواهد کرد.

شرکت‌های بازی‌سازی و گیمرها، برای مدت زمان زیادی با ارزهای غیراستاندارد راحت بودند. برای آن‌ها، کریپتو و بلاک‌چین، یک تکامل طبیعی از مفهومی است که در حال حاضر نیز وجود دارد. با افزایش شهرت بازی‌های اینترنتی، دنیای بازی‌ها سردمدار استفاده از بلاک‌چین خواهد بود.

ساختار بازی‌ها به دنبال جلب توجه افراد، با هوش تکنولوژی بیشتر است تا افراد عادی و این ویژگی باعث می‌شود تا بلاک‌چین فرصت خوبی برای تست کاربردهای جدید خود بیابد. سیستم‌های چندنفره، ساختارهای پرداخت و دارایی‌های درون بازی به زودی مسیر خود را برای استفاده از تکنولوژی بلاک چین هموار خواهند کرد.

بسیاری از شرکت‌های بازی‌سازی، استفاده از این تکنولوژی را شروع کرده‌اند. سونی در حال توسعه یک بازی مبتنی بر بلاک‌چین در پلی‌استیشن ۴ است. Epic Games که سازنده بازی Fortnite است، به دنبال راهی برای اضافه کردن بلاک‌چین به رابط بازی‌های خود است. در حالی که بقیه درباره آینده بلاک چین صحبت می‌کنند، صنعت بازی در آن زندگی می‌کند.

آینده بلاک چین در صنایع مختلف

۳٫ آمریکا یک رویه “صبر کنیم ببینم چه می‌شود” را پیش خواهد گرفت.

در طی انقلاب اینترنتی، آمریکا در زمینه نوآوری و سرمایه‌گذاری در این فضا، پیشرو بود. اغلب افراد تاثیرگذار در این زمینه، یا در آمریکا زندگی می‌کردند یا به بهترین شکل در مرزهایی که این کشور ایجاد کرده بود، فعالیت می‌کردند. در حالی که کشورهای زیادی به توسعه بلاک‌چین کمک می‌کنند، آمریکا جایگاه خود را به عنوان رهبر رشد تکنولوژی حفظ می‌کند و سیستم نظارتی بدون دخالت آن‌ها، به این امر کمک می‌کند.

قانون‌گذاران آمریکایی سعی می‌کنند فاصله خود را با این دنیای جدید و جذاب حفظ کنند، چرا که ریسک یک تصمیم اشتباه بسیار بالا است. هیچ‌کس به طور حتم نمی‌داند که آینده بلاک چین چیست و هیچ‌کس هم نمی‌خواهد که در سر راه پیشرفت آن قرار بگیرد. قانون‌گذاران همچنان به دنبال شرکت‌های قلابی فعال در این زمینه خواهند بود و شرکت‌های قانونی نیز تا چند سال آینده راه‌های مخفی زیادی را پیش روی خود خواهند داشت.

آینده بلاک چین در معاملات اقتصادی

۴٫ ارزهای ثابت (Stablecoin) مشهور می‌شوند.

ارزهای ثابت، نوآوری بلاک‌چین را به مرحله بعد می‌رسانند. این دست‌آورد جدید و فوق‌العاده بلاک‌چین، می‌تواند به هر دارایی قابل معامله وصل شود تا در این بازار پر نوسان و غیرقابل پیش‌بینی، اطمینان ایجاد کند.

به عبارت ساده‌تر، ارزهای ثابت، رمزارزهایی هستند که ارزش آن‌ها وابسته به دارایی‌های واقعی در دنیا، مثل دلار آمریکا است. به عقیده خیلی از افراد، این ارزها آینده کریپتو هستند چرا که قبول رمزارزها را برای فروشندگان ساده‌تر می‌کند و همچنین برای سرمایه‌گذارانی که به ارزهای آزاد مثل بیت‌کوین اعتماد کامل ندارند، جذاب‌ترند.

به تدریج، ارزهای ثابت، جای ارزهای بدون پشتوانه (Fiat Money) را خواهند گرفت، اما این آینده بسیار دور است.

آینده بلاک چین نا محدود است

۵٫ صنعت باور می‌کند که نرم‌افزار قاتل بلاک‌چین ارائه نخواهد شد.

از زمانی که بلاک‌چین ظهور کرده است، سرمایه‌گذاران و مخترعان درباره برنامه‌ای که قاتل بلاک‌چین است، همان اختراعی که اوج توانایی بلاک‌چین را به رخ خواهد کشید، صحبت کرده‌اند. اما متاسفانه یا خوشبختانه باید بگویم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد. تکنولوژی بلاک‌چین بسیار متنوع و بسیار مرتبط به زمینه‌های بسیار زیادی است که به یک برنامه واحد، محدود نشود. بیت‌کوین تقریبا به این عنوان نزدیک شده بود، اما اتفاقات سال ۲۰۱۷، این رویا را به یک کابوس تبدیل کرد.

با در نظر داشتن این مطلب، باید بگویم که صنعت کریپتو و بلاک‌چین، مستحق تکنولوژی‌های بهتری هستند و این بهبودها در راه‌اند. بلاک‌چین برای بهبود یک تجربه خاص به وجود نیامده است، بلکه برای این به وجود آمده است که ناکارآمدی‌های کنونی سیستم را شناسایی کند و عملکرد آن را بهبود ببخشد. جهان به یک برنامه نهایی نیاز ندارد، چرا که بلاک‌چین خود یک تکنولوژی نهایی است که زیربنای یک صنعت میزبان قدرتمند را بنا نهاده است.

آینده بلاک چین

آینده بلاک چین

برخی از این پیش‌بینی‌ها در همین سال‌ها به وقوع خواهند پیوست و برخی از آن‌ها شاید تا سال‌های دور هم به واقعیت تبدیل نشوند. انقلاب بلاک‌چین تازه شروع شده است و این یعنی تغییر تنها تضمین است. ما نیز در تیم یوزبیت در تلاشیم تا همگام با این تکنولوژی و رو به جلو حرکت کنیم. البته که هنوز با استانداردهای جهانی فاصله داریم، اما آینده همیشه روشن است.

آینده در دستان ش-ماست. فاصله را بردارید. 

 

 

 

کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی، عضو تیم مدیریتی یوزبیت، سوابق کاری: دستیار مدیر کشوری خدمات پس از فروش موبایل تکنو، مدیر امور بین الملل شرکت معدنی بازتاب کانی آرا، متخصص امور بین الملل گروه تجاری پالفا

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار