شبکه سازی به رسم یوزبیت!

در ایران، وقتی در جمعی واژه «شبکه سازی» را بیان می کنیم، افرادی که هیچ آشنایی با این واژه ندارند به یاد بازاریابی شبکه ای می افتند که ذهنیت خوبی نسبت به آن وجود ندارد چرا که یادآور شرکت‌های هرمی است. همچنین عده ای آن را با پارتی بازی که واژه ای منفی در فرهنگ ماست یکسان می دانند اما به طورخلاصه می توان گفت که:

شبکه سازی یعنی گسترش شبکه دوستان کاری/اجتماعی.

در واقع شبکه سازی به عنوان یکی از مهارت های کلیدی فروشندگان حرفه ای، مدیران کسب و کار و افراد، مطرح می شود.

شبکه سازی

 

شبکه سازی چیست؟

شبکه سازی در کسب و کار فرآیند تبادل اطلاعات و ایده ها در میان افرادی است که حرفه یا علاقه ای مشترک دارند و در اکثر مواقع این فرآیند در یک شرایط غیر رسمی به وقوع می پیوندد. شبکه سازی اجتماعی نیز همچون مدل تجاری آن اغلب توسط حرفه ای ها برای گسترش دایره روابط خود، دسترسی به موقعیت های شغلی جدید، و همچنین افزایش آگاهی از اخبار و مد های جدید در زمینه فعالیت خود انجام می شود. حتی در علم کامپیوتر نیز اصطلاح شبکه سازی به معنای اتصال چند کامپیوتر به هم برای به اشتراک گذاری آنی اطلاعات می باشد.

خیلی از موقعیت های شغلی خوب بدون آگهی پر می شوند. خیلی از شرکت های تجاری بدون شرکت در مناقصه همیشه در حال کار کردن بر روی پروژه های بزرگ هستند. می دانید چرا؟

شبکه سازی در زمانی اتفاق می افتد که یک نقطه مشترک با طرف مقابلتان پیدا کنید. آشکارترین نوع شبکه سازی را می توان یک نوع همبستگی حرفه ای دانست که افراد در گروه های دانشگاهی، کاری، دوستانه و دیگر انواع گروه های خود بدست می آورند. همچنین خیلی از حرفه ای ها در سمینارها، کنفرانس ها و نمایشگاه ها که مرکز تجمع افرادی با علایق مشترک است به دنبال این نوع همبستگی می گردند.

 شبکه سازی تجاری

صاحبان مشاغل کوچک برای ایجاد ارتباط با شرکت ها و افرادی که قصد تجارت با آن ها را در آینده دارند ایجاد رابطه می کنند. این روابط باعث به وجود آمدن اعتماد بین افرادی که در یک صنف تجاری فعالیت می کنند می شود.بستن قراردادهای تجاری و تبادل اطلاعات از جمله اهداف شبکه سازی می باشند که اگر خارج از آن شبکه باشید برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

در این راستا، شرکت ها و سازمان های حرفه ای همیشه سعی در فراهم کردن بستر مناسب شبکه سازی برای مدیران ارشد خود هستند. برای مثال با کمک سازمان ها یا شرکت های دیگر رویدادهای مشترکی را اجرا می کنند و یا کارمندان خود را به دوره های آموزشی، سمینارها و کنفرانس های مختلف می فرستند تا هرچه بیشتر زمینه برقراری ارتباط با دیگر شرکت ها و سازمان ها میسر شود.

شبکه سازی

شبکه سازی آنلاین

پلتفورم های حرفه ای شبکه سازی آنلاین برای کاربران خود فضایی آنلاین فراهم می کنند تا در آن بتوانند با استفاده از قرار دادن پست، به اشتراک گذاری اطلاعات و همچنین عضویت در گروه های تجاری با دیگر حرفه ای ها در زمینه کاری خود ارتباط برقرار کنند. این پلتفورم ها همچنین امکان رزومه سازی را نیز برای کاربران خود فراهم می آورند تا افراد بتوانند با ساخت رزومه آنلاین خود کارفرمایان مختلف را به استخدام، و دیگر تاجران را به ایجاد رابطه تجاری ترغیب کنند.

امروزه شما می توانید یک رابطه تجارت به تجارت (B2B) را با استفاده از یک شبکه اجتماعی آنلاین به وجود بیاورید. این فروم های آنلاین شبکه سازی به حرفه ای ها این امکان را می دهند که دانش و توانایی های خود را به نمایش بگذارند و در همین راستا با افراد و تجارت های هم سو و هم فکر مرتبط شوند.

لینکداین بزرگترین پلتفورم آنلاینی است که از اصول شبکه سازی به خوبی پیروی می کند اما تنها پلتفورم نیست. Black Business Women Online فضایی است که افراد با نژاد های مشابه را به دور هم جمع کرده است. MeetUp کاربران خود را ترغیب می کند که خارج از فضای سایت و به صورت حضوری همدیگر را ملاقات کنند. LunchMeet برنامه ای موبایلی است که به شما افرادی در زمینه کاری شما و در محدوده مکانی شما را پیشنهاد می دهد تا بتوانید آن ها را حضوری ملاقات کنید.

همه به دنبال نقاط اشتراک هستند!

شبکه سازی

شبکه سازی به رسم یوزبیت

یوزبیت نیز به رسم همیشگی خود سعی در ایجاد نوآوری و فراهم کردن قابلیتی جذاب برای کاربران خود داشته است. از اینرو قابلیت شبکه سازی را با ویژگی های منحصر به فرد و جامع برای کاربران خود ایجاد کرده است.

شبکه سازی در یوزبیت همراه با قابلیت هایی است که می توانید در زمینه تجارت الکترونیک یا دیجیتال مارکتینگ حداکثر بهره را از آنها ببرید. از جمله این قابلیت ها می توان به امکان گفتگوی آنلاین بین کاربران عضو یک شبکه اشاره کرد که باعث ایجاد فضایی مناسب برای به اشتراک گذاری ایده ها و اطلاعات است.

ارتباطات از مهمترین اصول شبکه سازی است!

از سوی دیگر شبکه سازی در یوزبیت به شما قابلیت پیشرفت سریع در تجارت خود را می دهد. شما می توانید با ایجاد ارتباط با هم صنفان خود که دید و فکر مشابه با شما دارند تجارب و اطلاعات خود را به اشتراک گذاشته و در مورد نحوه فعالیت در بخش های مختلف به توافق برسید تا بتوانید خدمات یا محصولات خود را به صورت یکپارچه ارائه کنید! با ایجاد ارتباط با هم صنفان خود می توانید به صورت گروهی بر روی یک ایده کار کنید و به صورت تیمی کسب درآمد آنلاین داشته باشید.

کار گروهی از اهداف یوزبیت و از اصول شبکه سازی است!

از دیگر مزیت های شبکه سازی در یوزبیت می توان به رسیدن به درآمد مادام العمر از تمام زیرمجموعه هایی که با لینک شما در سایت ثبت نام می کنند یا در شبکه شما فعالیت می کنند اشاره کرد. این قابلیت علاوه بر افزایش سوددهی تجارت شما از طریق شبکه سازی و بهینه سازی می باشد. هر مدیر گروه می تواند با یک بار ایجاد شبکه به صورت دائمی تمامی امور تجاری شبکه را رصد کرده و در صورت نیاز می توانید با شبکه شدن با دیگر سایت ها درآمد خود را هدایت کنید.

شبکه بسازید و درآمد مادام العمر داشته باشید!

شبکه سازی

تنها کافیست کاربر از طریق لینک مخصوص شما وارد سایت شده و عضو شود. یا در صورتی که در یوزبیت ثبت نام کرده است و عضو شبکه ای نیست پس از ورود به حساب کاربری خود با کلیک روی لینک شما میتواند عضو شبکه شما شود.

البته باید این را هم در نظر داشته باشید که شبکه سازی در یوزبیت تنها تا یک سطح اتفاق می افتد. یعنی شما فقط می توانید در یک شبکه مادر (شبکه بالاتر از شما) عضو شوید و در آن جا به فعالیت بپردازید تا تجارت خود را رونق بخشید و یک شبکه اختصاصی داشته باشید که در آنجا نقش مدیر را ایفا کرده و علاوه بر رونق تجارت خود پورسانت مدیریت نیز دریافت کنید.

از طرفی این تازه ابتدای کار است و یوزبیت به عنوان دریچه ای به سوی آینده امکانات بیشتر و بهینه تری نیز به این امکان اضافه خواهد کرد.

یوزبیت به پیشرفت عادت دارد!

آینده در دستان ش-ماست. فاصله را بردارید!

 

 

موسس یوزبیت | برنامه نویس و توسعه دهنده وب و بلاک چین | مهندس برق

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار