ایردراپ لیبرا چیست؟

رابطه فیس‌بوک با رمزارزها را می‌توان یک رابطه همراه باعشق و نفرت دانست. در ابتدا فیس‌بوک برخورد سختگیرانه‌ای با تبلیغات کریپتو داشت، به طوریکه در ژانویه ۲۰۱۸ همه تبلیغات رمزارزها و ICOها را ممنوع کرد. اما حالا و بعد از گذشت کمتر از ۲ سال، من مقاله ایردراپ لیبرا را شروع کرده‌ام!

ایردراپ لیبرا

لیبرا چیست؟

لیبرا یک ارز رمزنگاری شده است که به افراد اجازه انتقال پول و خرید با کمترین هزینه ممکن را می‌دهد. این هزینه نزدیک به صفر است که در نوع خود و با توجه به هزینه تراکنش‌های دیگر ارزهای مطرح دنیا مثل بیت‌کوین بسیار جذاب است. علاوه بر این، شما قادر خواهید بود که از کیف‌پول Calibra، در برنامه خودش و همچنین در واتس‌آپ و مسنجر نیز استفاده کنید! این قابلیت‌ها می‌توانند بسیار کاربردی باشند.

در مقاله لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک به معرفی کامل و تاریخ‌های مهم این ارز پرداختیم، اما در این مقاله نیز به چند نکته مهم از وایت‌پیپر لیبرا اشاره می‌کنیم.

  • لیبرا زبان برنامه‌نویسی مختص خود را دارد که Move نامیده می‌شود.
  • بلاک‌چین لیبرا عمومی است و طرف سوم هم می‌تواند آن را بازرسی کند.
  • لیبرا در حال حاضر غیرمتمرکز نیست، اما تمایل به این اتفاق در آینده را دارد.
  • لیبرا یک ارز ثابت است.

ایردراپ لیبرا

ایردراپ لیبرا

اجازه بدهید قبل از اینکه به سراغ ایردراپ لیبرا و داستان‌های به نظر تمام نشدنی آن برویم، کمی درمورد ایردراپ صحبت کنیم. ایردراپ فرآیندی است که طی آن، صاحبان یک رمزارز اقدام به دادن توکن‌های خود به صورت رایگان به کاربران خود می‌کنند. البته این اقدام بسته به نوع ایردراپ با اهداف خاصی انجام می‌شود. اما مهمترین هدف ایردراپ‌‌ها، ‌می‌تواند آگاهی بخشی به کاربران باشد. در مقاله ایردراپ چیست به طور کامل به تعریف ایردراپ و اهداف و کاربردهای آن پرداختیم.

با این حال، همه ایردراپ‌ها نیز معتبر نیستند و برخی، تنها با اهداف کلاه‌برداری به وجود آمده‌اند. پیشنهاد می‌کنم برای اینکه از ویژگی‌های ایردراپ‌های معتبر و همچنین منابعی که به معرفی ایردراپ‌های جدید میپردازند، آگاه شوید، مقاله معرفی ایردراپ‌های معتبر را بخوانید.

آیا ارز دیجیتال فیس بوک موفقیت آمیز خواهد بود؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، فیس‌بوک رفتار کجدار و مریزی نسبت به رمزارزها از خود نشان داده است. تا چند ماه پیش حتی تبلیغات آن را در پلتفورم خود ممنوع کرده بود اما کم کم رویه قانون‌گذاری خود را تغییر داد و در نهایت در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹، تمامی قوانین بر ضد رمزارزها را برداشت و به شکل شگفت‌انگیزی خبر از انتشار رمزارز اختصاصی خود داد.

لیبرا ، ارز دیجیتال فیس بوک ، در حالی پای به دنیای کریپتو گذاشته است که با توجه به تعداد بسیار زیاد کاربران این غول شبکه‌های اجتماعی و منابعی که زاکربرگ در اختیار دارد، همه گیر شدن آن چندان هم دور از انتظار نیست. همین مطلب حساسیت‌ها را نسبت به لیبرا بالا برده است.

از زمانی که فیس‌بوک خبر از ایجاد رمزارز اختصاصی خود داد، مجلس سنای آمریکا و خیلی از کشورهای اروپایی، به مخالفت با این طرح برخاستند. دلیل این مخالفت‌ها این است که فیس‌بوک از توانایی لازم برای به دست گرفتن بازار رمزارزها برخوردار نیست. حتی جلسه‌ای که مارک زاکربرگ با اعضای مجلس سنای آمریکا داشت نیز تغییری در نظر آن‌ها نسبت به لیبرا ایجاد نکرد.

زاکربرگ در این جلسه اشاره داشت که فیس‌بوک تا زمانی که موافقت مجلس را کسب نکند، انتشار لیبرا را به تعویق خواهد انداخت، اما به نظر اوضاع برای زاکربرگ و تیمش خوب پیش نمی‌رود چرا که در همان جلسه یکی از اعضای سنای آمریکا به این قضیه اشاره داشت که فیس‌بوک به طور کل باید از دسترس خارج شود.

ایردراپ لیبرا در سایت‌های نامعتبر

‌شرکای تجاری لیبرا

فیس‌بوک توانسته بود با داشتن روابط تجاری خوب با شرکت‌هایی مثل PayPal, Mastercard, Visa و eBay، آن‌ها را به عنوان شریک تجاری به پروژه لیبرا اضافه کند. حضور این اسامی شناخته شده و معتبر، نکته مثبتی بود که فیس‌بوک آن را از دست داد.

در حال حاضر تمامی این شرکت‌ها حمایت مالی خود را قطع کرده‌اند و دیگر در پروژه لیبرا سهمی ندارند. البته واکنش زاکربرگ به این خروج ناگهانی این بوده است که پروژه لیبرا ریسک بالایی دارد و این شرکت‌های مالی قادر به پذیرفتن ریسک آن نبوده‌اند. اما به طبق ادعای کوین‌تلگراف، شرکت‌های حامی لیبرا نیز متوجه شده‌اند که لیبرا قدرت کافی برای ورود به بازار را ندارد.

آیا ایردراپ لیبرا واقعی است؟

آیا لیبرا ایردراپ دارد؟

همانطور که در بالا گفتیم، لیبرا هنوز نتوانسته حضور خود در بازار رمزارزها را قطعی کند، در نتیجه وجود ایردراپ لیبرا بدون منطق است. از آنجایی که هنوز حتی این ارز به مرحله انتشار هم نرسیده، ادعای برخی سایت‌ها مبنی بر وجود ایردراپ لیبرا واهی است و از پایه غلط می‌باشد.

البته بازار کریپتو آنقدر گرم است که کلاه‌برداران نیز تور بزرگی برای آن پهن کنند و از هر بهانه‌ای برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند. لیبرا نیز یکی از این تورهاست که با توجه به عظمت و شهرت فیس‌بوک، سود خوبی نیز برای آن‌ها خواهد داشت. اخیرا سایت‌هایی مثل Uplibra اقدام به ارائه ایردراپ لیبرا کرده‌اند. ایردراپ لیبرا در Uplibra بدین صورت است که هر یک ساعت شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Confirm، مقداری لیبرا دریافت کنید. اما در حال حاضر امکان انتقال آن را ندارید چرا که هنوز این رمزارز منتشر نشده است!

سایت‌های دیگری مثثل دوبی‌اکسچنج نیز اقدام به این کار کرده بودند، اما در حال حاضر تنها Uplibra فعال است.

در مقاله معرفی ایردراپ گفتیم که اگر پروژه بلاک‌چینی بخواهد ارز خود را در قالب ایردراپ به کاربران ارائه دهد، حتما از طریق صفحه‌های اجتماعی خود، اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام خواهد داد. اما تا به حال هیچ منبع موثقی خبر از ایردراپ لیبرا نداده است. پس گول این سایت‌ها را نخورید!

حتی وارد کردن یک ایمیل و تایید آن نیز می‌تواند در آینده برای شما دردسرساز شود! مراقب کلاهتان باشید!

 

کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی، عضو تیم مدیریتی یوزبیت، سوابق کاری: دستیار مدیر کشوری خدمات پس از فروش موبایل تکنو، مدیر امور بین الملل شرکت معدنی بازتاب کانی آرا، متخصص امور بین الملل گروه تجاری پالفا

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار