آموزش بازاریابی در شبکه های اجتماعی

در ادامه بحث بازاریابی دیجیتال، در این مقاله می‌خواهیم مبحث آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهیم و نکاتی که در مقاله آنچه که باید از بازاریابی شبکه های اجتماعی بدانید، به آن‌ها اشاره شد را با جزئیات بیشتر بازگو کنیم.

در مقاله قبل در مورد SMM و همچنین پیش‌نیازهای ورود به آن صحبت کردیم. همچنین مراحل ورود به شبکه‌های اجتماعی و بارایابی در آن‌ها در کنار مزایا و معایب اینگونه بازاریابی به اختصار صحبت کردیم. اما امروز می‌خواهیم آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی را تخصصی‌تر و دقیق‌تر بررسی کنیم. با یوزبیت همراه باشید!

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی

همانطور که گفتیم، برای ورود به هر شبکه اجتماعی، مواردی وجود دارد که باید آن‌ها را به منظور انتخاب درست‌تر، معین کنید. اولین مورد مهم در باب آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی ، هدف شما در کسب و کار خود و همچنین بازاریابی برای آن کسب و کار می‌باشد. بعد از اینکه هدف خودتان را مشخص کردید، باید بودجه تعیین کنید و مشتریان هدف خود را شناسایی کنید. حالا شما آماده‌اید که به سراغ پلتفورم‌های مختلف رفته تا از بین آن‌ها بهترین گزینه را انتخاب کنید. حال که به منظور آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی اینجا هستیم، اجازه بدهید برای انجام این کار کمی به شما کمک کنم.

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی

‎اینستاگرام

یکی از اولین پلتفورم‌هایی که در بحث آموزش بازاریابی شبکه های احتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است، همین اینستاگرام است. شاید انتظار داشتید که اول به سراغ تلگرام برویم، اما باید اذعان داشت که در حال حاضر اینستاگرام محبوبیت بیشتری در میان مردم ما دارد. در نتیجه فضای پر رفت و آمدتر و بهتری برای بازاریابی می‌باشد. این رسانه پرمخاطب، که تعداد آن‌ها به ۲۰۰ میلیون نفر در روز نیز می‌رسد، در سال‌های اخیر به یکی از پربازده‌ترین روش‌های تبلیغات در بین رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده است و وجود انبوه صفحه‌های تجاری در آن نیز گواه این ادعاست. البته این رسانه باعث شده است که نوع تبلیغات نیز، با توجه به امکانات این پلتفورم، شکل شمایلی تازه به خود بگیرد. در زیر، این شبکه اجتماعی محبوب را بررسی می‌کنیم.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی با پروفایل، پست و استوری

شما در بدو ایجاد صفحه خود در اینستاگرام، با امکاناتی نظیر پروفایل اختصاصی و کاری، ارسال پست، استوری اینستاگرامی، نظردهی و هشتگ‌ها روبرو می‌شوید. با این وجود، شما می‌توانید در پروفایل خود تمامی اطلاعات مربوط به کسب و کار خود اعم از آدرس، شماره تلفن، آدرس وب‌سایت و حتی دیگر شبکه‌های اجتماعی خود را قرار دهید.

همچنین می توانید محصولات خود را به صورت تصویری و در قالب پست‌های اینستاگرامی به نمایش بگذارید. قدرت تصاویر در تبلیغات بر هیچ کس پوشیده نیست اما مطمئنا توضیحاتی که شما در زیر هر پست خود می‌نویسید تاثیر به سزایی در جذب مشتری شما خواهد داشت. پس علاوه بر اینکه تصویر خود را به بهترین شکل ممکن ویرایش می‌کنید، استفاده از کپشنی جذاب و نه چندان بلند می‌تواند به جذابیت تبلیغات شما بیفزاید.

اما امکان دارد پست‌های شما در اوایل صفحه سرچ کاربران نمایش داده نشوند. در این حالت، استوری می‌تواند کمک به سزایی به شما بکند. فیلم‌های کوتاه از فروشگاه یا محصولات و نحوه استفاده از آن‌ها می‌تواند شانس شما را برای دیده شدن چند برابر کند.

شما می‌توانید در پست‌ها و استوری‌های خود مسابقات اینستاگرامی یا چالش راه بیندازید و با اهدای جوایز، کمک شایاینی به جذب مخاطب خود بکنید. این چالش اغلب با انجام کار معینی از سوی کاربران همراه است، تا بتوانند وارد چالش شوند. اخیرا، در یک روش معمول، درخواست از مخاطب برای تگ کردن، هشتگ گذاری، لایک کردن، و حتی دنبال‌کردن صفحه، مورد استقبال خوبی قرار گرفته است.

هشتگ و تگ

هشتگ در اینستاگرام به پیدا شدن شما توسط مخاطبان کمک می‌کند. شما می‌توانید با ایجاد هشتگ مخصوص خود، پیدا شدن صفحه‌تان را آسان‎تر کنید. همچنین قابلیت تگ نیز، به شما امکان درخواست تبلیغات از کاربران را می‌دهد. کاربران، برای معرفی صفحه شما می‌توانند از آن استفاده کنند.

نظردهی

شما می‌توانید در زیر هر پست نظر بدهید. علاوه بر این، امکان پاسخ به هر نظر را دارید. کاربران شما می‌توانند در زیر پست محصول مورد نظر خود، سوال‌هایشان را بپرسند و شما پاسخ دهید. البته همانطور که می‌دانید، پاسخ دهی سریع و با صداقت در مورد محصولات، از الزامات این ویژگی می باشد و گرنه به سرعت محبوبیت خود را از دست می‌دهید.

بازاریابی تجاری گسترده در اینستاگرام

دو راه برای این کار وجود دارد. اول اینکه با پرداخت هزینه‌ای که این روزها برای ما بسیار گزاف است، تبلیغ محصولات خود را به اینستاگرام بسپارید. بدین صورت که اینستاگرام پست‌های تبلیغاتی مخصوص شما را به کاربران نشان می‌دهد. البته تعداد بازدید این گونه پست‌ها بسیار بالا خواهد بود.

اما در روش دیگر، شما می‌توانید با استفاده از افرادی که تعداد دنبال کننده بالایی در اینستاگرام دارند، به بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بپردازید. این افراد با دریافت هزینه‌ای که رابطه مستقیمی با تعداد دنبال کننده و همچنین آمار بازدید و لایک آن‌ها دارد، محصولات شما را تبلیغ می‌کنند. اخیرا سناریو نویسی برای تبلیغات و قرار دادن آن‌ها در قالب طنز، بازدهی بالایی از خود نشان داده است.

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی

تلگرام

بعد از اینستاگرام، این تلگرام است که با داشتن بیش از ۲۰ میلیون کاربر فعال در ایران، و تعداد روزانه ۱۰ میلیارد پیام ارسالی به کاربران، زمین کشتخیزی را برای بازاریابی الکترونیک شما فراهم کرده است. در تلگرام نیز شما امکان ارسال عکس، ویدئو، گیف، متن و استیکر را دارید. از همین رو دست شما برای انتخاب نوع تبلیغات خود باز است. در این رسانه اجتماعی شما می‌توانید با ایجاد یک کانال و قرار دادن عکس و یا ویدئویی از محصولات خود و همچنین ارائه توضیحات متنی درباره آن‌ها، مشتریان خود را جذب کنید. اما ابتدا کانال شما باید دنبال‌کننده داشته باشد.

این نکته را هم باید بگویم که تلگرام به زودی قصد رونمایی از ارز دیجیتال خود، گرام را دارد و این اتفاق می‌تواند تفاوت‌های بزرگی را رقم بزند!

‏بازاریابی دیجیتال در تلگرام

شما می‌توانید با تبلیغ محصولات خود در کانال‌ها و گروه‌های پر مخاطب، و قرار دادن لینک کانال خود در زیر پست، کاربر جذب کنید. فکر نمی‌کنم نیازی باشد در مورد اهمیت جذابیت این تصویر و نوشته آن صحبتی کنم. اما علاوه بر آن، در تلگرام دایرکتوری‌هایی وجود دارند که به معرفی صفحه‌های مختلف می‌پردازند. می‌توانید از این دایرکتوری‌ها نیز استفاده کنید تا کانالتان بیشتر دیده شود. تبادل لینک با کانال‌های همسان نیز می‌تواند تعداد کاربران شما را افزایش دهد.

تبلیغات خارجی تلگرام

آسان و در دسترس بودن استفاده از تلگرام باعث شده تا تبلیغ کانال‌های تلگرامی با استفاده از دیگر ابزارهای تبلیغات نیز مرسوم باشد. شما می‌توانید در وب‌سایت خود، آدرس کانال تلگرامی خود را نیز در اختیار کاربران قرار دهید تا آن‌ها به شکل راحتری با شما در ارتباط باشند و از تازه‌های شما با خبر شوند.

همچنین ارسال آدرس کانال در ایمیل‌های تبلیغاتی‌تان نیز تاثیر مثبتی بر تعداد کاربران شما خواهد داشت.

از طرفی اگر از شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر اینستاگرام،فیس‌بوک، توئیتر و لینکداین نیز استفاده می‌کنید، حتما لینک کانال خود را در پورفایلتان قرار دهید. ضرر که ندارد هیچ، سود هم دارد.

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی

توئیتر

این شبکه اجتماعی نیز در سال‌های اخیر وارد عرصه دیجیتال مارکتینگ شده است و آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی بدون صحبت درباره آن میسر نیست. البته هنوز این رسانه اجتماعی، بادزهی بالای تجاری، همانند اینستاگرام و تلگرام ندارد، اما هیچ بعید نیست که جاه طلبی تجارت الکترونیک توئیتر را نیز دربر گیرد. در حال حاضر این شبکه دارای امکاناتی چون توئیت متن، تصویر و ویدئو، ریتوئیت، منشن یا همان نظر دادن، فیو یا همان لایک اینستاگرامی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

البته باید اذعان داشت که قدرت هشتگ موفق در توئیتر بسیار بیشتر از دیگر شبکه‎های اجتماعی می باشد.

لینکداین

لینکداین یک پلتفورم فوق‌العاده برای اتصال تجارت‌های مختلف به یکدیگر می‌باشد. البته باید بدانید که در لینکداین شما نمی‌توانید محصولات خود را بفروشید، اما می توانید با تبلیغات حرفه‌ای، متخصصان آن حوزه را به خود جذب کنید. لینکداین فضایی مناسب برای یافتن متخصصین هر رشته و صنعت می‌باشد. البته تبلیغات در این شبکه کمی هم گران است، اما اگر با هدف وارد شوید، می‌توانید نتیجه مطلوب را کسب کنید.

فیس‌بوک

فیس‌بوک بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا به حساب می‌آید که در حال حاضر و به نسبت چند سال قبل، محبوبیت بالایی بین مردم ایران ندارد. اما بازهم داشتن بیش از یک میلیارد کاربر بسیار وسوسه برانگیز است. البته فیس‌بوک با اعلام انتشار ارز دیجیتال خود،لیبرا، در سال ۲۰۲۰ دوباره بر سر زبان‌ها افتاد و تعداد کاربران آن به ۱٫۷ میلیارد نفر رسیده است. حال باید دید که فیس‌بوک و تلگرام می‌توانند وارد دنیای ارز دیجیتال شوند و تحول نوینی در تجارت الکترونیک به وجود آورند؟

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی

ابزارهای تحلیلی در آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی

یکی از مراحل مهم در آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی ، معرفی ابزارهای مدیریت شبکه و تحلیل داده‌های آن‌ها می‌باشد. شما وقتی می‌توانید بازاریابی موفقی انجام دهید که از تجربیات قبلی خود بتوانید استفاده بهینه ببرید. خوشبختانه امروزه ابزاری وجود دارند که تمامی داده‌های مورد نیاز شما در مورد هر یک از رسانه‌های جمعی را در اختیارتان می‌گذارد.

از جمله این ابزارها می‌توان به Hootsuit، به عنوان یکی از معروف‌ترین ابزار تحلیل در آموزش بازاریابی شبکه‌‌های اجتماعی اشاره کرد که قدرت آنالیز و گزارش‌دهی فوق‌العاده‌ای دارد. این سایت به مدت ۳۰ روز رایگان است و سپس برای استفاده از امکانات آن باید، مبلغی را پرداخت کنید.

Iconosquare یکی دیگر از ابزارهای شناخته شده در این زمینه می‌باشد که مختص اینستاگرام می‌باشد. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید داده‌های خوبی از فعالیت خود و همچنین رقبایتان بدست بیاورید و صفحه اینستاگرام خود را مدیریت کنید. استفاده از Iconosquare تنها برای ۱۴ روز رایگان است.

یکی دیگر از ابزارهای تحلیلی در این دسته، Buffer می‌باشد که برای مدیریت صفحات توئیتر و لینکداین مناسب است. رابط کاربری خوب این سایت، از جمله مزیت‌هایی است که باعث محبوبیت آن شده است. این سایت نیز ۱۴ روز استفاده رایگان به کاربران خود می‌دهد و پس از آن باید اکانت حرفه‌ای خریداری کنید.

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی

شاخص های کلیدی در بازاریابی شبکه های اجتماعی

حال که با ابزار مناسب آشنا شده‌اید، باید بدانید که در هر کدام از این ابزارها به دنبال چه داده‌هایی باشید. در زیر به برخی از این شاخص‌ها اشاره شده است.

  • تعداد دنبال‌کننده‌های شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف: این آمار که به سادگی نیز به دست می‌آید، از یک قانون ساده پیروی می‌کند: هرچه تعداد دنبال‌کننده‌ها بیشتر، میزان بازدید شما نیز بیشتر. البته این کاربران باید واقعی باشند!
  • میزان درگیری کاربران یا Reach: شما می‌توانید با توجه به تعداد دنبال‌کننده، لایک‌ها و نظرهای زیر هر پست، میزان درگیری کاربران و تعداد افرادی که امکان دارد پست شما را ببینند را بدست بیاورید.
  • تعداد دفعات نمایش یا Impression: این آمار نشان‌دهنده تعداد دفعاتی است که پست شما دیده شده است. البته اگر یک کاربر چند بار پست شما را ببیند، این آمار نیز بالا می‌رود.
  • عددهای تاثیر گذار: تعداد بازدیدهای ویدئو، اشتراک‌گذاری پست توسط کاربران، لایک و نظردهی، تگ‌ها بازدید از پروفایل و تعداد کلیک بر روی تبلیغات از جمله مهمترین عناصر این امر هستند.
  • ترافیک وب‌سایت: میزان ترافیکی که شبکه‌های احتماعی مختلف برای وب‌سایت شما به وجود آورده‌اند، معیار بسیار خوبی برای سنجش کارآمدی تبلیغات شما می‌باشد.
  • نرخ تبدیل: این نرخ نشان‌دهنده تعداد کاربرانی است که وارد سایت شده‌اند و به خرید یا فعالیت نیز پرداخته اند. در واقع این آمار نشان می‌دهد که چند نفر از مشتریان بالقوه شما به بالفعل تبدیل شده‌اند.

در باب آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی ، تقریبا تمام نکات مهم گفته شد. اما می‌توان گفت که مهمترین عامل در موفقیت یک کمپین تبلیغاتی موفق، داشتن خلاقیت است. در زیر همین پست می‌توان افکار خود را با ما در میان بگذارید.

 

موسس یوزبیت | برنامه نویس و توسعه دهنده وب و بلاک چین | مهندس برق

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار