معرفی ایردراپ‌های معتبر

در مقاله ایردراپ چیست به معرفی ایردراپ به شکلی کلی پرداختیم، از مزایا و معایب آن گفتیم، کاربرد و هدف آن را مشخص کردیم و سری هم به کسب درآمد از ایردراپ زدیم و پلتفورم Pivot را هم معرفی کردیم. این مقاله نیز در ادامه مقاله قبل، انواع ایردراپ ، روش‌های پیدا کردن ایردراپ معتبر و بایدها و نبایدهای ثبت‌نام در ایردراپ‌ها را بررسی می‌کند.

معرفی ایردراپ

معرفی ایردراپ

همانطور که گفتیم، ایردراپ در واقع روشی است برای عرضه رایگان توکن‌های یک پروژه بلاک‌چین، که به منظور آشنایی بیشتر افراد با آن رمزارز انجام می‌شود. این کار همچنین باعث سمت‌دهی علائق افراد نیز می‌شود و می‌توان از آن به عنوان یک روش جایگزین برای کشورهایی که امکان برگزاری ICO را ندارند، استفاده کرد.

علاوه بر این‌ها، ایردراپ‌ها باعث می‌شوند تا تیم برگزارکننده ICO، با پرداخت توکن‌های رایگان به کاربران خود، از افرادی که موفق به حضور در ICO نشده‌اند نیز قدردانی کند و همچنین از آن به عنوان یک روش عادلانه و کاملا برابر، برای توزیع توکن‌های خود استفاده کند.

معرفی ایردراپ و انواع آن

انواع ایردراپ

پس از معرفی ایردراپ و مفهوم و کاربرد آن، باید بدانید که ایردراپ‌ها چه انواعی دارند. در زیر به نمونه‌های مختلف ایردراپ پرداخته شده است.

ایردراپ استاندارد

ایردراپ‌های استاندارد، معمولا فقط از شما می‌خواهند تا در سایت آن‌ها، برای دریافت بروزرسانی‌ها و اخبار ثبت‌نام کنید. در این موارد شما تنها باید شماره‌تلفن و ایمیل خود را تایید کنید.

ایردراپ جایزه‌دار

این نوع از ایردراپ‌ها، در ازای انجام یک فعالیت اجتماعی مثل توئیت کردن، قرار دادن یک پست در اینستاگرام, دعوت از دیگر دوستان برای شرکت در ایردراپ و یا نوشتن یک مقاله پرداخت می‌شوند.

ایردراپ دارنده

در این مدل، فرد باید در کیف‌پول الکترونیکی خود مقداری از یک ارز دیجیتال را داشته باشد تا بتواند ایردراپ را دریافت کند. البته مقدار ایردراپ پرداختی نیز، در این مدل، به مقدار ارز ذخیره شده در کیف‌پول بستگی دارد.

ایردراپ اختصاصی

ایردراپ اختصاصی معمولا توسط وب‌سایت‌هایی ارائه می‌شود که تعداد دنبال‌کننده‌های بالایی دارند. به عنوان عضوی از یک سایت یا دنبال‌کننده یک صفحه احتماعی، شما می‌توانید در پروژه‌ای شرکت کنید که مختص افراد جامعه‌ای که شما عضوی از آن هستید طراحی شده است.

معرفی ایردراپ های معتبر

کجا دنبال معرفی ایردراپ های جدید بگردم؟

وب سایت‌ها و کانال‌های زیادی وجود دارند که به معرفی ایردراپ های جدید می‌پردازند و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها از ایردراپ‌های فعال پروژه‌های مختلف با خبر شوید. اما باید در نظر داشته باشید که لزوما همه ایردراپ‌ها معتبر نیستند. در ادامه مقاله به این مسئله نیز خواهیم پرداخت.

لیستی از سایت‌هایی که می‌توانید در آن‌ها اخبار ایردراپ‌های آینده را مشاهده کنید.

  • Airdrop Alert: یکی از معتبرترین سایت‌های معرفی ایردراپ که در آن می‌توانید هر روز به دریافت کوین بپردازید. در این سایت شما می‌توانید ایردراپ‌ها را با توجه به زمان اجرا و فرصت باقی مانده تنظیم کنید.
  • Airdrops.io: این سایت نیز با دسته‌بندی آخرین ایردراپ‌ها، ایردراپ‌های برتر و ایردراپ‌های اختصاصی، اطلاعات جامعی را در اختیار کاربران خود می‌گذارد.
  • ۹۹airdrops: تیم قدرتمند ۹۹airdrops با قرار دادن امکانات ویژه‌ای برای کاربران خود، مسیر آگاهی از ایردراپ‌های معتبر و شرکت در آن‌ها را بسیار آسان کرده است.
  • Coin Airdrop: لیست ایردراپ‌های این سایت نیز به شکل روزانه بروزرسانی شده و علاوه بر ایردراپ‌ها، روش دریافت آن‌ها نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.
  • Airdrops Mob: این سایت لیست بلندی از ایردراپ‌ها را ارئه می‌دهد که می‌توانید با توجه به علائق خود آن‌ها را تنظیم کنید و همچنین این لیست هر روز بروزرسانی می‌شود.

البته سایت‌های دیگری نیز وجود دارند که به این امر می‌پردازند ولی لیست بالا از معتبرترین آن‌ها می‌باشند.

علاوه بر این‌ها، فروم‌های بلاک‌چین مثل فروم بیت‌کوین‌تالک، مکان مناسبی برای معرفی ایردراپ های جدید می‌باشد. همچنین کانال‌های تلگرامی در ایران، مثل jobkadecom یا کانال ایردراپ‌های معتبر نیز به معرفی ایردراپ های جدید مشغول هستند.

در ضمن، پروژهای مبتنی بر بلاک‌چین، در صفحه‌های اجتماعی خودشان ایردراپ‌های پروژه‌شان را معرفی می‌کنند. پس شما می‌توانید با دنبال کردن این صفحات نیز از ایردراپ‌های معتبر آگاهی پیدا کنید.

معرفی ایردراپ و بایدها و نبایدهای آن

بایدها و نبایدهای ایردراپ های معتبر

همانطور که گفتیم، ایردراپ‌ها روشی برای کسب درآمد به حساب می‌آیند و شما می‌توانید با چک کردن کانال‌های مختلفی که به معرفی ایردراپ‌های آینده و یا در حال اجرا می‌پردازند، از این راه درآمدزایی کنید. در بالا نیز به چند روش برای پیدا کردن آن‌ها اشاره کردیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید توکن رایگان بگیرید و به کسب درآمد از ایردراپ بپردازید.

اما همه این‌ها منوط به این است که ایردراپ مذکور معتبر باشد و از سوی کلاه‌برداران اجرا نشده باشد. در زیر به چند نکته مهم در این‌باره اشاره کرده‌ایم که به شما در یافتن ایردراپ های معتبر کمک می‌کند.

  • هیچ وقت برای یک ایردراپ پول ندهید: اگر یک پروژه بلاک‌چین از شما خواست که در ازای دریافت ایردراپ پولی پرداخت کنید، سریعا از آنجا فرار کنید.
  • هیچ وقت کلید خصوصی خود را به اشتراک نگذارید: این قانونی است که در همه زمینه‌های بلاک‌چین اعمال می‌شود ولی تکرار آن مشکلی ندارد. به هیچ وجه کلید خصوصی خود را در اختیار کسی نگذارید!
  • یک ایمیل اختصاصی بسازید: پیشنهاد می‌کنم که یک ایمیل جدید مخصوص ایردراپ‌ها بسازید. حتی اگر بتوانید برای هر ایردراپ یک ایمیل جدید بسازید بهتر است!
  • ایمیل خصوصی خود را ندهید: از آنجایی که اسکم‌های زیادی در بازار کریپتو وجود دارند، به هیچ وجه ایمیل خصوصی خود را در اختیار آن‌ها نگذارید. دریافت یک ایمیل اسکم، می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد، اگر هوشیار نباشد. پس بهتر است که اصلا در این مورد ریسک نکنید.
  • کیف‌پول اختصاصی بسازید: اگر یک کیف‌پول جدید مخصوص دریافت ایردراپ‌ها داشته باشید، خیالتان راحت است که حتی اگر آن کیف‌پول مورد حملات سایبری مثل داستینگ قرار بگیرد، چیز زیادی از دست نمی‌دهید. اما دریافت مبالغ کم ایردراپ‌ها بر روی کیف‌پول اصلی شما می‌تواند دردسر ساز باشد.

معرفی ایردراپ های معتبر

همچنین حواستان باشد نرم‌افزارهایی که به نظر مشکوک می‌آیند را دانلود نکنید و حتی برای امنیت بیشتر می‌توانید یک حساب غیرواقعی نیز در صفحه‌های اجتماعی بسازید و از آن برای ایردراپ‌ها استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنم مقاله داستینگ چیست را حتما بخوانید تا با یکی از روش‌های کلاه‌برداری آشنا شوید.

نظرات و اطلاعات خود را در زیر همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید تا به کامل شدن این مقاله نیز کمک کنید.

 

 

کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی، عضو تیم مدیریتی یوزبیت، سوابق کاری: دستیار مدیر کشوری خدمات پس از فروش موبایل تکنو، مدیر امور بین الملل شرکت معدنی بازتاب کانی آرا، متخصص امور بین الملل گروه تجاری پالفا

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار