عرضه اولیه کوین یا سرمایه گذاری توکنی چیست؟

این روز ها همه از ICO یا عرضه اولیه کوین به عنوان یک سرمایه گذاری صحبت می کنند، شما چطور؟!

کلیشه ای با چاشنی واقعیت !

اگر حتی کمی به مبحث زنجیره بلوکی (بلاک چین) و ارز دیجیتال علاقه داشته باشید یا باد چنین مفهومی را به گوشتان رسانده باشد باید اعتراف کنم که همزمان همای سعادت هم روی شانه هایتان نشسته است. شاید با اصطلاح ICO یا عرضه اولیه کوین برخورد داشته اید. اگر نمی خواهید از این قافله که با سرعت بالا و رو به جلو در حرکت است جا بمانید، ابتدا این مقاله را بخوانید تا متوجه مفهوم ICO شوید و سپس یکی از درشکه های این قافله را بخرید!!!

یک انتخاب و یک عمر رضایت!

عرضه اولیه کوین

مفهوم ICO یا همان عرضه اولیه کوین به زبان ساده

با مفهوم پیش خرید که آشنایی دارید ؟ قطعا تا به حال خودتان یا یکی از اطرافیانتان واحد های یک آپارتمان را پیش خرید کرده اید؛ شاید خودتان سر رشته ای در ساخت و ساز داشته باشید و واحد های آپارتمان خود را در حالت نیمه ساخته شده پیش فروش کرده اید!
دلیل پیش فروش هر چیزی از جمله ساختمان کاملا روشن است. بوی منفعت به مشامتان نمی رسد ؟! قطعا منفعتی نهفته در این امر، افراد مختلف را جذب چنین سرمایه گذاری میکند .
همه می دانیم که مهمترین دلیل پیش فروش واحد های یک ساختمان ناشی از بحران مالی سازنده در ادامه مسیر ساخت و سازش می باشد . از این رو به قول معروف آتش به مالش میزند و با فروش زودتر از موعد واحد ها البته با قیمت پایین تر برای اتمام پروژه ساخت و ساز خود جذب سرمایه می کند و به نوعی سود هنگفت خود را با خریداران واحد ها سهیم می شود .

اما نتیجه ی این مقاله هم به نفع خریدار است هم فروشنده ! پنجاه پنجاه !

چه در کسوت خریدار باشید و چه فروشنده ، ما در انتهای این مقاله با جان و دل میزبان تحیر و تعجب شما خواهیم بود.
اما اگر ذره ای شم اقتصادی داشته باشید، دندان سر جگر میگذارید و بدون مراجعه فوری به انتهای مقاله صفر تا صد این مقاله را میخوانید .
منفعت اقتصادی شما در سطر به سطر این مقاله نهفته است …

اصلا این ICO که دائم از آن حرف میزنیم، چیست ؟

ICO چیست ؟ ICO یک روش افزایش سرمایه است که در آن پروژه های جدید توکن های اولیه خود را در ازای سهام ارز های دیجیتال مثل بیت کوین یا اتریوم به فروش می رسانند.در واقع ICO همان واحد هایی است که قبل از تکمیل شدن کل ساختمان پیش فروش می شوند و خریداران آن واحد ها از سود نهایی پروژه ساخت و ساز برخوردار می شوند.

نمیگوییم که می توانند واحد های خود را نگه دارند تا با قیمت بالاتری هم آن ها را بفروشند چون قطعا خودتان  شامه اقتصادی تان حسابی فعال شده!

عرضه اولیه کوین چیست و چرا اتفاق می افتد؟

همانطور که از مثال و تعریف بالا متوجه شدید، ICO یا همان عرضه اولیه کوین در واقع نوعی سهام است که شرکت ها برای جذب سرمایه راه اندازی پروژه های خود در اختیار کاربران قرار می دهند. حالا که ذهنتان آماده دریافت فوت و فن این معامله دو سر برد شده بهتر است سری به تعریف تخصصی ICO بزنیم .

شرکت های مختلف که به دنبال عرضه ارزهای دیجیتال جدید به بازار گسترده و هیجان انگیز بلاک چین هستند، نیاز به یک پلتفورم اولیه دارند که در آن بتوانند از ارز دیجیتال خود استفاده کنند. این پلتفورم می تواند جایی باشد که شما بتوانید بازی ها و برنامه های مورد علاقه خود را دانلود کنید، یا جایی که بتوانید حق الزحمه پرستار کودک خود را پرداحت کنید و یا شاید جایی باشد که شرکت های تجاری بتوانند بدون نیاز به واسطه تراکنش های مالی خود را به راحتی انجام دهند. حالا فکر کنید جایی باشد که بتوانید همه موارد بالا و خیلی کارهای دیگر را به صورت اینترنتی و خیلی راحت تر، سریع تر و از همه مهم تر پر سود تر انجام دهید.

جذاب شد، نه؟!

فضا از ما ، استفاده از شما ؛ ما میخواهیم این فضای جذاب را در اختیار شما بگذاریم. شما هم می توانید در این مسیر سرمایه گذاری کنید تا در سود آن شریک شوید! پنجاه پنجاه !

مزایا و معایب سرمایه گذاری در ICO

در مورد ICO حرف ها زیاد است و حوصله شما کم !
اولین و ساده ترین مزیت سرمایه گذاری در ICO گستردگی و سود دهی بالای این تجارت می باشد. در واقع شما می توانید با کمترین یا بیشترین پول ممکن در این فرآیند سرمایه گذاری کنید و سود ببرید. در بازار سهام شما می توانید با خرید یک سهام خوب و بعد از مدتی با فروش آن سهام با قیمت بالاتر ، خود را به یک سود کلان مهمان کنید. اما حواستان باشد ، منفعت شما در گرو یک انتخاب هوشمندانه است ؛ باید توانایی پیدا کردن سهام خوب را داشته باشید.

 لپ کلام چیست ؟

سایت یوزبیت هم داستان مشابه پیش فروش به راه انداخته اما از آنجایی که تیم متخصص این وبسایت میانه ای با ضرر مالی کاربران خود ندارند سعی کرده اند تا حد ممکن این بخش ترسناک داستان را کاهش دهند .
توکن یوزبیت همان سهام خوبی است که در هر شرایطی به صاحبان خود سود می رساند خصوصا در این مرحله که شما می توانید با قیمتی بسیار کم آن را خریداری کرده و در مدت زمانی کم با بالارفتن ارزش توکن های خود در بازار، پشیمان شوید که چرا زودتر دست به کار نشده اید.

دیگر مزیت توکن یوز این است که این توکن در فضایی استفاده می شود که به خودی خود و بدون دردسر سود دهی دارد.

یوزبیت کارش را بلد است

شما با داشتن این توکن امکان استفاده از فضایی را دارید که در آن می توانید خدمات و محصولات خود را بدون هیچ واسطه ای به خریداران واقعی ارائه دهید و نه فقط افراد محله یا حتی شهر خود، بلکه تمام مردم ایران و در آینده ای نزدیک، حتی کاربران خارج از ایران هم می توانند مشتریان شما باشند. شاید بگویید که شما هیچ محصول یا خدماتی برای ارائه ندارید!! برای این هم راه حلی داریم. حتی می توانم بگویم که شما هدف اصلی ما هستید. ما در یوزبیت به دنبال ارائه شیوه های نوین بازاریابی و به قولی دیجیتال مارکتینگ هستیم که شما می توانید مخاطب مستقیم آن باشید و به راحتی و با داشتن کمی پشتکار سود کلانی به جیب بزنید!به یوزبیت سر بزنید، خودتان متوجه خواهید شد.

عرضه اولیه کوین

ما با شما رو راست هستیم ؛باید اعتراف کنیم در کنار مزایای سرمایه گذاری توکنی، این سیستم خالی از عیب نیست و ما منکر معایب آن نیستیم!
از مهمترین معایب این سیستم می توان به سواستفاده کلاه برداران با اسم ICO نام برد. از آنجایی که این سیستم هنوز مورد عنایت قرار نگرفته و قوانین خاصی در این باره وضع نشده است، هر کسی می تواند سیستم عرضه اولیه کوین خود را راه اندازی کرده و بعد از جذب سرمایه از سوی کاربران با جمله “شما را به خیر و مارا به سلامت” با تمام قوا پا به فرار بگذارد . پس قبل از هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه ابتدا از صحت و سلامت کار آن گروه اطمینان حاصل کنید تا در آینده ای نزدیک ساز و کار کنترلی برای این سیستم پر سود ارائه شود .

چرا باید به این روش سرمایه گذاری اعتماد کنید ؟

تاریخ جواب اغلب سوال های ماست ؛ همان جمله معروف که میگوید اگر از تاریخ عبرت نگیرید ، محکومید به بدترین رخداد ها !

در این راستا سری به تاریخچه ICO میزنیم :

سال ۲۰۱۳ بود که ریپل (Ripple) یک میلیون توکن را تحت عنوان عرضه اولیه توکن ها وارد بازار ارزهای دیجیتال کرد و آن ها را در قبال واحد پولی فیات یا بیت کوین به سرمایه گذاران مستعد فروخت.
سال ۲۰۱۴ هم اتریوم دست به کار شد و بیشتر از ۱۸ میلیون دلار را در اوایل ۲۰۱۴ به عنوان بزرگترین ICO تا آن زمان وارد بازار کرد و مثل برق رتبه اول را به تصاحب خود درآورد.

DAO اولین تلاش جذب سرمایه برای توکن جدید بر روی پلتفورم اتریوم بود. DAO با هدف ساخت یک سازمان غیر متمرکز که در پروژه های بلاک چین دیگر سرمایه گذاری می کند شروع به کار کرد اما ویژگی متمایز کننده آن اتخاذ تصمیم های مدیریتی توسط دارندگان توکن ها بود. در حالی که DAO در زمینه افزایش سرمایه- بیشتر از ۱۵۰ میلیون دلار- پروژه موفقی بود، یک هکر ناشناخته توانست میلیون ها دلار را با استفاده از ضعف های تخصصی سیستم بیرون بکشد. هسته اولیه اتریوم تصمیم گرفت که بهترین عمل حرکت رو به جلو با ایجاد یک فورک مستحکم برای برگرداندن سرمایه های دزدیده شده می باشد.

عرضه اولیه کوین یا ICO، سرمایه گذاری به شیوه نوین

پروژه های عرضه اولیه کوین موفق

ما با دلیل و مدرک و مطالعات شبانه روزی تیم یوزبیت جلو می آییم. عرضه اولیه کوین اغلب موفق بوده و خریداران خود را از سود بی نهایت محروم نکرده است.

در زیر چند نمونه پروژه هایی که عرضه اولیه کوین آن ها با موفقیت اجرا شده است را میبینیم که برای مشاهده لیست کامل می توانید به سایت Invest in Blockchain مراجعه کنید.

۱٫ NEO (همان Antshares سابق)

در حالی که اتریوم برای تصاحب جایگاه بیتکوین دندان تیز کرده بود ، NEO با سرعت غیرقابل پیشبینی یک مرحله جلو تر رفت.از اولین بلاک چین با منبع باز چینی که توسط Da Hongfei و تیم چینی اش در حال فرا گرفتن دنیای ارز های کریپتو غرب است ، حرف میزنیم !

اتریوم چینی یا همان NEO هم از قرارداد های هوشمند استفاده می کند اما علاوه بر آن تبلیغات غیر متمرکز، دارایی ها و هویت های دیجیتال هم دارد. موفقیت ICO آن ها را می توان وابسته به اسامی بزرگی که از آن پشتیبانی می کردند دانست. اگر یک توکن اتریوم می تواند به ۷۰۰ دلار در شرق برسد، پتانسیل بالای بازار میلیاردی چین آینده درخشانی را برای NEO ترسیم می کند.

عرضه اولیه کوین

۲٫ اتریوم

همین ابتدای مسیر باید بدانید اتریوم به عنوان دومین ارز کریپتو با ارزش در جهان، شناخته شده است. میخواهیم ادعا کنیم با چیزی ورای یک ارز کریپتو مواجهیم! اتریوم یک تکنولوژی مدیریتی است که برای ساخت و اجرای برنامه های غیر متمرکز بکار گرفته می شود. هم اکنون اتر در دومین جایگاه از لحاظ ارزش بعد از بیت کوین قرار دارد.

اطلاعات بیشتر در لینک زیر :

همه چیز در مورد اتریوم و قراردادهای غیرمتمرکز

عرضه اولیه کوین

۳٫ Spectrocoin

ارز کریپتو خصوصی سازی شده با شهرت زیاد خودش در بین فراهم آورندگان امنیت سایبری که بعد از پروژه “زیر سایه” بدان دست یافت، دیگر ناشناخته به حساب نمی آید. کاربرانی که حالا می توانند در حالت کاملا ناشناس ارزهای جهانی را ارسال و دریافت کنند، علاقه زیادی به SpectroCoin که اکثر اداره های مالیات دولتی را در جیب خود دارد نشان می دهند.

عرضه اولیه کوین

 

علاوه بر این موارد، نمونه های موفق زیاد دیگری هم وجود دارند که همه آن ها نوید دنیایی روشن در زمینه ICO و ارز دیجیتال را می دهند.

حال می توانید با آگاهی و چشمانی باز شریک قافله ما بشوید.

عرضه اولیه کوین های یوز

یوزبیت پورتالی تجاری است که در آن می توانید کالا و خدمات خود را به مشتریان ارائه بدهید یا بازاریاب کالا و خدمات دیگران بشوید. این پورتال سیستم اقتصادی منحصر به فرد خود را دارد که به صورت مجزا از اقتصاد کشور کار می کند و قوانین خاص خودش را دارد که البته این قوانین نیز با همکاری کاربران تعیین می شود. یوز نیز در این فضا توکن مخصوص و انحصاری این اکوسیستم اقتصادی می باشد که داراری استاندارد ERC20 می باشد و به تعداد محدود ۲۱ میلیون تولید شده و دارای ۱۸ رقم اعشار می باشد. این مقدار توکن طبق پیش بینی های تیم اقتصادی ما می تواند حجم معاملات و تراکنش های بازار این اکوسیستم را پشتیبانی کند. توکن یوز که مراحل تولید خود را کامل کرده است در حال حاضر در مرحله قبل از عرضه (Pre-ICO) می باشد و به زودی در تعداد و زمان محدودی ارائه می شود که هم به صورت کاربر به کاربر (Client to Client) و هم در صرافی های معتبر مبادله می شود که در پلتفورم یوزبیت قابل استفاده می باشد و از این طریق شما می توانید در جمع سرمایه گذاران یوزبیت باشید.

یزوبیت درگاه تجارت پورتال است که در آن کاربران می توانند ویژگی ها و قوانین تجارت خود را به صورت شخصی تعیین و اجرا کنند. از اینرو یوزبیت سیستم اقتصادی شناور و در حال رشدی می باشد که هر روز و توسط کاربران خود کامل تر و بی نقص تر می شود. به این خاطر آینده ترسیم شده برای اکوسیستم یوزبیت آینده ای درخشان و پرسود می باشد که می تواند تحول شگرفی در تجارت داخلی و حتی جهانی برای شما ایجاد کند. شما می توانید از همین حالا با به اشتراک گذاشتن نظرات خود در این پروژه شریک شوید و به تیم بزرگ یوزبیت بپیوندید!!

 

 

 

کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی، عضو تیم مدیریتی یوزبیت، سوابق کاری: دستیار مدیر کشوری خدمات پس از فروش موبایل تکنو، مدیر امور بین الملل شرکت معدنی بازتاب کانی آرا، متخصص امور بین الملل گروه تجاری پالفا

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار