بازاریابی ترکیبی تلفیقی از بهترین‌های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابان در دنیای امروز باید خلاق، دارای سرعت عمل و همچنین از منابع خوبی برخوردار باشند. آنها همچنین می‌توانند برای گسترش کار خود، از چندین کانال بازاریابی استفاده کنند و محدود به یک یا دو روش خاص نباشند. این کاری است که بازاریابی ترکیبی (Hybrid Marketing) انجام می‌دهد و اگر می‌خواهید در صنعت خود حرفی برای گفتن داشته باشید، باید این مدل بازاریابی را به خوبی انجام دهید.

بازاریابی ترکیبی

قبل از شیوع شبکه‌های اجتماعی، بازاریابان مجبور بودند که تمام تمرکز خود را معطوف به یک کانال بازاریابی کنند. اگر زمان زیادی را در بخش بازاریابی B-to-B گذرانده باشید، حتما به خاطر دارید که همه چیز در قدیم چقدر ساده‌تر بود. با این حال، وقتی شبکه‌های اجتماعی، خودشان را به عنوان یک ابزار بازاریابی موفق ثابت کردند، بازاریابان مجبور شدند که با تکنولوژی جدید همراه شده و آن را یاد بگیرند. آنچه که باید از بازاریابی شبکه های اجتماعی بدانید!

لازم به ذکر است که بازاریابان ترکیبی باید در تلفیق چند استراتژی و تبدیل آن به یک کمپین واحد، مهارت کسب کنند و فقط محدود به یک استراتژی در دیجیتال مارکتینگ نباشند. با استفاده از این رویکرد چندوجهی، می‌توانید یک تصویر یکپارچه و متحد از برند خود بسازید. برای اینکه کمی بیشتر وارد بازی شوید، مقاله “دیجیتال مارکتینگ چیست؟” را بخوانید.

تمام چیزی که یک بازاریاب ترکیبی باید بداند!

اجازه بدهید برخی مواردی که شما به عنوان یک بازاریاب ترکیبی باید خوب بلد باشید را با هم مرور کنیم.

اهمیت محتوا در بازاریابی ترکیبی

بازاریابی محتوا

به عنوان یک بازاریاب ترکیبی، باید ارزش تولید یک محتوای خوب را بدانید. تعهد به کیفیت نیز همانند اختصاص پول و زمان کافی، ضروری است. ویژگی‌ای که باعث می‌شود محتوا از اهمیت بالایی برخوردار باشد این است که تولید محتوا، پیام و شخصیت برند شما را بدون اینکه خیلی تبلیغاتی باشد، به خواننده انتقال می‌دهد. این کار باعث ایجاد اعتماد و وفاداری در بین مصرف‌کنندگان می‌شود، مخصوصا در زمانی که مردم زیر بمباران تبلیغات سنتی قرار دارند.

برای موفقیت در بازاریابی محتوا، باید صبور، کوشا و فعال باشید. تنها چند مقاله خوب، مسیر برند شما را تغییر نمی‌دهد. پروسه تاثیرگذاری وبلاگ زمان‌بر است و نیازمند یک استراتژی محتوا دائمی و فکر شده است که به صورت متدوال به‌روزرسانی شود.

بهینه سازی موتور جستجو

نیازی نیست شما یک متخصص سئو باشید، اما باید به یک درک ابتدایی از نحوه عملکرد استراتژی‌های سئو درمورد رتبه جست‌وجو سایت شما رسیده باشید. حواستان به بروزرسانی‌های الگوریتم‌ها باشد تا گوگل جریمه‌تان نکند. خوشبختانه بروزرسانی‌های الان بسیار ملایم‌تر از قدیم است. با این حال هیچ جایگزینی برای آگاهی وجود ندارد. مقاله “سئو چیست؟” به شما کمک زیادی در این زمینه می‌کند.

اهمیت شبکه های اجتماعی در بازاریابی ترکیبی

شبکه‌های اجتماعی

استخدام یک کارمند برای رسیدگی به شبکه‌های اجتماعی شما بسیار وسوسه برانگیز است، اما خود شما این کار را بهتر از بقیه انجام می‌دهید. شبکه‌های اجتماعی کانالی هستند که برای موفقیت در آن‌ها به دلسوزی نیاز دارید، و شما کسی هستید که این دلسوزی به خرج می‌دهید. با “آموزش بازاریابی در شبکه های اجتماعی ” به اصول اولیه این مبحث نیز دسترسی خواهید داشت.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل‌ هنوز هم به عنوان یک کانال بازاریابی موثر و با بازگشت سرمایه بالا در نظر گرفته می‌شود. اما از زمانی که یک ایمیل یکسان را به شکل خودکار برای لیست خود میفرستادید، خیلی چیزها تغییر کرده است. برای اینکه بازگشت خوبی از ایمیل مارکتینگ‌ تان داشته باشید، باید یک پیام اختصاصی برای هر کاربر طراحی کنید و تجربه‌ای را برایش به ارمغان بیاورید که او را به سوی خرید از شما سوق دهد. ترفندها، مزایا و معایب ایمیل مارکیتنگ را بخوانید.

تاثیر پیشرف تکنولوژی در بازاریابی ترکیبی

پیشرفت‌های تکنولوژی

شما نمی‌توانید از تکنولوژی به عنوان یک بازاریابی ترکیبی، بترسید. خیلی از کارهایی که انجام می‌دهید به تکنولوژی وابسته است. اما باید خودتان را با سرعت با این پیشرفت‌ها هماهنگ کنید. بازاریابانی که سر جای خودشان گیر می‌کنند، توانایی حرکت با تکنولوژی را ندارند و مشتریان خود را از دست می‌دهند.

کدنویسی وب

کدنویسی می‌تواند ترسناک باشد و البته نیازی هم نیست که همه چیز را درباره آن بدانید. اما باید با اصول کدنویسی و دلیل اهمیت آن آشنا باشید. با یک دانش کلی درمورد CSS و HTML، شما درک بهتری از کارهایی که امکان انجام آن هست، خواهید داشت. این به شما کمک می‌کند که انتظارات خود را در سطح واقعی‌تری نگه دارید.

آنالتیکس

سال‌های قبل، استفاده از چند استراتژی بازاریابی محدود و امید به بازدهی بالا مرسوم بود. یک ایمیل بفرستید و منتظر افزایش فروش باشید! یک سایت طراحی کنید و کاربران بیشتری جذب کنید! امروزه این استراتژی‌های کلی کافی نیستند!

با استفاده از آنالتیکس دیگر دلیلی برای داشتن یک نظر کلی راجب اینکه کدام استراتژی تاثیرگذارتر است، وجود ندارد.شما می‌توانید کمپین‌ها را به طور کامل بررسی کنید و تاثیرات آن‌ها را به دقت اندازه‌گیری کنید.

بازاریابی ترکیبی در یوزبیت

بازاریابی ترکیبی در یوزبیت

یوزبیت در آخرین بروزرسانی خود، امکان بازاریابی ترکیبی که تلفیقی از شبکه‌ای، باینری، عصبی و دیگر انواع بازاریابی است را برای کاربران خود فراهم کرده است. بدین صورت شما در سطح اول ۳۰ درصد، سطح دوم ۳ درصد و در سطح سوم ۱ درصد پورسانت از تیم خود دریافت می‌کنید.

شما می‌توانید با جذب کاربر فعال و ارتقای عضویت آن‌ها در یوزبیت، یا فروش محصول و کسب درآمد توسط آن‌ها، پورسانت دریافت کنید. اما این پورسانت تنها به اینجا ختم نمی‌شود. به تیم خود آموزش دهید که چگونه تیم‌سازی کند و شما بر روی نردبان موفقیت قرار خواهید گرفت. چرا که با تیم‌سازی موفق شما، درآمد شما به صورت مویرگی افزایش خواهد یافت!

البته در حال حاضر یوزبیت وارد مرحله پیش‌فروش یوز شده است و شما می‌توانید از بازاریابی ترکیبی در فروش یوز نیز استفاده کنید.

اگر شما بازاریاب خوبی هستید و می‌توانید کاربر جذب کنید، دانش خودتان را به تیم‌تان انتقال دهید و درآمد خود را چند برابر کنید!

آینده بازاریابی ترکیبی

‌آینده بازاریابی ترکیبی

بازاریابی ترکیبی یک مد زودگذر نیست. بلکه یک رویکرد بازاریابی کامل است که بر اساس درک کاملی از انواع بازاریابی به وجود آمده است و متناسب با بازار هدف خود است. برای اینکه در بازاریابی ترکیبی موفق شوید، باید به دنبال مدهای روز باشید، مهارت‌های خود را بروز کنید و تحقیقات‌تان را به کار بگیرید!

آینده در دستان ش-ماست. فاصله را بردارید!

موسس یوزبیت | برنامه نویس و توسعه دهنده وب و بلاک چین | مهندس برق

2 دیدگاه On بازاریابی ترکیبی تلفیقی از بهترین‌های دیجیتال مارکتینگ

  • باسلام. وخسته نباشید. جدای ازقدردانی وتشکربابت ایجادچنین بستردرامدزایی نوین. متاسفانه در معرفی ارزیوز خیلی کندعمل کرده ولازم است بصورت گسترده وجهانی معرفی شود ازطریق پیامک به تلفن همراه. تلویزیون وامسال اینها. من خودم بصورت اتفاقی بااین ارز آشنا شدم وحتی باور نداشتم. لطفا اقدام شود. سپاسگزارم

    • سلام وقت بخیر
      خوشحالیم که این مقاله و در کل ایده یوزبیت مورد استقبال شما قرار گرفته است. ما در حال حاضر در حال تکمیل بسترهای اولیه یوزبیت هستیم و به همین خاطر به سراغ تبلیغات گسترده نرفتیم. البته بدون تبلیغات نیز کاربران فعال زیادی داریم که در حال افزایش نیز هستند. انشالله به زودی و با انتشار نسخه دوم یوزبیت، به طور جدی تر به سراغ تبلیغات نیز می‌رویم. با تشکر از پیشنهاد شما

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار