تجارت الکترونیک، ورود به دنیایی با پتانسیل بیشتر

آیا تا به حال اصطلاح تجارت الکترونیک به گوشتان خورده است؟ تا به حال چندبار ذهنتان درگیر سود انباشته شده در این حوزه شده است؟ اگر بگوییم هر کسب‎و‎کاری پتانسیل الکترونیک شدن را دارد، با ما موافق خواهید بود؟

مطمئنم خواندن همین سوالها، سوالهای زیاد دیگری را در ذهن شما ایجاد می کند؛ جواب همه این سوالها و سوالهای دیگری که احتمالا در ذهنتان رژه میروند در نوک انگشتان ماست!

پس با ما همراه باشید تا صدای صفحه کلید لپ تاپ من با صدای افتادن سکه در قلک شما یکی شود. البته بحث یک طرفه هیچ وقت مورد علاقه ما نبوده و هر زمان که خواستید با به اشتراک گذاشتن نظراتتان حفره های باقی مانده بحث را پر کنید.

تجارت الکترونیک

همه ما در یک تیم هستیم!

در تعریف ویکی پدیا تجارت الکترونیک آمده است:

تجارت الکترونیک در واقع عمل خریدن و یا فروختن کالا از طریق خدمات آنلاین و یا اینترنت می باشد. در این راستا تجارت همراه، انتقال سرمایه الکترونیک، مدیریت شعب زنجیره ای، تراکنش های آنلاین، تبادل اطلاعات الکترونیک، سیستم های مدیریت موجودی و سیستم جمع آوری خودکار داده جزو تجارت الکترونیک به حساب می آیند.

 

تجارت الکترونیک، چرا؟

حالا اجازه بدهید به زبان ساده خودمان صحبت کنیم. این روزها بازار خرید اینترنتی از غذا گرفته تا لباس های مختلف با قیمت های عجیب و غریب بسیار داغ است. نرم افزارها و وب سایت های مختلفی وجود دارند که یا بخش تبلیغات این مدل تجارت را پوشش می دهند، مثل اینستاگرام و فیس بوک و توئیتر، و یا بخش فروش را بر عهده دارند، مثل دیجی کالا، شیکسون و هزاران سایت و اپلیکیشن دیگر، که همه آن ها زیرمجموعه تجارت الکترونیک به حساب می آیند.

تجارت الکترونیک

یکی از مهمترین ویژگی های این مدل تجارت قیمت نهایی پایین کالاها می باشد چرا که خیلی از هزینه های جانبی شما مثل اجاره مغازه، پول آب و برق و گاز و غیره حذف شده است. در نتیجه مشتری شما هزینه کمتری پرداخت می کند و فروش شما بیشتر می شود. از طرفی بازار هدف شما نیز در این روش وسعت قابل توجهی پیدا می کند چرا که دیگر فروشگاه شما محدود به منطقه، شهر، استان، و حتی کشور شما نیست. شما می توانید محصول خود را به کل جهان ارائه دهید. پس باز هم شاهد افزایش فروش هستید.

اجازه بدهید با یک مثال توضیح بدهیم. فرض کنید شما کالایی دارید که در فروشگاه خود می توانید به صورت ماهانه ۲۰ عدد از آن را بفروشید. هزینه نهایی آن محصول که شامل “هزینه خرید + درصدی از هزینه‎های جاری کسب و کار + هزینه تبلیغات” میباشد ۸ هزار تومان بوده و ۲هزار تومان نیز سود خودتان است، پس قیمت تمام شده محصول ۱۰هزار تومان خواهد بود یعنی در ماه ۲۰۰ هزار تومان از فروش آن محصول بخصوص درآمد کسب می کنید که ۴۰هزار تومان سود خالص شماست. حالا اگر همین محصول را به صورت الکترونیکی و آنلاین به فروش برسانید چه اتفاقی می افتد؟ اول از همه می توانید قیمت نهایی محصول را بسیار کاهش دهید چرا که با فروش آنلاین هزینه‎هایتان بطور چشمگیری کاهش میابد. فرض کنید هزینه نهایی شما برای این محصول ۵هزار تومان و سودتان نیز ۳هزار تومان شود، در نتیجه قیمت نهایی محصول از ۱۰هزار تومان به ۸هزار تومان کاهش میابد. همین کار باعث می شود که علاوه بر کاهش هزینه و افزایش سود، مشتریان بیشتری به سراغ شما بیایند، علاوه بر آن، محدودیت‎های جغرافیایی را نیز با استفاده از تجارت الکترونیک حذف کرده‎اید که همین امر تاثیر بسزایی در افزایش فروش خواهد داشت. از طرفی شما می توانید با استفاده از ابزارهای فوق العاده کارآمد اینترنتی برای تبلیغات مثل اینستاگرام استفاده کنید و آمار مشتریان خود را تا چند برابر افزایش دهید. یوزبیت علاوه بر حذف هزینه های آب و برق و گاز و اجاره بها و غیره و ذالک، هزینه تبلیغات کسب و کار شما را حذف و به صورت رایگان یک فروشگاه الکترونیک حرفه ای برای شما ایجاد و بستر الکترونیکی شما را با استفاده از الگوریتم های هوشمند می سازد و رشد و مدیریت کسب و کار شما را بر عهده میگیرد.

تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک چطور کار می کند؟

اگر شما جزو افرادی هستید که می خواهند در رقابت با هم‎رده های خود از آن‎ها پیشی بگیرند و به همین خاطر به فکر راه اندازی یک تجارت الکترونیک افتاده اید، باید بدانید که در مسیر درستی هستید چرا که مسلما دوستانتان نیز دیر یا زود به این فکر می افتند، اما شما زودتر پا به این عرصه گذاشته اید و مطمئنا موفقیت بیشتری کسب خواهید کرد. البته اگر رضایت مشتری هایتان را جلب کنید.

تجارت در بازار الکترونیک به خاطر مسیرهای آسان ورود به آن و در نتیجه وجود فروشگاه های مشابه فروشگاه شما بسیار رقابتی است. شما می توانید با داشتن یک دستگاه الکترونیک از کامپیوتر های خانگی و لپ تاپ گرفته تا تبلت ها و گوشی های همراه که به اینترنت متصل باشد وارد دنیای تجارت الکترونیک شوید. البته در این مسیر هزینه هایی هر چند اندک نیز باید پرداخت کنید که اگر این هزینه ها به‎جا و درست مصرف نشوند می توانند شما را از تجارت الکترونیک زده بکند. این هزینه ها می تواند شامل طراحی سایت، تولید محتوا، دریافت مجوز های رسمی، اتصال به درگاه بانکی مطمئن، و از همه مهمتر تبلیغات شود که انجام آن ها به تخصص و علم کافی نسبت به بازار هدف شما نیاز دارد.

تجارت الکترونیک

یوزبیت با هدف ایجاد فضایی برای همه کاربرانی که می خواهند وارد دنیای تجارت الکترونیک بشوند پیش قدم شده و تقریبا تمامی مواردی که می تواند برای کاربرانی با دانش فنی کمتر مشکل ساز شود را حل کرده است. شما در یوزبیت، می توانید به راحتی فروشگاه اختصاصی خود را با امکانات رایگانی نظیر درگاه بانکی، بازدید بالا، رابط کاربری ساده و زیبا و مواردی از این دست افتتاح کنید و به این بازار نامحدود بپیوندید. قابل بیان می باشد یوزبیت فقط یک فروشگاه نیست، بلکه یک سبک از تجارت الکترونیک می باشد که راه اصولی و درست را جلو شما می گذارد.

در یوزبیت شما امکاناتی نظیر رابط کاربری دوستانه و زیبا، دسترسی مستقیم و راحت به درگاه بانکی، تجربه ساده و لذت بخش کار با سایت، و دریچه ای برای ورود به یک دنیای بزرگتر را به صورت رایگان دریافت می کنید. همچنین باتوجه به شبکه بودن یوزبیت امکان همکاری درون شبکه با دیگر اعضای فعال در تجارت الکترونیک و صنف شما فراهم آوری شده است.

تنها وارد شدن به تجارت الکترونیک تضمینی بر موفقیت شما نیست. بله اگر ۱۰ سال پیش بود ورود شما به این فضا می توانست کسب و کار شما را به جایی که میخواهید برساند اما این روزها با افزایش دائمی تعداد کاربران اینترنتی شما مجبورید تفاوت ایجاد کنید اگر نه کلاهتان پس معرکه خواهد بود. در این مورد قانون یکسانی برای همه بیزینس‎ها وجود دارد، “نوآوری یا سقوط” !!

به موارد زیر توجه کنید:

کاربری دوستانه سایت:

همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر کاربران سایت شما در هر مرحله از پروسه خرید خود با مشکل روبرو شوند به صورت ناخودآگاه دید منفی نسبت به سایت و تجارت شما پیدا خواهند کرد. فرض کنید کاربری قصد خرید کالایی از سایت شما را دارد. اگر این کاربر در پروسه انتخاب گزینه های مختلف آن محصول مثل رنگ یا سایز با پیام های تبلیغاتی متفاوت روبرو شود و مجبور باشد یکی یکی آن صفحات را ببندد، احتمال اینکه در حین انجام این کار از خرید خود منصرف شود بسیار بالاست. اگر این اتفاق بیفتد مطمئن باشید که بعد از آن نیز هر زمان که پنجره سایت شما را در مرورگرهای دوستان خود ببیند آن ها را متقاعد می کند که از شما خرید نکنند. پس سعی کنید تمام مراحل جست و جو و خرید در ساده ترین و در عین حال مطمئن ترین شکل خود صورت گیرد.

درگاه پرداخت مستقیم، ساده و مطمئن:

یک درگاه پرداخت که به صورت مستقیم از سایت شما قابل دسترسی باشد و مستقیما به حساب شما متصل باشد را انتخاب کنید. در عین حال این درگاه باید کاملا امن و قابل اعتماد باشد. لذا تمامی نکات مهم در مورد پرداخت از درگاه خود را به کاربران گوشزد کنید و با اعلام موارد امنیتی که در درگاه شما رعایت می شود به کاربران خود اطمینان دهید که خرید آن ها بدون مشکل و اطلاعات حساب آن ها کاملا امن خواهد بود.

دریافت بازخورد مناسب از کاربران:

سعی کنید کاربران خود را به گذاشتن کامنت در مورد تجربه خریدشان تشویق کنید. بازخوردهای مثبت کاربران در زیر هر محصول، بهترین راه متقاعد کردن دیگر کاربران به خرید آن محصول می باشد. پس سعی کنید که مشتریان شما تجربه خوبی از خرید در سایت شما داشته باشند تا بازخورد های مثبت آن ها بتواند مشتری های شما را افزایش دهد. مشتری راضی مشتری می آورد!

همان چیزی را به کاربران نشان دهید که به دنبالش هستند:

پست هایی که از محصولات خود در سایت قرار می دهید صادقانه و با اطلاعات کامل باشد. برای مثال اگر شما فروشگاه لباس دارید و در پست خود یک ست ورزشی را برای فروش گذاشته اید، با باز کردن آن پست نباید تنها اطلاعاتی از تی‎شرت های ورزشی باشد و ست های ورزشی شما تمام شده باشد.

همان چیزی را ادعا کنید که هستید:

 هرگز از برندهای دیگر برای تبلیغات کار خود استفاده نکنید. اگر اجازه فروش محصول و یا برند خاصی را در فروشگاه خود ندارید، هر چقدر که آن محصول و یا برند خاص توانایی جذب کاربر داشته باشد، زمانیکه کاربران متوجه دریافت اطلاعات غلط از سوی شما بشوند، دیگر حتی کلاهشان هم بیفتد به سمت سایت شما نخواهند آمد.

طراحی منحصر به فرد:

ظاهر فروشگاه شما باید خاص و متفاوت باشد. اگر بخواهید با ظاهری ساده و مشابه دیگر فروشگاه ها وارد این بازار شوید باید بگویم که کسب و کار شما جایی در دنیای تجارت الکترونیک نخواهد داشت. پس سعی کنید ظاهر فروشگاهتان برای مشتری هدف شما جذاب باشد.

سرعت را در دستور کار خود قرار دهید:

برخی از طراحان وب سایت با قرار دادن فایل های با حجم زیاد و کد نویسی های سنگین سرعت سایت را به شدت کاهش میدهند. اگر کاربران شما مجبور شوند که مدت زمان زیادی را برای بالا آمدن سایت منتظر بمانند مطمئن باشید که رقیب هایتان قافله را از شما دزدیده اند.

امکان جست و جو را برای کاربران خود فراهم کنید:

 اگر کاربری که وارد سایت شما می شود از قبل بداند که به دنبال چه چیزی است، گشت و گذار در سایت شما برای یافتن آن محصول مورد نظر خسته کننده و زمان بر می شود. جست و جو در سایت که می تواند بر اساس دسته بندی محصولات باشد روش بسیار آسان و تجربه دل نشینی می باشد که شما می توانید به راحتی در اختیار کاربران خود قرار دهید.

تجارت الکترونیک

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی آنلاین نیز یکی از زیرمجموعه های تجارت الکترونیک به حساب می آید. اگر شما محصولی برای فروش یا پولی برای سرمایه گذاری توکنی ندارید، می توانید از این طریق وارد دنیای بزرگ تجارت آنلاین شده و درهای موفقیت را به روی خود باز کنید! البته در این راستا باید روش های به روز بازاریابی دیجیتال را فرا بگیرید تا بتوانید در این بازار بی انتها باقی بمانید. دیجیتال مارکتینگ مبحث بسیار گسترده و دنیای بزرگی از تجارت الکترونیک است . این بخش وسیع از دنیای تجارت الکترونیک دارای روش‎ها و ابزارهای مختلف و متنوع بوده که هر کدام کاربرد خاص خود را در فیلد اختصاصی خود دارند. بازاریابی آنلاین همانطور که از نامش پیداست، انجام امور بازاریابی و افزایش فروش به روش دیجیتال و در دهکده جهانی اینترنت با استفاده از ابزارهای مربوطه است. بکارگیری ابزارها و روش‎های بازاریابی دیجیتال به همان سادگی که به نظر می‎آید نخواهد بود و نیاز به علم، مطالعه، تحقیق و البته هزینه دارد. یوزبیت در این زمینه نیز قدم مهمی برداشته و امکان بازاریابی آنلاین را با بروزترین روش های دنیا برای کاربران خود فراهم کرده است. درواقع یوزبیت با دراختیار داشتن علم، تجربه، ایده و البته ابزارهای دیجیتال مارکتینگ که همه آنها را به راحتی در دسترس کاربران خود قرار داده است، ورود و فعالیت در این حوزه را برای همه کاربران بسیار آسان ساخته است . اگر قصد ورود به تجارت الکترونیک از طریق دیجیتال مارکتینگ را دارید و میخواهید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید پیشنهاد میکنیم مقاله ” دیجیتال مارکتینگ ” را مطالعه کنید.

دیجیتال مارکتینگ یوزبیت

ارز دیجیتال، تجارت الکترونیک مدرن

این روزها بازار ارزهای دیجیتال از همیشه گرم تر است. هر روزه می بینیم یا به گوشمان می رسد که چند ارز دیجیتال دیگر هم به این بازار اضافه شده است و تعداد آن ها در حال حاضر از تعداد واحدهای پولی موجود در دنیا نیز فراتر رفته است. فکر میکنید دلیل هجوم مردم به سمت ارزهای دیجیتال چیست؟ سودآوری! ارز دیجیتال را از هر طرف بگیرید به شما سود می دهد مگر آنکه ارز اشتباهی را انتخاب کرده باشید!

شما با خرید ارز دیجیتال هم می توانید به آن به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنید چرا که ارز های دیجیتال روند رو به رشدی را طی می کنند و با نگاهی به تاریخچه ارزهای دیجیتال معروف دنیا مثل بیت کوین یا اتریوم متوجه خواهید شد که این ارزها چقدر توانایی رشد دارند و هم می توانید با خرید و فروش آن از سود مناسبی برخوردار شوید. از طرفی شما می توانید این ارزها را استخراج کنید و همین عملیات استخراج نیز خود یک تجارت الکترونیک به شمار می رود که از قضا بسیار هم سود آور است.

یوزبیت نیز با معرفی توکن مخصوص خود، یوز، این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است که چه با خرید و فروش یوز و چه با سرمایه گذاری بلند مدت بر روی آن بتوانند از سود قابل ملاحظه ای برخوردار شوند. با مشاهده رشد یوزبیت در همین مدت کوتاه ورود به بازار تجارت الکترونیک متوجه خواهید شد که این ارز آینده بسیار روشنی دارد. همچنین تیم یوزبیت با راه اندازی بخش استخراج از شبکه به کاربران خود امکان استخراج یوزکوین از طریق فعالیت در شبکه را داده است که برای توضیحات تکمیلی در این مورد می توانید مقاله استخراج یوزکوین را مطالعه نمایید.

تجارت الکترونیک

 

بله! یوزبیت همان جایی است که همه این امکانات را با کمترین هزینه ای که فکرش را می توانید بکنید در اختیار شما قرار می دهد. شما در یوزبیت می توانید از مزیت بزرگ تبلیغات رایگان استفاده کنید، از دردسر های برنامه نویس و طراحی حرفه ای سایت به منظور داشتن رابط کاربری خوب و جذاب و سرعت بالا رهایی یابید، درگاه بانکی مطمئن داشته باشید و کاربران شما به آن اعتماد کنند، هدایت و مدیریت کسب و کار و همه چیزهایی که برای راه اندازی یک تجارت الکترونیکی درست و سودآور نیاز است را بدون داشتن علم مربوطه یک جا دریافت کنید، وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شوید و در نهایت بر روی یک ارز دیجیتال با آینده ای روش سرمایه گذاری کنید! منتظر چه هستید؟ همین الان هم دیر شده است!

آینده در دستان ش-ماست! فاصله را بردارید!

 

 

کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی، عضو تیم مدیریتی یوزبیت، سوابق کاری: دستیار مدیر کشوری خدمات پس از فروش موبایل تکنو، مدیر امور بین الملل شرکت معدنی بازتاب کانی آرا، متخصص امور بین الملل گروه تجاری پالفا

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار