کسب و کار الکترونیک چیست و چرا؟

کسب و کار الکترونیک دنیای بیکرانی‎ ست که هر فرد پس از ورود به این دنیا با ابعاد بزرگتر آن آشنا شده و گوشه یا گوشه‎ هایی از این دنیا را تسخیر میکند. دنیای کسب و کار الکترونیک بسیار گسترده است و موارد زیادی را شامل میشود. امروز میخواهیم در مورد کسب و کار الکترونیک و کسب درآمد از اینترنت صحبت کنیم. پس با یوزبیت همراه باشید تا با هم تمام ابعاد و جوانب بحث داغ تجارت الکترونیک را بررسی نماییم.

کسب و کار الکترونیک

کسب و کار الکترونیک چیست؟

کسب و کار الکترونیک یک مدل از تجارت آسان است که در آن افراد یا شرکت ها میتوانند از طریق شبکه های الکترونیک مثل همین اینترنت که شما به آن متصل هستید، تجارت خود را به مشتریان بالقوه عرضه کنند. بله! درست متوجه شدید! شما همین الان که از اینترنت استفاده می کنید وارد بازار بی‌ انتهای سامانه جامع کسب و کار الکترونیک شده‎ اید و می توانید از روش های مختلف مثل دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

تا به حال به جعفر آقا سوپری محل زنگ زده‌اید که اجناس مورد نیازتان را برایتان بفرستد؟ حالا فرض کنید که جعفر آقا یک سایت اینترنتی دارد که همه اجناس مغازه‌ اش را در آن سایت قرار داده و شما میتوانید با باز کردن سایت جعفر.سوپری.آی آر به راحتی هر چیزی که می خواهید را سفارش دهید، با کارت بانکی خود پرداخت کنید و نیم ساعت بعد در محل تحویل بگیرید! جعفر آقا نیز وارد سامانه کسب و کار الکترونیک شده است!!!

امروزه تمام خریدها و تراکنش های مالی که به صورت الکترونیکی از طریق سایت های اینترنتی و یا حتی برنامه های موبایل مثل موبایل بانک ها، برنامه های پرداخت قبوض، خرید بلیط کنسرت، سینما، تئاتر و خیلی مثال های دیگر که نمیخواهم سرتان را با آن‌ ها به درد بیاورم، همگی از زیرمجموعه‌ های سامانه کسب و کار الکترونیک به حساب می آیند.

اگر به بخش مارکت یوزبیت سر بزنید با انبوهی از مغازه‌ های آنلاین مواجه می‌شوید که هر کدام محصول خاص خود را برای فروش گذاشته‌اند و این همان کسب و کار الکترونیک است البته در سطح وسیع و با یوزبیت! یوزبیت یک سامانه جامع کسب و کار الکترونیک است که در آن میتوانید کسب درآمد اینترنتی مطمئن را تجربه کنید!

کسب و کار الکترونیک چرا؟

خب حالا به بخش جذاب بحث رسیده‌ ایم! چرا کسب و کار الکترونیک توانسته گوی سبقت را از اشکال مختلف تجارت سنتی بدزدد و تقریبا همه مشاغل را وادار کند که نسخه الکترونیک خود را توسعه دهند؟

شاید به نظرتان زود برسد، اما واقعیت این است که دیگر دوران طراحی دکور مغازه و استخدام فروشنده‎ های چرب زبان برای افزایش فروش گذشته است. بسیاری از افراد هزینه‌ های اینچنینی مانند جذب مشتری از طریق استخدام فروشنده ماهر یا تبلیغات گرانقیمت بیلبوردی و…. را هزینه اضافی قلمداد میکنند. الان شما باید به فکر طراحی وب سایت خود و بالا بردن قابلیت‎ هایتان برای اجازه ورود به سایت‌ های مرجع فروش باشید. این یک تجارت آسان و البته یکی از راه های کسب درآمد از اینترنت است. اجازه بدهید به صورت موردی مزیت های کسب و کار الکترونیک را برایتان شرح بدهم!

کسب و کار الکترونیک

دسترسی جهانی

اگر شما یک فروشگاه شیک در بهترین نقطه شهر خود داشته باشید، در بهترین حالت می توانید مشتریانی از آن سر شهر را به سمت خود بکشانید! بله این زمانی یک جمله تعریفی بسیار خوب برای فروشگاه‌ ها بود، اما باید بگویم که اگر به این جمله ها قناعت می کنید خیلی از قافله عقب هستید! دقت کردید که اگر بخواهید محصول خاص خود را در یک شهر دیگر ارائه کنید مجبورید با هزینه ای گزاف یک مغازه دیگر در آن شهر اجاره کنید، افراد بسیاری را استخدام کنید، دکور بزنید و کلی هزینه های دیگر تا در نهایت در تبلیغات خود بگویید شعبه دوم ما در فلان شهر افتتاح شد!!!

با استفاده از اینترنت و راه اندازی انواع روش های تجارت الکترونیک میتوانید بدون محدودیت جغرافیایی محصولات و خدمات خود را عرضه کنید. اینگونه هم شما به مشتریان هدف خود در سراسر دنیا نزدیک شده اید و هم دسترسی مشتری ها به محصولات شما آسان تر شده است.

۲۴/۷/۳۰/۳۶۵

فکر میکنید چند ساعت در روز توان کار کردن دارید؟ اگر خیلی آدم کاری ای باشید میتوانید از صبح ساعت هشت تا ۹ شب در فروشگاه باشید. اما آیا بازدهی کافی دارید؟ مثلا سر ظهر دلتان نمی خواهد به خانه بروید، در کنار خانواده تان ناهار را میل کنید، بعد روی مبل راحتی لم دهید و تلویزیون تماشا کنید؟ چرا به خودتان ظلم می کنید؟؟؟

تا به حال فکر کرده اید که چقدر خوب می شد اگر از خانه خارج نمی شدید و فروشگاهتان هم در تمام ساعات شبانه روز باز بود!؟ مسلما فروشتان هم خیلی بیشتر می شد. به همین علت شما باید برای پیشرفت در کار در عین راحتی زندگی از تجارت الکترونیک استفاده کنید و کسب و کار الکترونیک خود را راه اندازی کنید. زیرا یک وبسایت در تمام ساعات شبانه روز فعال است و همیشه در دسترس افراد قرار دارد. حتی وقتی خواب هستید هم کار میکنید و پول در می آورید! شگفت انگیز نیست؟

کسب و کار الکترونیک

نه به هزینه های اضافی

بسیاری از افراد برای رونق دادن به کسب و کار خود روش هایی را انتخاب میکنند که شامل هزینه های بالایی میشود. اجاره مغازه در تجاری ترین نقاط شهر، انجام دکوراسیون گرانقیمت، تبلیغات های بیلبوردی، تلویزیونی و هزینه های گزاف دیگری مثل پول برق و حقوق پرسنل و از این قبیل مخارج که البته با وجود مفهومی به نام کسب و کار الکترونیک همه آنها وارد لیست هزینه های اضافی میشوند.

با وجود یک وبسایت فروشگاهی و یا یک صفحه فروشگاهی در یکی از وبسایت های فروشگاهی آنلاین ضمن انجام یک کار مدرن و تبدیل کسب و کار سنتی خود به کسب و کار اینترنتی، از بسیاری از هزینه های خود کاسته و به فکر سود بیشتر باشید.

یک فروشگاه الکترونیک نیازی به پرداخت اجاره های آنچنانی ملک های تجاری ندارد.

در عین حال که مغازه اجاره نکرده اید اما همه افراد شهر، کشور و حتی دنیا که نیاز به محصولات و خدمات شما دارند به آسان ترین شکل ممکن با شما در ارتباط خواهند بود. تصور کنید با هزینه گزاف اجاره یک مغازه مناسب در طول یکسال میتوانید به چه میزان کسب و کار خود را رونق دهید و با پولی که به صاحب مغازه میدهید میتوانید چه کارهایی برای پیشرفت کسب و کار خود انجام دهید!!؟!؟

 یک وبسایت فروشگاهی هیچ نیازی به دکوراسیون ندارد.

انجام دکوراسیون شیک و بروز بطوری که مشتری جذب کند امروزه بسیار پرهزینه خواهد بود. تصور کنید شما در ابتدای کار و زمانی که بیشترین نیاز به پول جهت شروع پرقدرت حس میشود، مجبور هستید هزینه نسبتا زیادی را برای دکوراسیون و تزئین مغازه خود بپردازید. اما با راه اندازی یک کسب و کار الکترونیک و حذف هزینه های دکوراسیون و تزئینات قادر خواهید بود تا تنوع بیشتری به محصولات خود بدهید و یا امکانات مجهزتری برای ارائه خدمات خود فراهم کنید.

هزینه تبلیغات کسب و کارهای اینترنتی ناچیز است

احتمالا اکثر شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام عضو هستید. قطعا میدانید که این روزها اینستاگرام به مکانی برای تبلیغات گسترده با بازخورد بالا تبدیل شده است. با ایجاد یک صفحه مجازی در اینستاگرام و جذب فالوور براحتی و در این مرحله بدون هزینه شغل و کار خود را تبلیغ کرده و بازخورد بینظیر آن را در واقعیت احساس نمایید. بسیاری از افراد در اینستاگرام دارای صفحاتی با فالوورهای بالا هستند که درآمد اصلی آنها تبلیغات مشاغل مختلف از طریق صفحه خود است. به این افراد اینفلوئنسر میگویند. تبلیغات خود را به اینفلوئنسرها واگذار کنید و منتظر بمانید تا بازخورد عالی آن را به وضوح مشاهده کنید.

حالا همین موضوع تبلیغات اینستاگرامی را به کل شبکه جهانی اینترنت بسط دهید. میتوانید تصور کنید که تبلیغات اینترنتی چه بازخورد وسیعی خواهد داشت؟

اگر شما چندین میلیون هزینه میکنید تا یک بیلبورد در بهترین نقطه شهر اجاره کنید، نهایتا فقط افرادی که از مسیری که بیلبورد در آن نصب میباشد میگذرند آن را مشاهده میکنند البته در صورتی که حواسشان به رانندگی نباشد و بیلبورد شما را ببینند. در ضمن این موضوع را هم در نظر بگیرید که شاید تبلیغات شما برای ۷۰درصد آنها اهمیتی نداشته باشد و آنها خواهان محصول یا خدمات شما نباشند. در اینصورت فقط ۳۰درصد افرادی که در همان خیابان خاص رفت و آمد میکنند به تبلیغات شما توجه میکنند و از این ۳۰درصد شاید کمتر از ۱۰درصد تبدیل به مشتری شما شوند. اما با استفاده از تبلیغات اینترنتی این اتفاق نخواهد افتاد. چگونه؟ زیرا شما در اینترنت به دنبال مخاطبین هدف میگردید.

مخاطب هدف چیست؟

مخاطب هدف یعنی فردی که نیازمند محصول یا خدمات شماست و یا به نوعی به شغل و کسب و کار شما علاقه مند است و در کل کاری که شما انجام میدهید برای او جذاب میباشد.

اینگونه افراد مشتریان بالفعل شما هستند. یعنی حداقل میدانید که کسب و کار شما برای آنها جالب است پس به تبلیغات شما توجه خواهند کرد و پیگیری های بعدی مثل بازدید از وبسایتتان را انجام خواهند داد که در نهایت درصد بالایی از آنها تبدیل به مشتری بالقوه و در آینده تبدیل به مشتری وفادار شما خواهند شد.

با انجام تبلیغات اینترنتی شما مستقیما به سراغ همین افراد خواهید رفت. یعنی از طریق اینترنت میتوانید متوجه شوید که افرادی که به کسب و کار شما علاقه مند هستند و یا نیازمند محصول یا خدمات شما هستند در کدام نقطه از این دهکده جهانی جمع شده اند و بیشتر از چه وبسایت هایی بازدید میکنند، در نتیجه شما هم وارد همان وبسایت ها و یا صفحات خاص شده و محصول خود را تبلیغ میکنید. برای مثال فرض کنید شما یک فروشگاه اینترنتی محصولات ورزشی دارید. حدس میزنید مخاطبین هدف شما چه کسانی باشند؟ درسته! افراد ورزشکار و افراد علاقه مند به ورزش! به نظر شما این افراد بیشتر در چه وبسایت هایی حضور دارند و اکثر وقت خود را به بازدید از کدام وبسایت ها میگذرانند؟ کاملا درسته! وبسایت های ورزشی! پس شما میدانید که باید مستقیما به سراغ وبسایت های ورزشی و یا صفحات ورزشی در شبکه های اجتماعی بروید و محصولات یا خدمات خود را از طریق آنها به مخاطبین هدف خود معرفی نمایید.

تمام مزیت ها و ویژگی های بینظیر تبلیغات اینترنتی را در بالا خواندید! تمام آنها با هزینه بسیار مناسب و ناچیز در اختیار شما قرار گرفته اند!!

اینگونه فعالیت های تبلیغاتی در واقع زیرمجموعه ای از مجموعه وسیع دیجیتال مارکتینگ به شمار می آیند.

موافقید کمی هم در مورد دیجیتال مارکتینگ صحبت کنیم ؟

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ مبحثی بسیار گسترده است. دیجیتال مارکتینگ یعنی بازاریابی دیجیتال یا تبلیغات آنلاین که البته استراتژی ها، روش ها و زیرمجموعه های فراوانی دارد.

دیجیتال مارکتینگ نیز خود به نوعی پتانسیل بالایی جهت کسب درآمد از اینترنت دارد و میتواند بعنوان یک شغل و یک زیرمجموعه قدرتمند از تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی محسوب شود.

یک متخصص دیجیتال مارکتینگ به تمام روش ها و استراتژی های تبلیغات مدرن آشناست و تمام زیر و بم تبلیغات آنلاین را میداند. او کاربران اینترنت را میشناسد و رفتار آنها را تحلیل و واکنش آنها را پیشبینی میکند. یک دیجیتال مارکتر وظیفه پیاده سازی استراتژی های بروز تبلیغات آنلاین و همراهی یک کسب و کار در مسیر معرفی، تبلیغات، یافتن بازار هدف، ارتباط با مخاطبین هدف و مشتریان، فروش و در نهایت پیشرفت و توسعه یک کسب و کار نوپا را بر عهده دارد.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال زیرمجموعه ها، روش ها، استراتژی ها و اعمال زیادی دارد که هر کدام در مواقعی خاص و برای کسب و کارهای متفاوت به کار میروند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیجیتال مارکتینگ مقاله زیر را مطالعه نمایید

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

مراحل ورود به بازاریابی شبکه های اجتماعی

ارزهای دیجیتال

یکی از بروزترین، پردرآمدترین و همچنین پرریسک ترین روش های کسب درآمد اینترنتی ارزهای دیجیتال هستند. امروزه ارزهای دیجیتال بحث داغ محافل و وبسایت ها بوده و احتمالا بسیار با این عبارت روبرو شده اید اما ممکن است دقیقا ندانید که ارز دیجیتال چیست و چگونه کار میکند؟

ارز دیجیتال نوعی پول و دارایی است که ماهیت فیزیکی نداشته و از طریق اینترنت و با استفاده از بستر امن بلاک چین منتقل میشود. ارز دیجیتال امنیت، حذف واسطه ها و ناشناس بودن تراکنش ها را به ارمغان آورده است.

برای درک بهتر مفهوم ارز دیجیتال ابتدا باید در مورد بلاک چین اطلاعات داشته باشید:

بلاک چین یک بستر بسیار ایمن است که به زنجیره بلوکی نیز معروف است. سیستم بلاک چین یک سیستم غیرمتمرکز است که توسط هیج فرد یا سازمان خاصی کنترل و مدیریت نمیشود. این سیستم هیچگاه هک نشده و امکان هیچگونه تقلبی در آن وجود ندارد. از بلاک چین در نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال استفاده میشود.

در مورد بلاک چین در مقاله زیر بیشتر بخوانید

بلاک چین چیست و چگونه کار میکند؟

همچنین میتوانید با مطالعه مقاله زیر اطلاعات جامع در مورد ارزهای دیجیتال بدست آورید

ارز دیجیتال چیست و چه کاربردهایی دارد؟

به هر حال ارزهای دیجیتال مبحث جدید و بسیار داغ هستند که البته پتانسیل بسیار بالایی برای کسب درآمد دارند. روش های گوناگونی برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال وجود دارد که همه انها در مقاله زیر معرفی و بررسی شده اند

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال – معرفی و بررسی روش ها

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

یوزبیت چگونه به کسب و کار من کمک میکند؟

یوزبیت علاوه بر فراهم کردن تمام موارد بالا برای کاربران خود و خیلی مزیت های دیگر، به عنوان یک سامانه کسب و کار الکترونیک مکانی مناسب برای کسب درآمد از اینترنت از طریق دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال می باشد. در یوزبیت تمامی کاربران اعم از فروشندگان کالا و بازاریابان دیجیتال می توانند از مزایای یک تجارت آسان استفاده کرده و آینده خود را روشن تر سازند.

یوزبیت علوم طراحی وبسایت، بازاریابی دیجیتال، ارتباط با مشتری و روش‎های مدرن افزایش فروش را بصورت یک مجموعه کامل از کسب و کار الکترونیک به خدمت گرفته و با اجرایی کردن ایده‎های ناشی از این علوم، رویاهای شما را به واقعیت تبدیل کرده و تمام دانش خود را در طبق اخلاص در اختیارتان قرار داده است.

در ضمن یوزبیت ارز دیجیتالی مخصوص پلتفرم خود به نام یوزکوین را نیز طراحی و تولید کرده است که در سایت تجارت الکترونیک یوزبیت بسیار پرکاربرد بوده و پتانسیل کسب درآمد بالایی نیز دارد.

کسب و کار الکترونیک

جمع بندی

استفاده از پتانسیل بالای شبکه جهانی اینترنت برای کسب درآمد و کار آسان هیچ محدودیتی ندارد. شما میتوانید با استفاده از اینترنت کسب و کار سنتی خود را رونق داده، تبلیغات کنید و با مشتریان خود ارتباط دائمی و آسان داشته باشید. همچنین میتوانید از این فرصت بینظیر استفاده کرده و یک کسب و کار الکترونیک را راه اندازی نمایید. طراحی وبسایت، دیجیتال مارکتینگ، یافتن بازار هدف، شناختن مخاطبین هدف، تبلیغات، ارتباط با مشتریان و … از لازمه های یک کسب و کار الکترونیک میباشند و مزیت های کسب و کار الکترونیک نیز بی شمار هستند که مهمترین آن کاهش چشمگیر هزینه ها و افزایش شدید تعداد مشتریان و در نتیجه سود بیشتر خواهد بود.

کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی، عضو تیم مدیریتی یوزبیت، سوابق کاری: دستیار مدیر کشوری خدمات پس از فروش موبایل تکنو، مدیر امور بین الملل شرکت معدنی بازتاب کانی آرا، متخصص امور بین الملل گروه تجاری پالفا

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار