خرید ارز دیجیتال ، بهترین سرمایه گذاری

رمزارزها در سال ۲۰۱۸ پیشرفت چشم‌گیری داشتند و این حرکت روبه جلو در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه یافت. به همین خاطر مبحث خرید ارز دیجیتال به عنوان یک سرمایه‌گذاری سودآور بسیار داغ است. البته می‌دانیم که پیدا کردن یک ارز دیجیتال جدید برای سرمایه‌گذاری چقدر کلافه‌کننده است، ما در این مقاله قصد داریم بهترین ارزهای دیجیتال برای خرید را به شما معرفی کنیم.

آیا شما هم به دنبال خرید ارز دیجیتال هستید؟ آیا برای شما هم سوال ایجاد شده است که در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید یا به سراغ خرید ارز دیجیتال اتریوم بروید؟ دیگر نیازی به جست‌وجو نیست. در انتهای این مقاله شما می‌دانید که چطور به دنبال ارز دیجیتال جدید برای سرمایه‌گذاری بروید. با یوزبیت همراه باشید.

بهترین روش برای خرید ارز دیجیتال

بازار رمزارزها تا این جای کار

اولین رمزارز، بیت‌کوین، ذر سال ۲۰۰۹ به وجود آمد. البته این ابتدای کار بود و هیچ کس تا سال ۲۰۱۳ از بیت‌کوین اطلاعی نداشت. علاوه بر آن، هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که بیت‌کوین روزی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری شود. با این حال، از سال ۲۰۱۳، بازار رمزارزها با رشد بی سابقه‌ای روبرو بوده است. رشدی که غیرقابل انکار است. به این حقیقت، این مطلب را هم اضافه کنید که در حال حاضر در کمتر از ۶ سال، بیش از ۱۵۰۰ رمزارز در دنیا به وجود آمده‌اند.

همه می‌دانیم که سال ۲۰۱۷ سالی بود که رمزارزها اوج گرفتند و بازار آن‌ها با رشدی ۴۰۰۰ درصدی روبرو شد! در مارس ۲۰۱۷ ارزش سهام رمزارزها ۲۱ میلیارد دلار بود و در حال حاضر به ۴۵۴ میلیارد دلار رسیده است!

اما این بازار دیگر در انحصار بیت‌کوین نیست و ارزهایی مثل اتریوم، لایت‌کوین و ریپل جای پای خود را در این بازار محکم کرده‌اند. اگر به دنبال خرید ارز دیجیتال هستید، این ارزها انتخاب خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

آینده ارزهای دیجیتال نظرات مختلفی را جلب کرده است. برخی می‌گویند این ارزها عمر چندانی نخواهند داشت و برخی عقیده دارند که آن‌ها برای همیشه خواهند ماند و جایگزین ارزهای فیات نیز خواهند شد. در این باره بحث کاملی در مقاله آینده ارزهای دیجیتال شده است که پیشنهاد می‌کنم حتما آن مقاله را نیز بخوانید.

تکنولوژی بلاک‌چین دلیلی است که می‌تواند آینده خوبی برای رمزارزها به وجود آورد. شاید شما نتوانید سرمایه‌گذاری در بلاک‌چین را یاد بگیرید، اما حتما می‌توانید سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را بیاموزید. آماده‌اید که وارد این دنیای عظیم و سودآور شوید؟

خرید ارز دیجیتال

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟

خرید ارز دیجیتال بیت‌کوین

اگر شما فقط از یک رمزارز شنیده‌اید، احتمالا آن ارز دیجیتال بیت‌کوین است. این رمزارز بزرگترین ارز دیجیتال دنیاست، که حدود ۴۰ درصد سهام بازار را از آن خود کره است. بیت‌کوین قدیمی‌ترین ارز دیجیتال است و اگر همانند سال ۲۰۱۷ به روند روبه‌رشد خود ادامه دهد، بهترین ارز برای سرمایه‌گذاری است.

قیمت بیت‌کوین از ۷۶ دلار به حدود ۲۰ هزار دلار در دسامبر ۲۰۱۷ رسید. اما سال بعد، با افت قیمت شدیدی مواجه شد و تا ۶ هزار دلار هم پایین آمد. این روند سینوسی در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه پیدا کرد و تا حدود ۱۴ هزار دلار بالا رفت اما در اواخر سال ۲۰۱۹ دوباره تا نزدیک به ۶ هزار دلار پایین آمده است. پیش‌بینی‌ها بر این است که این ارز دوباره روند روبه‌رشدی را طی خواهد کرد. “درباره بیت‌کوین بیشتر بدانید

اما چطور متوجه می‌شوید که چه زمانی بهترین وقت برای خرید بیت‌کوین است؟ اجازه بدهید اتفاقاتی که باعث بالا پایین رفتن قیمت بیت‌کوین شده است را بررسی کنیم.

  • یکی از اتفاقات بزرگ درمورد بیت‌کوین، نصف شدن آن به دو رمزارز بیت‌کوین و بیت‌کوین‌کش بود. این اتفاق در اول آگوست افتاد و سرمایه‌گذارانی که از این اتفاق خبر داشتند، سود کلانی بردند و سرمایه خود را دو برابر کردند!
  • قیمت بیت‌کوین در ژانویه ۲۰۱۸ به ۱۰ هزار دلار سقوط کرد که نصف قیمت آن در دسامبر ۲۰۱۷ بود. سرمایه‌گذارانی که بیت‌کوین خریده بودند شروع به فروش کردند و این باعث شد قیمت بیت‌کوین به ۶ هزار دلار کاهش یابد.

سرمایه گذاری در بیت کوین

اگر می‌خواهید بر روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید، باید از تمامی اخبار و بروزرسانی‌های آن اطلاع داشته باشید. وقتی که اخبار درباره یک بهبود فنی منتشر می‌شود، بهتر است به فکر خرید ارز دیجیتال باشید. اگر هم قیمت بیت‌کوین با سقوط ناگهانی همراه شد، باز هم زمان خوبی برای خریدن است، چرا که با قیمت پایینی خریداری می‌کنید.

پس اگر تصمیم خود را برای خرید ارز دیجیتال گرفته‌اید، بهتر است با بیت‌کوین شروع کنید. البته مرحله اول سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین را از دست داده‌اید، اما بیت‌کوین همیشه سودآور خواهد بود. پس بیت‌کوین می‌تواند پاسخ خوبی برای نیاز خرید ارز دیجیتال شما باشد.

انوع خرید ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال اتریوم

تا اواخر سال ۲۰۱۷، قیمت اتریوم به ۷۲۰ دلار رسید و ارزش سهام آن نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار بود. در ابتدای سال ۲۰۱۸، اتریوم به بالاترین نرخ خود یعنی ۱۴۲۳ دلار در ژانویه رسید. ارزش سهام آن در این زمان ۱۳۸ میلیارد دلار بود.

اتریوم با رشد ۳۰۰۰ درصدی در سال ۲۰۱۷ همراه بود و به دومین رمزارز با ارزش دنیا بعد از بیت‌کوین تبدیل شد. البته این رمزارز از اواسط سال ۲۰۱۸ با کاهش شدید قیمت روبرو شده است، اما هنوز هم به عقیده خیلی از افراد صاحب نظر، مورد خوبی برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.

اتفاقات مهم اتریوم:

  • اتریوم در می ۲۰۱۶، سرمایه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون دلار دریافت کرد. در نتیجه آن‎‌، قیمتش از ۱ دلار در ژانویه ۲۰۱۶ به ۱۴٫۸ دلار در ماه می رسید.
  • البته در ژوئن ۲۰۱۶، اعضای تیم اتریوم متوجه شدند که هک شده‌اند. مبلغی به ارزش نزدیک به ۶۰ میلیون دلار ارز اتر، به خاطر یک نقص در کیف‌پول دزدیده شد. این باعث شد تا قیمت اتریوم از ۲۱٫۵۲ دلار در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۶ به ۹٫۹۶ دلار در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۶ سقوط کند!

برخلاف بیت‌کوین، اتریوم تنها یک ارز دیجیتال نیست. اتریوم یک پروژه بلاک‌چین پیشرفته‌تر است. شما با استفاده از پلتفورم اتریوم، می‌توانید ارز دیجیتال خود را بسازید. “اتریوم را بیشتر بشناسید!

فرض کنید بخواهید یک راه‌حل مبتنی بر بلاک‌چین برای مدیریت زنجیره تامین کار خود بسازید. با استفاده از بلاک‌چین اتریوم، لازم نیست همه کارها را از ابتدا شروع کنید. بلکه می‌توانید یک نرم‌افزار بر روی بلاک‌چین اتریوم بسازید. به همین راحتی!

البته اتریوم در سال ۲۰۱۹ روند روبه‌رشدی داشته و حتی به مرز ۳۵۰ دلار هم رسید، اما دوباره تا ۱۵۰ دلار پایین آمد. روند رو‌به‌رشد اتریوم ادامه خواهد داشت، پس اتریوم هم می‌تواند یک خرید خوب باشد. البته هیچ‌کس از آینده خبردار نیست، اما سرمایه‌گذاری همیشه با ریسک همراه بوده است. خرید ارز دیجیتال نیز یک نوع سرمایه‌گذاری است.

پروسه خرید ارز دیجیتال

خرید ریپل

ریپل که با علامت اختصاری XRP نیز شناخته می‌شود، یکی از بهترین عملکردها بین رمزارزها را در سال ۲۰۱۷ داشت و رشدی ۳۶۰۰۰ درصدی را به خود دید. این رمزارز در ابتدای سال ۲۰۱۷ تقریبا قیمتی برابر با ۰ دلار داشت و در دسامبر همان سال به قیمت ۲٫۴ دلار رسید! البته این رمزارز نیز در سال ۲۰۱۸ سقوط قیمتی را تجربه کرد ولی در حال حاضر به یک ثبات نسبی رسیده است. “همه چیز درباره ریپل

حتما فکر می‌کنید که یک موقعیت خوب را در اوایل سال ۲۰۱۷ از دست داده‌اید، اما ریپل آینده خوبی را در پیش روی خود می‌بیند و می‌توانید برای سرمایه‌گذاری بر روی آن حساب کنید.

با اینکه XRP قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به بیت‌کوین و اتریوم دارد، اما باز هم سومین ارز دیجیتال دنیا از نظر ارزش سهام است. ارزش سهام ریپل در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۳۵ میلیارد دلار بود.

حتما برایتان سوال شده است که چرا ریپل انقدر معروف است؟ باید بگویم که دلیل اصلی شهرت ریپل این است که XRP تنها یک ارز دیجیتال نیست و در واقع یک سیستم پرداخت می‌باشد. ریپل با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین، تراکنش‌های بین‌المللی را سریع‌تر و امن‌تر می‌کند.

البته خبرهای خوب دیگری هم وجود دارند. خیلی از موسسات مالی بزرگ مثل American Express، JP Morgan و Santander در حال حاضر از ریپل استفاده می‌کنند. همچنین ریپل با بانک‌های دیگری در سراسر دنیا از جمله در چین و عربستان سعودی نیز همکاری می‌کند.

با توجه به توضیحاتی که در مورد ریپل ارائه شد، فکر می‌کنم متوجه قدرت کاربرد ارائه شده از سوی ریپل شده باشید. در نتیجه پیشنهاد می‌کنم حواستان به این رمزارز باشد و اخبار شرکای آن را دنبال کنید. خرید ارز دیجیتال ریپل می‌تواند به یک سرمایه‌گذاری جذاب تبدیل شود.

خرید لایت‌کوین

این لیست بدون حضور لایت‌کوین کامل نمی‌شود. مثل ریپل، لایت‌کوین نیز در سال ۲۰۱۷ رشد درخشان ۸۰۰۰ درصدی داشت. قیمت لایت‌کوین از ۴ دلار در ابتدای سال به ۲۵۸ دلار در دسامبر ۲۰۱۷ رسید. با این حال، مثل دیگر ارزهای دیجیتال، قیمت آن کاهش یافت و در فوریه ۲۰۱۸ به ۱۱۰ دلار رسید. این روند کاهشی تا انتهای ۲۰۱۸ ادامه یافت، ولی از ابتدای سال ۲۰۱۹ دوباره قیمت لایت‌کوین رو به افزایش رفت.

این رمزارز با ارزش سهامی بالغ بر ۱۱ میلیارد دلار، پنجمین ارز دیجیتال بزرگ دنیاست. این شهرت به خاطر رابطه نزدیک این رمزارز با بیت‌کوین می‌باشد و به همین دلیل باید آن را جزو لیست خود قرار دهید.

لایت‌کوین در سال ۲۰۱۱ ایجاد شد تا تکنولوژی بیت‌کوین را بهبود ببخشد. سرعت انجام تراکنش‌ها با لایت‌کوین چهار برابر بیشتر از بیت‌کوین است. با این حال، برخلاف بیت‌کوین، حداکثر عرضه لایت‌کوین ۸۴ میلیون سهم است که چهار برابر بیت‌کوین می‌باشد. “لایت‌کوین چیست؟

روش های خرید ارز دیجیتال

دیگر ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری

اگر هنوز به نتیجه قطعی برای خرید ارز دیجیتال نرسیده‌اید، این بخش شاید بتواند به شما کمک بکند. در زیر چند ارز دیجیتال دیگر را به شما معرفی می‌کنم که احتمالا سرمایه‌گذاری در آن‌ها سود بسیاری را به شما خواهد رساند. قبل از خرید ارز دیجیتال ، اطلاعات خود را کامل کنید. به همین منظور مقاله “سرمایه گذاری در ارز دیجیتال” را باید مطالعه کنید.

Zcash (ZEC)

زی‌کش یک رمزارز غیرمتمرکز با منبع باز است که در اواخر سال ۲۰۱۶ منتشر شد و به نظر جزو ارزهای دیجیتال آینده دار به حساب می‌آید. به قول یکی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال:

بیت‌کوین همانندHTTP برای پول است و زی‌کش HTTPS!

 

زی‌کش حریم خصوصی ایمن و شفافیت گزینشی را برای کاربران خود فراهم کرده است. در نتیجه، مثل HTTPS، زی‌کش ادعا می‌کند که امنیت و حریم خصوصی بیشتری را در اختیار کاربران خود می‌گذارد، در حالی که تمامی تراکنش‌ها بر روی بلاک‌چین ذخیره می‌شود، اما جزئیاتی مثل فرستنده، گیرنده و مقدار تراکنش محفوظ باقی می‌ماند!

مونرو

مونرو یک ارز امن، خصوصی و غیرقابل پیگیری می‌باشد. این رمزارز در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و خیلی زود توجه علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. مونرو با تمرکز خاصی بر روی غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر بودن به وجود آمده است و با استفاده از تکنیک حلقه امضاها، امکان داشتن حریم خصوصی ۱۰۰ درصدی را تضمین می‌کند.

بیت‌کوین‌کش

بیت‌کوین‌کش جایگاه ویژه‌ای در میان ارزهای جایگزین دارد، چرا که یکی از اولین و موفق‌ترین هاردفورک‌های تاریخ از بیت‌کوین اصلی می‌باشد. در دنیای رمزارزها، فورک یا همان انشعاب، وقتی اتفاق می‌افتد که بین توسعه دهندگان و ماینرها نزاع به وجود بیاید. (مقاله فورک چیست را بخوانید!) با این حال، طبیعت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، باعث می‌شود تا سری تغییرات کلی در کدهای ارزهای موجود ایجاد شود. مکانیزم این فرآیند نیز با توجه به نوع رمزارز تغییر می‌کند. “بیت‌کوین‌کش، انشعابی از بیت‌کوین

خرید ارز دیجیتال ایرانی

شما می‌توانید در یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال ، قیمت ارز دیجیتال مورد علاقه‌تان را مشاهده کنید و سپس خرید آنلاین ارز دیجیتال مورد نظر را انجام دهید. برای اینکه با نحوه خرید ارز دیجیتال آشنا شوید، مقاله “خرید و فروش ارز دیجیتال” را بخوانید.

خرید و فروش این ارزها با مشکلات خاص خود همراه است، اما شما می‌توانید برای سرمایه‌گذاری به سراغ یوزکوین، اولین ارز دیجیتال ملی بروید. این رمزارز در برخی صرافی‌های آنلاین لیست شده است و پیش‌فروش آن نیز به زودی شروع خواهد شد. پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله “یوزکوین چیست؟” را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید.

آینده در دستان ش-ماست. فاصله را بردارید!

 

کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی، عضو تیم مدیریتی یوزبیت، سوابق کاری: دستیار مدیر کشوری خدمات پس از فروش موبایل تکنو، مدیر امور بین الملل شرکت معدنی بازتاب کانی آرا، متخصص امور بین الملل گروه تجاری پالفا

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار