بیت کوین ساده است

همانطور که در بخش اول مطالعه نمودید، تعریف جامع و کاملی از بیتکوین ارائه شد و سپس جزء به جزء این تعریف توضیح داده شد تا به درک مفهوم بنیادی بیت کوین رسیدیم. همچنین تاریخچه این اولین ارز دیجیتال دنیا را مرور کرده و علل پیدایش بیت کوین را نیز باهم بررسی نمودیم . همچنین دریافتیم که بیتکوین چه مزیت‎هایی نسبت به پول سنتی دارد.

اگر هنوز بخش اول این مقاله را مطالعه نکرده‎اید بر روی لینک زیر کلیک کنید

بیت‎کوین چیست؟ – بیت‎کوین را قورت دهید

بیت کوین ساده است

حالا در این مقاله قصد داریم موضوعات دیگری پیرامون اولین ارز رمز پایه دنیا را بررسی کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قیمت بیت‎ کوین

بیتکوین ابتدای معرفی، چندصدم دلار آمریکا قیمت داشت اما امروزه قیمت بیت‎ کوین چندهزار دلار است.

ارزش بیت‎ کوین نوسانات شدیدی داشته است که موارد بسیاری باعث این نوسانات شده‎اند. مسائل اقتصادی جهانی، مسائل سیاسی، جنگ‎های اقتصادی بین دولت‎ها، تحریم‎ها و … از موارد کلان تاثیر بر روی قیمت بیت‎ کوین هستند و مسائل دیگری مثل پاداش ماینینگ بیت‎ کوین، عرضه ارزهای دیجیتالی جدید، تغییرات سختی شبکه بیت‎ کوین، ایجاد فورک‎ها و… نیز از مواردی هستند که روی قیمت بیت‎ کوین تاثیر دارند.

نکته قابل توجهی که وجود دارد اینست که بیت‎ کوین محدود بوده و به مقدار ۲۱میلیون واحد تولید شده است. این بیتکوین‎ها طی فرآیندی بنام استخراج که در ادامه توضیح داده شده است وارد چرخه میشوند. تا سال ۲۰۱۴ حدود ۱۳میلیون بیت ‎کوین در گردش بوده است. همین محدودیت تعداد باعث شده تا ارزش بیت ‎کوین همواره افزایش یابد . روزی که همه ۲۱میلیون واحد بیتکوین استخراج شده و در گردش قرار بگیرند، این ارز دیجیتال کمیاب شده و خدا میداند چه ارزشی پیدا خواهد کرد.

چگونه میتوان قیمت بیت کوین را پیش‎بینی کرد؟

افرادی که در امر ترید یا خرید و فروش بیت‎ کوین فعالیت دارند باید به روش‎هایی ارزش بیت‎ کوین را پیشبینی کنند تا از نوسانات آن باخبر شده و بتوانند فعالیت پولسازی داشته باشند. اما چگونه میتوان این کار را انجام داد ؟

پیش‎بینی وضعیت قیمت بیت‎ کوین و ارزهای دیجیتال با استفاده از روش‎های تحلیل‎های مالی و اقتصادی انجام میگیرد .

دو روش تحلیلی در این حیطه بسیار کاربرد دارند : تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکی یا تحلیل تکنیکال که در ادامه توضیحات مختصری درباره این دو تحلیل ارائه میدهیم

تحلیل فاندامنتال چیست ؟

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال عبارتست از مطالعه و بررسی شرایط اقتصاد ملی، صنعت و وضعیت شرکت‎ها .

در این نوع تحلیل معمولا چهار مرحله اساسی پیگیری میشوند :

  1. تعیین وضعیت کلی اقتصاد
  2. تعیین وضعیت صنعت
  3. بررسی و تعیین وضعیت شرکت
  4. تعیین ارزش سهام شرکت

همانطور که متوجه شدید تحلیل فاندامنتال در حیطه مسائل بنیادی که بر روی قیمت تاثیر دارند تمرکز کرده است. برای انجام یک تحلیل بنیادی باید اطلاعات کافی جمع آوری شده و پس از مطالعه و بررسی داده‎ها قیمت را پیشبینی کرد. از آنجایی که در دنیای رمزارزها جمع آوری و مطالعه اطلاعات بنیادی تاثیرگذار بر روی قیمت ارزهای دیجیتال به سادگی انجام نمیشود در نتیجه معمولا در زمینه رمزارزها از تحلیل تکنیکال استفاده میشود.

تحلیل تکنیکال چیست؟

در روش تحلیل تکنیکال پیشبینی قیمت‎ها از طریق مطالعه و بررسی تاریخچه قیمت و حجم معاملات بازار انجام میگیرد.

اگر از این روش استفاده کنید مرتبا با انواع نمودارها سروکار خواهید داشت.

در روش تحلیل تکنیکال نوسانات قیمت از یک بازه زمانی در گذشته تا کنون و همچنین حجم معاملات بازار در همان بازه زمانی مشخص بررسی و مطالعه میشود و با نزدیک شدن به تغییرات بازار و ایجاد یک روند جدید، شواهدی نمایان خواهند شد که تحلیلگر تکنیکال قبل از بازار متوجه این روند شده و تصمیمات لازم را اتخاذ میکند.

تحلیل تکنیکال

روش‎های بدست آوردن بیت ‎کوین

راه‎های زیادی برای بدست آوردن بیتکوین وجود ندارد . شما فقط از طریق روش‎های محدودی میتوانید بیتکوین کسب کنید که آنها را معرفی کرده و سپس بهترین روش را باهم انتخاب میکنیم .

خرید و فروش

یکی از روشهای موثر کسب درآمد بیت‎کوینی، خرید و فروش یا به عبارتی ترید ارزهای دیجیتال است. ترید یعنی خرید و فروش ارزهای دیجیتال سودده و یا معاوضه ارزهای دیجیتال با یکدیگر . همانطور که در بخش بالا گفتیم، امر خرید و فروش با استفاده از تحلیل‎های مالی انجام میگیرد که در حوزه ارزهای دیجیتال بهترین روش، تحلیل تکنیکال است. بزودی و در مقاله‎ای جداگانه بصورت مفصل در مورد تحلیل تکنیکال صحبت خواهیم کرد .

پس شما میتوانید بیتکوین خریداری کرده و یا یکی از ارزهای دیجیتال موجود را با بیتکوین معاوضه نمایید.

بیتکوین، روش پرداخت

راه دیگری که برای کسب بیت کوین موثر است، روش پرداخت نام دارد . شما میتوانید بیتکوین را روشی برای پرداخت هزینه در ازای فروش محصول یا ارائه خدمات برگزینید. فرض کنید محصولی برای فروش دارید مثلا یک اتومبیل، در این روش شما برای فروش اتومبیل خود بجای ریال، بیتکوین درخواست میکنید. یا تخصصی دارید که برای ارائه خدمات نیز به جای ریال، بیتکوین دریافت میکنید. این روش با توجه به سقوط روزافزن ارزش ریال و در مقابل سعود بی‎سابقه ارزش بیت کوین رو به افزایش است و بعضا از این قبیل آگهی‎ها در فضای مجازی و در سطح شهر بیشتر میبینیم.

استخراج بیتکوین

موثرترین روش کسب درآمد اینترنتی از طریق بیتکوین، استخراج این رمز ارز با ارزش است. استخراج یا ماینینگ ( Mining ) به معنی دریافت بیتکوین از شبکه است .

استخراج بصورت بسیار ساده اینگونه تعریف میشود :

به فرآیند تایید تراکنش‎های شبکه بلاکچین و تولید بیتکوین استخراج بیت‎ کوین میگویند.

همانطور که میدانید شبکه بیتکوین یک شبکه غیرمتمرکز بوده و تایید تراکنش‎های انجام شده به عهده کاربران شبکه است. با تایید هر تراکنش درصدی از مبلغ تراکنش شده بعنوان کارمزد یا پاداش به کاربری که این تاییدیه را انجام داده است تعلق میگیرد . به این عمل استخراج یا ماینینگ و به کاربر تایید کننده نیز استخراج‎کننده یا ماینر ( Miner ) میگویند .

برای مطالعه مقاله کامل در مورد استخراج ارز دیجیتال به لینک زیر مراجعه کنید

همه چیز در مورد استخراج ارز دیجیتال

استخراج

جمع بندی

با مطالعه هر دو بخش مقاله باید دریافت که بیتکوین یک ارز دیجیتال، اولین رمزارز و پادشاه دنیای ارزهای رمزنگاری شده است. بیت کوین بر روی یک شبکه بسیار ایمن و غیرمتمرکز به نام بلاکچین فعال است و شبکه بیت کوین اولین استفاده از بلاکچین بوده است. این ارز دیجیتال توسط فرد یا گروه ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ معرفی شد.

بیتکوین برای کاربران چندین مزیت به ارمغان آورد که عبارتند از : تمرکززدایی، امنیت، سرعت، ناشناس بودن و کاهش کارمزدها

قیمت بیت کوین در طول زمان دستخوش تغییرات بسیاری بوده است و از چندصدم دلار آغاز شده و تا چندهزار دلار ادامه داشت و همچنان نیز نوسان شدیدی دارد. بسیاری از افراد با خرید و فروش بیت کوین درآمد بالایی دارند و قیمت این ارز دیجیتال را با تحلیل‎های مالی مثل تحلیل تکنیکال پیشبینی میکنند .

روش‎هایی نیز برای بدست آوردن بیت کوین وجود دارد که استخراج بیت کوین یا ماینینگ بهترین روش کسب بیت کوین در حال حاضر است.

برای مطالعه انواع روش‎های کسب بیت کوین و بررسی تمام جوانب این روش‎ها حتما مقاله زیر را مطالعه نمایید

کسب درآمد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال چگونه است ؟

یوزبیت سعی میکند رسالت خود در امر آموزش را به بهترین نحو انجام دهد. بر همین اصل از کاربران عزیز تقاضا میشود هر سوالی در مورد بیت کوین و این مقاله دارند در قسمت نظرات درج نمایند تا در سریع‎ترین زمان پاسخگوی آنها باشیم .

 

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار