کار در منزل، تجارتی جهانی

اگر بگوییم شما هم میتوانید پول پارو کنید، یقین داشته باشید که این جمله یک دستاویز تبلیغاتی یا بازارگرمی بی پایه و اساس نیست.
در عصر حاضر شاهد تغییر هویت پول و کسب و کارها هستیم؛ پول در دنیای امروز، دیگر چرک کف دست نیست.
امروزه کسب و کارها شکل متفاوتی به خود گرفته و موضوع کار در منزل بسیار داغ است. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با کار در منزل بیشتر آشنا شوید.

کار در منزل

کار در منزل، تجارتی پرسود و آسان

معمولا وقتی نام کار در منزل یا مشاغل خانگی را میبریم افراد به یاد خیاطی و گلدوزی، پخت و پزهای خانگی و از این قبیل مشاغل می‎افتند. هر چند این شغل‎ها نیز از مشاغل خانگی پردرآمد و با سابقه طولانی هستند اما امروز بحث کار در منزل شکل و شمایل مدرن به خود گرفته و دیگر مانند قدیم محدود به خیاطی و آشپزی نیست.

طرفداران پر و پا قرص کار در منزل اقشار مختلفی هستند؛ برخی تمایل به کار در محیط های خارجی ندارند، برخی دیگر علیرغم میل باطنی چاره ای بجز انتخاب کسب و کار خانگی پیش رویشان نیست.

شمایی که مطالعه این مقاله را استارت زده اید، جزو کدام دسته هستید؟ چند بار تجربه ناموفق کار در منزل داشته اید؟

شاید خوانندگان این مقاله تجربیات مشترک فراوانی داشته باشند اما همگی بی برو برگرد در یک مورد اتفاق نظر دارند:

درآمد کار در منزل چندان چشمگیر نیست!

شاید اگر این جمله را پنج سال پیش بیان میکردید افراد زیادی با شما موافق بودند اما امروز با بیان این جمله نمیتوانید افراد زیادی را با خود همراه کنید. جامعه به این تفکر دست رد زده و در حال پیشرفت در زمینه دورکاری یا همان کار در منزل است.

راه‎اندازی یک کسب و کار خانگی پردرآمد امر چندان دشواری نیست. البته همانطور که میدانید راه‎اندازی هرگونه شغلی نیازمند یک سری پیش نیازها و توجهات است; مثلا قبل از شروع یک شغل باید کاملا به کاری که میخواهید انجام دهید مسلط باشید تا کیفیت و راندمان کار آنقدر بالا باشد که رضایت مشتریان از آن نتیجه شود. تجربه در کار بدست می آید اما تسلط کافی به کار و در واقع کار بلد بودن بسیار مهم است. در واقع موفقیت افراد از کسب درآمد از تخصص خود تضمین شده است.

مثال دیگری که میتوان از پیش نیازهای راه اندازی یک کسب و کار موفق بیان کرد توجه و فعالیت مناسب در زمینه بازاریابی است. امروزه که تعداد فعالین در یک شغل خاص افزایش یافته، فردی موفق است که بازاریابی و تبلیغات موفق داشته باشد. فردی که بتواند خود را نشان داده تا مردم او را بشناسند.

بازاریابی مبحث بسیار مفصلی است که در این مقاله قصد ورود به آن را نداریم اما در مورد چگونگی بازاریابی مشاغل خانگی کمی بیشتر صحبت میکنیم.

بازاریابی مُرده را زنده میکند

مشاغل خانگی بخاطر ماهیت خانگی بودن خود معمولا کمتر دیده شده و در میدان توجه قرار میگیرند. تفاوت دیده شدن محصولات یک مغازه در بهترین نقطه شهر با دیده شدن محصولات خانگی بسیار زیاد است اما از طرفی مشاغل خانگی پتانسیل بازاریابی بسیار بالایی دارند.

امروزه به لطف شبکه جهانی اینترنت و آمار بالای استفاده کنندگان از این شبکه جهانی، تفاوت شهرت یک شغل خانگی با یک مغازه در بهترین نقطه شهر بسیار کاهش یافته. از طریق اینترنت میتوانید محصولات خود را به نمایش گذاشته یا خدمات خود را براحتی ارائه دهید، از طریق اینترنت میتوانید در آسان ترین حالت ممکن با مشتریان خود در ارتباط باشید، از طریق اینترنت میتوانید تبلیغات کنید، از طریق اینترنت میتوانید بفروشید و یا بخرید و خلاصه اینکه از طریق اینترنت میتوانید دقیقا همان کارهایی را بکنید که مشاغل غیرخانگی میکنند.

اینترنت قدرت بازاریابی و تبلیغات را بسیار آسان، بسیار ارزان و با پتانسیل بسیار بالا در اختیار افراد قرار داده است. یکی از مهمترین چالش های کسب و کارهای کوچک بازاریابی است که با استفاده از بازاریابی آنلاین یا همان دیجیتال مارکتینگ حل شده است. دیجیتال مارکتینگ علم بازاریابی دیجیتال و بصورت آنلاین است که با استفاده از روش های مختلف و با بکارگیری استراتژی های متفاوت از پتانسیل بی نهایت دهکده جهانی اینترنت استفاده کرده و با تبلیغات گسترده، شغل، خدمات، محصولات و حرفه شما را به همه دنیا معرفی میکند.

با دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین چیست و چگونه انجام میشود؟

بازاریابی آنلاین نه تنها به توسعه، رشد و رونق کسب و کارهای کوچک خانگی کمک میکند بلکه خودش نیز نوعی کار در منزل محسوب شده و در زیرمجموعه مشاغل خانگی قرار میگیرد. در ادامه در مورد این شغل پردرآمد صحبت میکنیم.

سوالی که مطرح می شود این است که

چطور اینترنت را به پول تبدیل کنیم؟

صبور باشید تا بدانید.

تا به حال عبارت فریلنسری به گوشتان خورده؟

شغل مرتبط با حوزه اینترنت که به صورت کار در منزل (دورکاری) انجام می شود فریلنسری نام دارد.

در دنیای فریلنسری چه میگذرد؟

به گفته مجله فوربس آمریکا، در سال ۲۰۱۷ تقریبا ۵۷ میلیون آمریکایی در حوزه فریلنسری فعالیت می کرده اند و این آمار تا سال ۲۰۲۷ بیش از نیمی از مردم آمریکا را شامل خواهد شد. از این تعداد برخی به صورت تمام وقت در حوزه فریلنسری فعالیت کرده و برخی همچنان یک کار روزمره دارند که در کنار آن و در زمان های آزاد خود به فریلنسری به عنوان یک شغل پاره وقت  می پردازند.

کار در منزل

وقتی که صحبت از کار در منزل می شود نام های زیادی مثل فریلنسرها، قراردادی ها و غیره بر سر زبان ها می افتد. همه این اسامی در عین مشابهت های فراوان تفاوت های چشمگیری هم دارند.

فریلنسری شغلی است که در آن فرد برای خود کار می کند و با اینکه امکان دارد گاها با یک سازمان یا شرکت وارد قرارداد شود اما در نهایت خودش آقابالاسر خود می باشد.

در کمال تعجب، فریلنسر یک فرد کارآفرین است که خدمات خود را به صورت مستقیم به مشتریان ارائه می دهد.
این سرویس ها اغلب (و نه لزوما)، به تجارت های مختلفی ارائه می شوند، هرچند که با گسترش برنامه های به اشتراک گذاری اقتصادی مانند TaskRabbit و Mechanical Turk افراد می توانند خدمات خود را به طور مستقیم به مشتریان ارائه دهند و با حذف نفر سوم هزینه های وارده را کاهش دهند.

تقریبا تمام خدماتی که اکثر تجارت ها نیاز دارند توسط فریلنسر ها انجام می شود اگر بدانید مزایای این حرفه انعطاف پذیری زمان و مکان کار کردن، داشتن استقلال کاری، داشتن درآمد متناسب با تخصص و ارزش فردی، قدرت انتخاب مشتری و کم کردن قابل ملاحظه مقدار مالیات پرداختی است، بیش از پیش ترغیب می شوید که جست و گریخته فریلنسر باشید. چراکه نه ؟ هم فال است و هم تماشا.

در ادامه به معرفی برخی مشاغل نوین حوزه فریلنسری می پردازیم.

بازاریابی آنلاین (دیجیتال مارکتینگ)

کار در منزل

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی آنلاین به تمام امور بازاریابی که در آن ها از یک وسیله الکترونیکی یا اینترنت استفاده می شود، گفته می شود. برند های مختلف از کانال های دیجیتال مثل موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت های خود برای ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل خود استفاده می کنند.

گول ظاهر ساده این تعریف را نخورید! تعریف بالا شاید ساده ترین تعریف از دیجیتال مارکتینگ باشد اما ماهیت آن به این سادگی ها نیست. در واقع با توسعه اینترنت و افزایش روزافزون استفاده کنندگان از آن،  مفهوم بازاریابی شکل و شمایل جدیدی به خود گرفته است.
یکی از اولین اصول بازاریابی، ارتباط با مشتریان در بهترین مکان و زمان ممکن است. امروزه پیروی از این اصل یعنی ارتباط با مشتری در جایی که بیشترین زمان خود را صرف میکند مهم است و اینترنت همان مکان میباشد.

دیجیتال مارکتینگ را با تکنیک ها و روش های متعدد ارتباط با مشتری در جایی که بیشترین زمان خود را می گذراند، یعنی اینترنت، می شناسند. از وبسایت ها گرفته تا لوازم تبلیغات آنلاین یک برند مثل تبلیغات دیجیتال، بازاریابی از طریق ایمیل، بروشور های آنلاین و خیلی چیزهای دیگر، تکنیک هایی یافت می شود که همه آن ها زیر چتر بازاریابی آنلاین قرار می گیرند.

دیجیتال مارکتینگ به عنوان یکی از انواع مشاغل خانگی، انواع و اقسام متفاوتی دارد که شامل سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو، بازاریابی محتوا از طریق پست های وبلاگی، کتاب های الکترونیکی، انفورماتیک و بروشورهای آنلاین، بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، توئیتر، تلگرام و دیگر شبکه ها، پرداخت به ازای کلیک، تبلیغات گسترده توسط دیگر سایت ها یا صفحه ها و حالات دیگر می شود.

تولید محتوا

بازار تولید محتوا این روزها حسابی داغ است. تولید محتوا در واقع فرآیند توسعه و ایجاد مضامین دیداری و نوشتاری مثل فیلم ها، کتاب های الکترونیک، پست های وبلاگ، روزنامه ها و یا انفورماتیک می باشد.

تعریف بالا به نظر جامع و کامل می آید اما در واقعیت محتوای تولیدی، بسته به نوع شغل مورد نظر بسیار متنوع و گوناگون است.
امروزه تقریبا تمامی مشاغل فعال از مزایای تبلیغات گسترده اینترنتی در سایت ها و شبکه های اجتماعی متنوع برای معرفی خدمات و محصولات خود بهره می برند. در حقیقت روز به روز تولید محتوا ارزش بیشتری پیدا میکند و به یک نیاز اساسی تبدیل می شود.
از این رو به منظور بازدهی حداکثری این گونه تبلیغات، شرکت ها نیاز به تولید محتوا هدفمند و کارآمد را بیشتر از همیشه حس می کنند و این مسئله اهمیت کار تولید محتوا را بسیار بالا می برد. در این میان سئو مناسب محتوای تولیدی نیز قابلیت بسیار مهمی است که باعث بهتر و بیشتر دیده شدن آن محتوا می شود که البته نیاز به تخصص بالایی دارد.

در این شرایط است که شرکت ها برای رسیدن به موفقیت در زمینه کاری خود و سربلند بیرون آمدن از رقابت تنگاتنگ با همکاران خود، به یک قلم سئو کار حرفه ای و متخصص برای تولید محتوای کاری خود نیاز دارند.

پرسشنامه های آنلاین

یکی از کسب و کارهای خانگی معمول که بیشتر مورد استقبال دانشجویان و دانش آموزان است، پاسخ دادن به پرسشنامه های آنلاینی است که شرکت های تحقیق و توسعه بازار برای آزمایش محصولات جدید خود در اختیار کاربران می گذارند. درآمد حاصل از این کار اگرچه بسیار ناچیز است اما برای دانشجویان و دانش آموزانی که زمان زیادی برای کار کردن ندارند می تواند منبع درآمد قابل قبولی به حساب آید.

پرداخت در ازای گشت و گذار اینترنتی!!!

احتمالا در نگاه اول با خود میگویید : “اگر چنین تیتری واقعیت داشته باشد میتواند هیجان انگیزترین نوع کسب درآمد باشد !”
تا به حال به این فکر کرده اید که از گشت و گذار روزمره اینترنتی خود در آمد کسب کنید؟ این یکی از ساده ترین روش هایی است که بدون هیچ گونه تلاش و یا حتی تغییر خاصی می توانید کسب در آمد کنید! فقط یک جای کار میلنگد، درآمد ناچیز!

سایت های مختلی وجود دارند که امکان کار در منزل با گشت و گذار در سایت های Google, Bing یا Yahoo را در اختیار شما می گذارند و با هر سرچ شما در یکی از این سایت ها، نتایج بدست آمده می تواند حساب کاربری شما را افزایش دهد!

خرید و فروش دامنه

راستش را بخواهید این کار چندان معقول نیست؛ به نوعی واسطه گری است و به مرور باعث افزایش قیمت دامنه ها می شود و در طولانی مدت ما را با مفهوم معروفی به نام “ازماست که بر ماست” روبرو میکند . اما بهرحال روندی است که جریان دارد و قصد ما معرفی است.
اسامی دامنه ها در واقع آدرس وب سایت ها هستند که گستره های بسیار متعددی دارند. این اسامی بازه قیمتی متفاوتی را شامل می شوند که هر کدام از آن ها در زمان فروش می توانند حتی قیمت های میلیونی پیدا کنند. البته باید نام هایی را پیدا و خریداری کنید که از ارزش تجاری و تبلیغاتی برخوردار باشند. سپس کمی دندان به جگر بگذارید تا خریدار مناسب خودش به سمت شما بیاید. در آن زمان شما می توانید پول را در جیب خود حس کنید!

ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال !! بحث داغ این روزهاست که پتانسیل درآمدی بالایی نیز دارد.

ارزهای دیجیتال پول های مجازی هستند که امنیت، عدم تمرکز، حذف واسطه ها و ناشناس بودن از مهمترین ویژگی های آنهاست.

در مورد ارز دیجیتال بیشتر بخوانید

ارز دیجیتال چیست؟ همه چیز در مورد ارز دیجیتال

کیف پول دیجیتال

همانطور که گفتیم ارزهای دیجیتال میتوانند درآمد بالایی داشته باشند و البته کسب درآمد از ارزهای دیجیتال نیز زیرمجموعه کار در منزل و مشاغل خانگی است.

البته باید به این نکته توجه داشت که ارزهای دیجیتال درآمدی بسیار خوبی برای شما خواهند داشت به شرطی که به آنها کاملا مسلط باشید و زیر و بم آنها را بلد باشید. در غیر اینصورت ورود و فعالیت در این زمینه ریسک بزرگی خواهد بود.

میتوانید از طریق وبلاگ یوزبیت مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال را مطالعه کرده و از صفر تا صد آنها را یاد بگیرید.

روش های مختلفی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال وجود دارد; مثلا سایت هایی هستند که در ازای فعالیت خاصی که شما انجام میدهید به شما ارز دیجیتال پرداخت میکنند; یا مثلا ارزهای دیجیتال قابلیت خرید و فروش دارند و با نوسان قیمت سود خوبی را در پی خواهند داشت.

مقاله زیر در مورد کسب درآمد از ارز دیجیتال میباشد که به معرفی و بررسی انواع روش ها پرداخته است.

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال – معرفی و بررسی روش ها

جمع بندی

کار در منزل به شکل و شمایل امروزی خود بسیار مدرن، پردرآمد و آسان میباشد. امروزه بواسطه اینترنت علاوه بر شکل گیری شغل های جدید، کسب و کارهای خانگی نیز توسعه و رونق یافته اند.

کار در منزل هر چه که باشد از طریق اینترنت و دیجیتال مارکتینگ رونق یافته و رشد میکند. پس اگر هنری دارید، محصولی تولید میکنید و یا خدماتی ارائه میدهید که میتوانند در منزل انجام شوند چرا برای اجاره مکان عرضه و….. هزینه کنید زمانی که میتوانید از طریق اینترنت و با اعمال استراتژی های دیجیتال مارکتینگ یک کسب و کار خانگی پردرآمد و یک شغل خانگی آسان داشته باشید!؟!

البته کار در منزل و کسب درآمد از اینترنت فقط به حوزه رونق بخشیدن به کسب و کارهای کوچک خانگی محدود نمیشود بلکه با استفاده از ظرفیت بی نهایت اینترنت و شغل های ایجاد شده از این طریق، فضای کسب و کار خانگی آسان و پردرآمد را گسترش بخشیده است.

وبسایت یوزبیت نیز در این زمینه فعال است و بزرگترین شبکه تجارت آنلاین را ایجاده نموده که هدفش علاوه بر ایجاد مشاغل جدید که اکثرا مربوط به تجارت الکترونیک و ارزهای دیجیتال میباشند، کسب و کارهای خانگی را توسعه بخشیده و رشد میدهد و همچنین به رونق انواع کسب و کار مخصوصا مشاغل خانگی کمک بسیاری میکند. از طریق یوزبیت میتوانید مستقیما درآمد ریالی و دیجیتالی کسب کنید و یا بصورت غیرمستقیم و از طریق ارتباط مستقیم با مخاطب هدف و بازاریابی موثر بوسیله بستر یوزبیت کسب درآمد نمایید.

برای اطلاعات بیشتر وارد سایت یوزبیت شده و یا مقاله زیر را مطالعه نمایید

یوزبیت چیست و چگونه به کسب و کار من کمک میکند؟

کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی، عضو تیم مدیریتی یوزبیت، سوابق کاری: دستیار مدیر کشوری خدمات پس از فروش موبایل تکنو، مدیر امور بین الملل شرکت معدنی بازتاب کانی آرا، متخصص امور بین الملل گروه تجاری پالفا

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار