آموزش تصویری ساخت و کار با کیف پول MyEtherWallet
  0
0   7.2 k 

yoozbit:

اگر قصد فعالیت در حوزه ارز دیجیتال را دارید، حالا نوبت به ساخت کیف پول ارز دیجیتال و نحوه کار با این کیف پول ها رسیده است.

در ادامه با آموزش تصویری و قدم به قدم ساخت و کار با بهترین کیف پول اتریوم، کیف پول MyEtherWallet  با ما همراه باشید.

بهترین کیف پول اتریوم 

 یکی از بهترین و معتبرترین کیف پول های رمزارزها که برای اتریوم ساخته شده کیف پول MyEtherWallet است که علاوه بر یک کیف پول قدرتمند اتریوم، قابلیت نمایش و کار با توکن هایی که بر پایه اتریوم ساخته شدند را نیز داراست. توکن های بسیار زیادی وجود دارند که بر بستر بلاک چین اتریوم ساخته شده اند که توکن ایرانی یوز نیز یکی از آنهاست. این کیف پول معتبر از توکن یوز و بسیاری از ارزهای دیگر کاملا پشتیبانی میکند.

در مورد توکن بیشتر بخوانید 

" همه چیر در مورد توکن و استاندارد ERC-20

در ادامه این مطلب نحوه ساخت این کیف پول بصورت شفاف و واضح شرح داده شده است.این کیف پول در نسخه های اندروید و ios نیز منتشر شده است که می توانید از آن استفاده نمایید.

ساخت کیف پول MyEtherWallet

وارد سایت myetherwallet.com شوید. پس از ورود به سایت دو گزینه مشاهده می‌کنید:

Create a new wallet : برای ساخت یک کیف پول جدید

Access my wallet : برای دسترسی به کیف پول قبلی‌تان


پس از کلیک بر روی دکمه Create a New Wallet، در ادامه چندین پنجره مشاهده خواهید کرد که در مورد کیف پول Myetherwallet، نحوه کار آن و مسائل امنیتی توضیحاتی ارائه می‌کند. برای حفظ امنیت بسیار مهم است که به این توضیحات توجه کنید.

توجه: در صورتی که تمایلی به مشاهده این توصیه‌های امنیتی ندارید، می‌توانید در ابتدای کار روی لینک Skip کلیک کنید 


در پنجره زیر توضیح داده که کیف پول MyEtherWallet یک کیف پول رایگان و متن‌باز است که در سمت کاربر اجرا می‌شود و کاربر را قادر می‌سازد بطور مستقیم با بلاک چین اتریوم ارتباط داشته باشد.شما مسئول کیف پول‌ خودتان هستید و کنترل آنرا در اختیار دارید. MyEtherWallet یک بانک یا صرافی نیست که کلید خصوصی شما را ذخیره کند.این بدین معنی است که MyEtherWallet نمیتواند به حساب‌ها دسترسی داشته باشد، کلید خصوصی را بازیابی کند، رمز عبور را مجدد برای شما بفرستد و یا تراکنش‌ها را برگرداند.


در صفحه زیر توضیح داده، کیف پول هایی مثل کیف پول سخت‌افزاری یا MetaMask، هیچ توکنی روی MyEtherWallet ذخیره نمی‌کنند و همه مبالغ روی بلاک چین هستند.

کیف پول MyEtherWallet فقط یک پورتال است که کاربر را به بلاک چین اتریوم متصل می‌کند و روی موجودی شما کنترلی ندارد.


در مرحله بعدی توضیح داده شده که اگر شما رمز عبور خود را فراموش کنید، به هیچ عنوان امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت. زیرا MyEtherWallet این اطلاعات را ذخیره نمی‌کند.لذا توصیه می شود رمز عبور را در جایی امن و مطمئن نگهدارید.

بهتر است رمز و کلید خصوصی یا فایل ورود را روی کامپیوتر یا موبایل خود ذخیره نکنید.


برخی توصیه‌های مفید در صفحه بعد به شما نمایش داده می‌شود.

از جمله اینکه کلید خصوصی خود را هیچ گاه نباید برای کسی بفرستید و هیچ‌وقت به ادعاهای مبتنی بر دریافت اتریوم رایگان توجه نکنید و بهتر است MyEtherWallet را در مرورگر خود بوک‌مارک کنید تا اشتباها وارد سایت‌های فیشینگ نشوید.


هدف ارزهای دیجیتال این است که مردم را قادر سازد بتوانند مبالغ موجودی خود را در هر مکان، به شکلی امن و ناشناس نگهداری کنند، بدون اینکه نیاز به تکیه بر اشخاص ثالث داشته باشند.

در بلاک چین، مبالغ توسط بانک یا دولت کنترل نمی‌شود و به همین دلیل است که شما تنها شخصی هستید که به مبالغ خود دسترسی دارید و می‌توانید به سایرین آنرا به هر آدرس دیگری روی بلاک چین بفرستید.

در صفحه پایین این موارد توضیح داده شده است.


پس از اتمام این توضیحات، باید روی دکمه Get Started کلیک کنید تا فرآیند اصلی ایجاد کیف پول شروع شود.


در ادامه، سه روش برای ساخت کیف پول مشاهده خواهید کرد:

MEWconnect : نصب اپلیکیشن روی موبایل

By Keystore File : فایل کلید کیف پول که پس از ساخت به شما ارائه می‌شود و می‌توانید برای ورود به کیف پول از آن استفاده کنید

By Mnemonic Phrase : کلمات تصادفی که می‌توانید برای ورود به کیف پول از آن استفاده کنید


با انتخاب گزینه دلخواه از این سه گزینه، مراحل بعدی را طی کنید.

در ادامه برای ساخت کیف پول ما گزینه By Keystore File را انتخاب می کنیم.

همانطور که مشخص است باید یک رمز برای کیف پول خود قرار دهید.پس از نوشتن رمز و اطمینان از آن، با کلیک روی دکمه Next، فایل Keystore را دانلود خواهید کرد.


بر روی دکمه Download Keystore File کلیک کنید و فایل را در یک فضای مطمئن ذخیره نمایید


 پنجره زیر نشان‌دهنده موفقیت آمیز بودن ساخت کیف پول است.


تبریک!

شما کیف پول خود را ساختید. حالا نوبت به آن رسیده که وارد کیف پول خود شوید.

پس در ادامه با ما همراه باشید.

برای ورود به کیف پول روی Access my wallet کلیک کنید.

دسترسی و ورود به کیف پول

پس از کلیک روی لینک ورود از صفحه اول یا در پایان ساخت کیف پول، صفحه زیر برای شما باز خواهد شد.


در این صفحه راه‌های مختلفی برای ورود به کیف پول وجود دارد، در صورتی که فایل Keystore یا Mnemonic Phrase را در اختیار دارید باید روی گزینه Software کلیک کنید.

سپس به صفحه بعدی که در آن یکی از سه گزینه Keystore یا Mnemonic Phrase یا Private key قابل انتخاب است، هدایت خواهید شد.

با انتخاب گزینه Mnemonic Phrase، باید فایل را از داخل کامپیوتر خود انتخاب کنید.


در مرحله بعدی از شما رمز عبوری که در هنگام ساخت کیف پول وارد کردید خواسته می‌شود.

با وارد کردن رمز عبورخود، به صفحه اصلی کیف پول هدایت خواهید شد.


در صفحه اول کیف پول، می‌توانید آدرس خود را مشاهده کنید و دریافت و ارسال اتریوم و توکن‌های شبکه اتریوم را انجام دهید.


ستون سمت راست در تصویر بالا نیز مربوط به توکن‌های شبکه اتریوم است.

اضافه کردن توکن

گاهی اوقات توکن‌هایی که در کیف پول خود دارید در لیست توکن‌ها نمایش داده نمی‌شود. این مورد برای یوز نیز درصورتی که اولین استفاده شما می باشد صادق است.

برای افزودن این توکن‌ها و البته توکن یوز به کیف پول MyEtherWallet با کلیک روی گزینه Custom Token، پنجره‌ای باز می‌شود و می‌توانید با وارد کردن آدرس قرارداد توکن (Contract address)، رقم اعشار (Decimals) و نماد توکن (Symbol) توکن را اضافه کنید.

این مقادیر برای یوز در در سایت etherscan در این آدرس قابل مشاهده می باشد و مقادیر زیر را داراست:

Contract address : 0xab71e90c8f38367197bc07fc347df4e012807449

Decimals : 18

Symbol : YZC


ارسال و دریافت ارز در کیف پول

در کیف پولتان 3 کار اصلی انجام میگیرد :

ذخیره سازی ارز دیجیتال - ارسال ارز دیجیتال - دریافت ارز دیجیتال

برای دریافت اتریوم یا هر ارز دیگر فقط کافیست آدرس کیف پول ( کلید عمومی ) که در صفحه اول کیف پول پس از ورود مشخص است را در اختیار فرد یا سایتی که قصد ارسال ارز برای شما دارد، قرار دهید.در کپی کردن این آدرس دقت نمایید تا اشتباهی رخ ندهد. همچنین با در اختیار عموم قرار دادن این آدرس هیچ مشکلی برای کیف پول شما پیش نمی آید و همانطور که میدانید همه افراد میتوانند موجودی یک آدرس را مشاهده کنند.

این آدرس علاوه بر دریافت اتریوم و یوز میتواند برای دریافت ارزهای دیجیتالی و توکن های دیگر نیز استفاده شود.

جهت ارسال اتریوم یا هر ارز دیجیتال دیگر در صفحه اول کیف پول پس از ورود  از قسمت Send ETH & Tokens اقدام نمایید.

برای ارسال توکن یوز یا هر نوع توکن دیگر پس از افزودن یوز به لیست توکن های خود(مطابق آموزش بالا) ابتدا باید Type را روی YZC قرار دهید سپس در قسمت Amount مبلغی که تصمیم به ارسال دارد را وارد نمایید و سپس در کادر To Address آدرس کلید عمومی کیف پول گیرنده را وارد کنید.

توجه نمایید برای انجام تراکنش روی بلاک چین اتریوم نیاز به وجود اتریوم به اندازه کارمزد در کیف پول را دارید.این مقدار کارمزد که اصطلاحا Gas Limit نام دارد، برای اتریوم باید 21000 باشد و نیازی به تغییر آن نیست. اما برای ارسال توکن هایی مانند یوز باید مقدار آن را بیش از 53000 قرار دهید.

برای اینکار از قسمت Advanced چک باکس Data & Gas Limit را فعال نمایید سپس مقدار Gas Limit مورد نظر را وارد نمایید.در آخر روی گزینه Send Transaction کلیک کنید.در این مرحله یک پنجره پاپ آپ برای شما باز شده و مشخصات تراکنش را نمایش میدهد . پس از بررسی این مشخصات و اطمینان از درستی مقادیر وارد شده ، برای نهایی شدن تراکنش و ارسال شدن ارز بر روی گزینه  Yes, I am sure! Make transaction  کلیک نمایید.

در اینجا تراکنش انجام شده و شماره تراکنش یا TX ID برای شما نشان داده میشود که میتوانید آن را روی بلاک چین مشاهده نمایید.

6 ماه پیش