0
0   1 k 

alimogh:

ایتنا -گزارش رسانه‌ها حاکی از آن است که چین قصد دارد استفاده از ارز مجازی دولتی مبتنی بر یوآن را به طور آزمایشی آغاز و راه‌اندازی کند.

ارز مجازی چین؛ فناوری با چند هدف!


بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های خبری به نقل از گاردین، دولت چین قصد دارد در راستای کاهش ریسک استفاده از اسکناس و پول نقد در اوج بحران کرونا، طرح آزمایشی ارز مجازی مبتنی بر پول رسمی یوآن را راه‌اندازی کند. 


به گزارش ایتنا از ایسنا، این طرح آزمایشی قرار است در مراحل اولیه تنها در چهار شهر بزرگ چین از جمله شنزن، سوژو، چنگ‌دو، و برخی مناطق دیگر در جنوب پکن که قرار است در سال ۲۰۲۲ میزبان المپیک زمستانی باشد، اجرا شود.


به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، با توجه به تشدید تنش‌های سیاسی و اقتصادی میان دولت های چین و ایالات متحده آمریکا در سال های گذشته ایجاد یک ارز مجازی دولتی می‌تواند جایگزین مناسبی برای نظام‌های جهانی پرداخت مبتنی بر دلار آمریکا باشد و تاثیر و تبعات منفی ناشی از تحریم‌های بین‌المللی وضع شده را تا حد زیادی خنثی کند.


در گزارش روزنامه چاینا دیلی همچنین آمده است که ‌با توجه به کاهش تاثیر تهدید و فشارهای سیاسی بر این ارز مجازی و دیجیتال در صورت موفقیت آن در طرح آزمایشی، یوآن مجازی وارد بازار ارز جهانی خواهد شد.


این کارشناسان همچنین برآورد کرده‌اند که استفاده از ارز مجازی به علت افزایش استقبال از سرویس‌های پرداخت دیجیتال و خودداری شهروندان از تماس با اسکناس به خاطر شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا ، در سالهای آینده نیز تداوم یافته و افزایش پیدا خواهد کرد.

برچسب ها: ارز مجازی دولت چین

>> پیوند خبر <<

≠=====

به امید آسان شدن تبادلات بین الملل  با ارزهای دیگر. شاید یواش یواش ارزهای دیگر (غیر ارزهای دولتهای تحریم کننده) جزو پول برتر دنیا بشوند و مردم کشورهای زیر تحریم روزگار بهتری پیدا کنند. همچنین دولت و مجلس ایران نیز بهتر است با تجربه از دیگر کشورها و توان درونی مردم نیز در راهی بروند که دارای یک ارز رمز شوند به گونه ای که به همه جوانب آن توجه کنند. شاید بتوان از اثرات تحریم بسیار کاست.


7 ماه پیش