لقب جاه طلبانه ترین ارزهای دیجیتال نوپا در حال حاضر، به ترون (Tron) تعلق دارد. در فضای کنونی ارز دیجیتال، پروتکل ترون یکی از بزرگترین سیستم‌های اجرایی مبتنی بر بلاک چین بوده که طبق ادعای تیم اجرایی، از لحاظ مقیاس پذیری جای تامل و تاکید دارد.

2000 تراکنش در ثانیه با کارمزد نزدیک به صفر، یکی از برجسته ترین معیارهایی است که نظر کاربران ارز دیجیتال را به خود جلب کرد؛ ماجرا از آنجایی جذاب‌تر می‌شود که بدانید نرخ تراکنش بیتکوین و و اتریوم، به ترتیب 7 و 15 تراکش در ثانیه خواهد بود! در واقع اساس توجه یوزبیت به بلاک چین ترون نیز در همین موضوع خلاصه می‌شود. طراحی ترون بر اساس دو استاندارد TRC-10 و TRC-20 بوده که تیم توسعه دهنده، اطلاعات کافی درباره آن را ارائه داده‌اند.

واحد اختصاری ترون را با TRX نشان می‌دهیم که جای خود را بین 11 ارزدیجیتال محبوب دنیا باز کرده است و علیرغم دیگر ارزهای دیجیتال، قابلیت استخراج ندارد!

در این مطلب، نگهداری ترون در کیف پول گوشی ترون و اضافه کردن توکن یوز و ترید آن توسط این کیف پول، توضیح داده می‌شود.نصب و راه اندازی ترون لینک

در ابتدا باید اپلیکیشن ترون لینک را متناسب با سیستم عامل گوشی خود (اندریود یا iOS) نصب کنید. پروسه راه اندازی در هر دو سیستم عامل مشابه است اما بد نیست بدانید این کیف پول به صورت مبتنی بر وب (افزونه کروم) نیز قابل دسترسی است. پس از نصب اپ روی دستگاه موبایل، آن را باز کنید و در صفحه باز شده برای ایجاد کیف پول، Create Wallet را بزنید. در صورتی که قصد بازیابی کیف پول خود را دارید، از گزینه Import Wallet کمک بگیرید.


در بین شواهد و ضوابطی که در صفحات بعدی باید بپذیرید، یکی از مهمترین آن‌ها عدم امکان بازیابی رمز عبور است. یعنی اگر رمز خود را فراموش کنید، امکان بازیابی رمزعبور یا کلید خصوصی وجود ندارد.

پس از نامگذاری کیف پول خود، نوبت به ورود رمز عبور می‌رسد؛ همانطور که اشاره کردیم، کیف پول ترون لینک مسئولیت نگهداری رمز شما را بر عهده نمی‌گیرد. پس رمز انتخابی خود را به ذهن بسپارید و حسابی روی این کیف پول برای ذخیره سازی رمزتان باز نکنید.

پس از تکرار رمز عبور، ذخیره عبارت یادآور 12 کلمه‌ای از شما درخواست می‌شود.

در این مرحله، یک نکته امنیتی را به خاطر داشته باشید. اسکرین شات گرفتن از عبارت یادآور در راستای به خاطرسپاری آن، صد در صد خلاف امنیت کیف پول شماست. اگر موبایل شما در دسترس فردی قرار بگیرد، به راحتی می‌تواند به کیف پولتان دست یابد و دارایی شما را تحت اختیار بگیرد، لذا تاکید می شود جهت امنیت کیف پول خود یادآور 12 کلمه ای را یاداشت نمایید و در چند جای امن نگه دارید.

پس از تکمیل ثبت نام و ورود به کیف پول، اگر به صفحه نگاه کنید، تب Assets را می‌بینید که شامل امکاناتی همچون دریافت (Receive)، ارسال (Send)، فریز کردن/ از فریز در آوردن (Freeze/Unfreeze) و افزودن دارایی است. برای دریافت دارایی، گزینه «دریافت» را انتخاب کرده تا آدرس و QR Code مربوط به کیف پولتان را ببینید. بعد از این اینکه این لینک را به فرستنده بفرستید، فرستنده می‌تواند ارز مورد نظر را ارسال کرده تا شما در کیف پول خود آن را دریافت نمایید.

واضح است که برای ارسال، باید گزینه Send را بزنید. بعد از انتخاب این گزینه، در فیلد مربوط به آدرس، آدرس کیف پول مقصد را بزنید. در فیلدهای بعدی «توکن مورد نظر» و «میزان توکن ارسالی» از شما درخواست می‌شود که باید با دقت آن‌ها را وارد کنید. پس از پر کردن هر سه فیلد، بازهم صحت آن‌ها را چک کنید تا اشتباهی صورت نگرفته باشد.چگونه یوز را به کیف پول ترون لینک اضافه کنیم؟

به طور کلی، گزینه Add Asset برای اضافه کردن توکن‌هایی هستند که با استاندارد مختلف مانند TRC-10 و TRC-20 پیاده شده‌اند. باتوجه به این دارایی غیرمتمرکز یوز با استاندارد TRC-20 پیاده شده است لذا میتواند در این کیف پول نگهداری شود.

در صورتی که یوز را در قسمت دارایی‌های خود مشاهده نمی‌کنید، از گزینه add asset برای اضافه کردن آن استفاده کنید. در صفحه جدید، روی گزینه Enter name/ID/contract address بزنید تا وارد صفحه سرچ شوید.


در این صفحه، باید آدرس قرارداد هوشمند یوز در بلاک چین ترون را وارد کنید. برای به دست آوردن آدرس قرارداد هوشمند یوز، لینک زیر به دردتان می‌خورد.


یوز در بلاک چین ترون

این فیلد را با مقدار زیر پر کنید تا یوز به شما نمایش داده شود. (توجه کنید که حتما همین آدرس را وارد کرده باشید)

TUJRS2ojmv5xcDGr4rXYRXpojBDmkzT8Kt


پس از وارد کردن آدرس، یوز به شما نمایش داده می شود و شما با زدن روی چک باکس آن، یوز را به لیست کیف پول خود اضافه نمایید.

حالا شما یوز را در کیف پول ترون لینک و بلاک چین ترون دارید. به همین دلیل، دستتان باز است تا از کلیه اپلیکیشن DApp بلاک چین ترون استفاده نمایید.


برگ برنده‌ای به نام ترید یوز در صرافی غیرمتمرکز جاست سوآپ

پلتفرم غیرمتمرکز جاست سواپ در ژوئیه 2020 به عنوان بخشی از استراتژی ترون (TRX) برای گسترش بخش دیفای راه‌اندازی شد؛ حتما تعجب می‌کنید اگر بدانید در عرض ۱۵ ساعت، حجم معاملات این پلتفرم غیر متمرکز از مرز ۵.۸ میلیون دلار عبور کرد! این محبوبیت در همین جا متوقف نشد چرا که حجم معاملات JustSwap از زمان راه اندازی آن در ۱۸ آگوست 2020 تا 23 آگوست 202، یعنی طی ۵ روز به ۲۰ میلیون دلار رسید.

نکته قابل توجه اینجاست که جاست سواپ به صورت مستقیم و غیرمتمرکز به کیف پول ترون لینک شما متصل بوده و امکان ترید را به صورت مستقیم روی دارایی‌های کیف پول شما فراهم می کند. پس با خیال آسوده، می توانید ترید کنید.

چطور ترید را استارت بزنیم؟

برای شروع ترید یوز، کافی است مقداری TRX را خریداری کنید، TRX خریداری شده را به این کیف پول انتقال داده و در نهایت، در Just Swap معامله را آغاز کنید.

در ادامه به طور دقیق‌تر فرآیند آن را تشریح می‌کنیم. پس از ورود به کیف پول ترون لینک، از طریق منو پایین، وارد بخش Market شوید تا در نوار بالا، گزینه Markets را انتخاب کنید. سپس در بالای این صفحه باز زدن روی گزینه JustSwap وارد این صرافی خواهید شد.

در این صفحه جفت ارز مورد نظرتان را انتخاب کنید و به صورت غیرمتمرکز و امن، از روی دارایی کیف پولتان ترید نمایید.

برای خرید یوز به وسیله ارز دیجیتال ترون (TRX)، فیلد From را روی TRX قرار داده و مقداری که تمایل به خرید دارید را وارد نمایید.

سپس فیلد To(estimated) را روی YZC تنظیم کنید تا مقداری یوز دریافتی را ببینید.

توجه کنید!

 در صورتی که برای اولین بار تجربه ترید یوز را دارید، ابتدا باید یوز را به لیست اپلیکیشنتان اضافه کنید. برای این منظور، در فیلد سرچ، آدرس قرارداد هوشمند یوز را بنویسید و روی گزینه Add بزنید و آن را انتخاب کنید.

TUJRS2ojmv5xcDGr4rXYRXpojBDmkzT8Kt

نکته:

اگر گزینه Select a token برای شما غیرفعال بود، می توانید با ف-ی-ل-ت-ر شکن برای یک بار تست کنید تا این مشکل حل شود. همچنین اگر باز هم مشکل مشاهده کردید، منو بالای صفحه (سمت راست) را باز کنید و وارد بخش Scan شوید. در این صفحه YZC را جستجو کنید و در صفحه باز شده روی گزینه Trade بزنید.


حال وقتش رسیده تا میزان توکن یوزی که دریافت می‌کنید را مشاهده کنید. در این بخش، سه گزینه نمایش داده می شود:

1. Minimum Received: این گزینه، حداقل توکنی که به ازای این معامله دریافت میکنید را نشان می دهد.

2. Price Impact: این گزینه، میزان تاثیر این معامله در قیمت را نشان می دهد.

3. Liquidity Provider Fee: این گزینه، میزان کارمزد و درآمد، تامین کننده موجودی استخر را نمایش می دهد.


توجه نمایید پلتفرم Just Swap برا اساس پروتکل استخر نقدینگی (Pooling) کار می کند. بدین معنا که افراد به صورت جمعی با تامین نقدینگی روی یک جفت دارایی، می توانند یک جفت معاملاتی ایجاد نمایند. به عنوان مثال در حال حاضر، جفت  دارای TRX/YZC ایجاد شده است. با تامین نقدینگی، شما در کارمزد معاملات شریک می شوید و به ازای هر معامله، درصدی یوز و یا ترون به عنوان سود دریافت خواهید کرد. برای این منظور می توانید روی گزینه Pool کلیک کنید.

در ادامه با زدن گزینه Swap و سپس Confirm Swap معامله شما برای Just Swap ارسال شده و بعد از چند دقیقه، توکن خریداری شده به کیف پول ترون لینک شما واریز خواهد شد.

ذکر این نکته ضروری است که برای انجام معامله، حتما باید مقداری ترون (TRX) داشته باشید!

برای فروش یوز هم باید روال برعکس را طی کنید. یعنی From را YZC انتخاب کرده و گزینه To(estimated) را روی TRX تنظیم می‌کنید.

کاربران برای مشاهده نمودار قیمت، قیمت لحظه ای، حجم معاملات و نقدینگی می توانند از طریق این لینک صفحه رسمی یوز در پلتفرم جاست ساپ، اقدام کنند.چرا ترون را انتخاب کردیم؟

در بین بلاک چین های برتر دنیا، یکی از چالش های اصلی کاربران کریپتو، کارمزد بالای تراکنشات بوده است. ترون راه حل خوبی برای رفع مشکل کارمزد محسوب می‌شود و به شما اجازه می دهد با کمتر از 0.1 دلار یا حتی رایگان (!) رمز ارزهای خود را منتقل کنید.

عجیب اما واقعی!

همچنین ترون (TRX) در تمام صرافی های بزرگ دنیا لیست شده و قابل معامله است. لذا بدین وسیله خدمت شما اعلام می‌کنیم که کلیه کاربران جهان بدون محدودیت می‌توانند اقدام به خرید یوز و استفاده از خدمات و زیرساخت پلتفرم یوزبیت بپردازند. در واقع از این طریق پلتفرم یوزبیت راه خود را به بازارها و کاربران جهان باز کرده و امیدواریم به عنوان یک برند ایرانی و با حمایت کاربران ایرانی، مسیر رشد را در جهان هموار کند.نظرات

 • درود بر شما و خسته نباشید فراوان.تبریک فراوان به تمامی اعضای شبکه در حال جهانی شدن یوزبیت 🌹🌺🌸 این رویداد اتفاق کمی نیست!دروازه ی جهانی شدن به روی ما باز شده.پس بیایید سنگ تموم بذاریم واسه این شبکه و رشدش و جذب مجموعه.نشون بدیم که چقدر وطنمون و شرکت و ارز دیجیتال وطنی مون رو دوست داریم.تبریک!تبریک! 👏👏👏🌹🌺🌸

  پاسخ دادن
  • خوبه

 • سلام من یوزهایم رابه کیف پول ترون لینک انتقال دادم اما نمی توانم آنها رابفروشم

  پاسخ دادن
  • اگر طبق آموزش جلو بروید مشکلی ندارد. لطفا پشتیبانی پیام دهید تا راهنمایتون کنیم

 • 👏🏻👏🏻👏🏻

  پاسخ دادن
 • سلام و تشکر از زحمات شما من هم این مشکل دارم لطفا راهنمایی فرمائید با تشکر

  پاسخ دادن
  • لطفا مشکل خود را از طریق پشتیبانی مطرح نمایید تا راهنمایی شوید. با احترام

 • خوب شد از آغاز هم باید روی بستر تند تراکنش و کم هزینه میبودید بسیار هم خوب که روی ترون رفتید.(-:€

  پاسخ دادن
 • 🤣🤣🤣👍

  پاسخ دادن
 • عالی

  پاسخ دادن
 • من کیف پول ترون لینک رو نصب کردم ولی هنوز برداشتی نداشتم که ببینم به کیف پولم واریز میشه یانه .. ولی برای رمز ارزهای دیگه که در ترون لینک اضافه می کنم آدرس ارزها رو در سایت هایی مثل coinpayu میگه اشتباهه ..البته بسیاری از رمز ارزها رو نشون میده ولی به نظر آدرس هاش قابل قبول سایت ها نیست.... لطفا بگید اشتباهم کجاست ...

  پاسخ دادن
 • تشکر فراوان

  پاسخ دادن

⚠️ کلیه محتوای این سایت توسط کاربران ایجاد شده است و یوزبیت هیچ مسئولیتی نسبت به صحت آن‌ها ندارد ⚠️