اگر تحت تاثیر جریان‌های اطلاعاتی قرار دارید، یوزبیت جای شماست. با یوزبیت، در مسیر جریان‌های اطلاعاتی قرار خواهید گرفت چرا که این پلتفرم، نرم افزار اینترنتی برای تولید و تبادل انواع اطلاعات به صورت آنلاین، امن و غیرمتمرکز است. ساختاری که این نرم افزار به منظور ایجاد جریان اطلاعات از آن استفاده کرده، ساختاری شبکه‌ای بوده که علاوه بر ایجاد و تبادل اطلاعات، امکانات دیگری مانند خرید و فروش دانش و اطلاعات، فروش آنلاین، شبکه‌سازی و بازاریابی اینترنتی، تبلیغات و برندسازی، کسب ‌درآمد آنلاین و ... برای کاربران ارائه می‌دهد.
به منظور دسترسی همه کاربران دنیا به زیرساخت و خدمات پلتفرم یوزبیت به صورت غیرمتمرکز و ایجاد وفاداری در کاربران، یک اعتبار داخلی (Virtual Item) برای پلتفرم یوزبیت با نام یوز ایجاد نمودیم.
این اعتبار داخلی، صرفا کلید دسترسی به خدمات و زیرساخت شبکه اطلاعات یوزبیت است و هیچ کاربری خارجی نداشته و نخواهد داشت. در واقع کاربران می توانند به روش های گوناگون (خرید، کار در شبکه یا دریافت پاداش) اعتبار حساب خود را افزایش دهند و در هر زمان و مکان از دنیا از خدمات یوزبیت استفاده نمایند.
طبق قوانین پلتفرم یوزبیت، شرکت یوزبیت فقط متعهد به ارائه خدمات به یوز در چارچوب قوانین است و هیچ تعهدی خارج از قوانین ندارد.
هر اطلاعاتی که قصد اشتراک گذاری آن را داشته باشید، می‌تواند یک بیت اطلاعاتی باشد. به بیان دیگر، بیت اطلاعاتی ابزاری برای ایجاد و انتشار انواع اطلاعات و دانش در شبکه اطلاعات یوزبیت است. این اطلاعات می‌تواند شامل انواع محتوای متنی، ویدئویی، تصویری، صوتی، خبری، فروشگاهی، خدماتی، تبلیغاتی و... باشد. درواقع بیت اطلاعاتی، انعطاف پذیری فوق العاده‌ای را برای کاربر ایجاد می‌کند تا انواع دانش و محتوا دیجیتال را منتشر کرده و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دهد.
فراموش نکنید هر بیت اطلاعاتی علاوه بر نمایش در شبکه یوزبیت، به صورت مستقیم در گوگل نمایش داده خواهد شد و دروازه ورود کاربران از گوگل به کسب و کار شما خواهد بود.
یک بیت اطلاعاتی، علاوه بر اینکه دانش و اطلاعات شما را در اختیار دیگر افراد قرار می‌دهد و مسیر کسب درآمدتان را هموار می‌کند، مسیری برای جذب کاربر از شبکه و موتورهای جستجو نیز می‌باشد. با این توصیف، هرچه بازدهی بیت اطلاعاتی شما بیشتر باشد، دستاورد شما و مجموعه یوزبیت بیشتر خواهد بود. پس برای افزایش بازدهی بیشتر بیت‌های تولید شده، رعایت موارد زیر را در نظر داشته باشید:
- عنوان اولین دستاویز شما برای جلب خواننده است! عنوانی انتخاب کنید که جذاب و قابل جستجو (در موتورهای جست و جو مثل گوگل) باشد.
- خوانایی را به عنوان یک اصل مهم برای نگارش متن رعایت نمایید.
- از ایجاد بیت با متن کوتاه و مختصر شدیدا خودداری نمایید.
- انتخاب تصویر مناسب، باکیفیت و کم حجم جذابیت محتوای شما را بالا می‌برد.
- در انتخاب محتوای پرطرفدار، مفید و کاربردی تاکید داشته باشید تا بازده بیت اطلاعاتی خود را افزایش دهید. محتواهای تکراری و بی فایده، بازخورد خوبی نخواهد داشت.
- کپی ممنوع! با کپی محتوا از دیگر منابع اینترنتی، جایگاه خوبی کسب نخواهید کرد و وقت و انرژی شما هدر خواهد رفت. بی شک محتوای یونیک، نردبان ترقی شما خواهد بود.
فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی، به نوعی همه ما را با مفهوم «بازنشر» آشنا کرده که اغلب به عنوان «شِیر کردن» آن را می‌شناسیم. اگر محتوای یک بیت اطلاعاتی را پسندیدید، می‌توانید با قابلیت بازنشر، آن در نمایه یا شبکه‌های اجتماعی خود انتشار دهید. پس از بازنشر بیت اطلاعاتی، تمام روابط شما، این بیت اطلاعاتی را مشاهده خواهند کرد.
رقابت، مبنای سازندگی فعالیت کاربران در شبکه یوزبیت در نظر گرفته شده که با مقدار انرژی سنجش می‌شود. کاربران با جمع آوری انرژی یا همان امتیاز، می توانند سطح خود را ارتقا دهند و با قرارگیری در نفرات برتر، مزایای بیشتری از شبکه یوزبیت دریافت نمایند.
این رقابت در یوزبیت، بر اساس «گیمیفیکیشن» یا به زبان ساده «گیم وار» طراحی شده تا کاربران ترغیب به رقابت بیشتر و تولید اطلاعات پربازده‌تر شوند.
لیگ یوزبیت در 15 سطح و 5 لیگ تقسیم بندی شده که ترتیب آن‌ها به شرح زیر است:
1. سطح 1 تا 3 : لیگ برنزی شامل برنزی یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
2. سطح 4 تا 6 : لیگ نقره‌ای شامل نقره‌ای یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
3. سطح 7 تا 9 : لیک طلایی شامل طلایی یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
4. سطح 10 تا 12 : لیگ تیتانیوم شامل تیتانیوم یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
5. سطح 13 تا 15 : لیگ الماس (دایمند) شامل الماس یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره
انرژی واحد سنجش فعالیت کاربران در سایت یوزبیت است که در اثر فعالیت تجربی کاربرها، به آن‌ها تعلق می‌گیرد. به زبان دیگر، هرچه قدر درگیری کاربر با شبکه یوزبیت بیشتر باشد، در واقع فعالیت تجربی آن بیشتر بوده و امتیاز بیشتری کسب می‌کنند. اتفاقی که به لطف انرژی ها رخ می‌دهد، ارتقای سطوح لیگ می‌باشد.
شروع فعالیت و عضویت در یوزبیت، هیچ هزینه‌ای برای شما به همراه نخواهد داشت اما فعالیت حرفه‌ای در این شبکه و استفاده از تمام امکانات تعبیه شده در آن، نیاز به ارتقای حساب خواهد داشت تا امکانات ریز و درشت شبکه، برای کاربر قابل استفاده باشد.
پرداخت امن، مهمترین مزیتی است که برای نقل و انتقالات وجه داخل شبکه، در نظر گرفته شده است. پرداخت امن، شامل حال تمام پرداختی‌های یوزبیت بوده که بین دو کاربر انجام می‌پذیرد. در مورد پروسه پرداخت امن، بهتر است بدانید که پس از پرداخت وجه توسط خریدار، این پول توسط شبکه یوزبیت بلوکه می‌شود تا زمانی که خریدار محصول را دریافت کند و صحت و کیفیت آن رضایت داشته باشد. پس از تایید خریدار، وجه پرداختی آزاد شده و به حساب فروشنده واریز می‌شود.
خریدار محصول در شبکه یوزبیت، تنها 6 روز فرصت دارد تا پول بلوکه شده را تعیین تکلیف کند. اگر فرصت شش روزه بدون هیچ تاییدی از جانب خریدار تمام شود، سیستم به صورت خودکار پول را آزاد کرده و به حساب فروشنده واریز می‌کند اما در صورتی که خریدار رضایت نداشته باشد، تا قبل روز ششم، تعریف دعوی کرده تا به شکایتش رسیدگی شود. اگر توضیحات قید شده در متن با محصول ارسالی از طرف فروشنده مغایرت داشته باشد، پول خریدار برگشت داده خواهد شد.
برای مشاهده همه تغییرات اعمال شده در حساب کاربری از جمله سوابق فعالیت، کافی است به بخش گزارشات حساب کاربری مراجعه کنید. برای دسترسی به بخش گزارشات، وارد حساب کاربری خود شده و در نوار بالای سایت روی آیکون کاغذ در سمت چپ کلیک کنید.
هر شخصی که در یوزبیت عضو شود، به طور رایگان یک صفحه شخصی (Page) خواهد داشت تا در آن تولید اطلاعات و محتوا کند، محصول برای فروش بگذارد، بیوگرافی تنظیم نماید و یا آدرس شبکه های اجتماعی خود را درج کند. داشتن یک صفحه یا نمایه در یوزبیت، آغاز فعالیت در این شبکه و حکم کارت ویزیت مجازی شما را خواهد داشت.
برای دستیابی به تنظیمات نمایه، وارد حساب کاربری خود شده و از نوار بالا روی آواتار کلیک کنید تا منوی مربوطه باز شود. پس از آن، روی تنظیمات کلیک کنید تا بتوانید اطلاعات حساب و نمایه خود را ویرایش کنید.
برای درک مفهوم رابطه سازی در یوزبیت، هیچ مثالی به اندازه Follower و Following در اینستاگرام گویای مطلب نیست! کاربران یوزبیت می‌توانند داخل شبکه ایجاد رابطه نمایند. دلیل انتخاب اسم «رابطه»، تجاری بودن شبکه یوزبیت است چرا که در تجارت، روابط تاثیر مثبت دارند.
برای خرید و فروش در یوزبیت، باید از بستر انعطاف پذیر این شبکه یعنی فروشگاه استفاده کنید. با استفاده از امکانات تجاری که در بخش فروشگاه فرآهم شده، می‌توانید به هر نحو که مایل باشید اقدام به فروش آنلاین کنید و کسب‌وکار اینترنتی خود را گسترش دهید.
برای شروع فروش آنلاین خود از منو پایین وارد بخش فروشگاه شوید و روی گزینه ایجاد محصول بزنید.
برای ایجاد آگهی، ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید سپس از منو پایین سایت وارد بخش پیشران شده و از طریق بخش ایجاد آگهی اقدام به فعال کردن تبلیغ خود نمایند.
همچنین در بخش ایجاد بیت، مستقیما امکان خرید بازدید و تبلیغاتی کردن آن فرآهم شده است.
معرفی کاربر به شبکه یوزبیت، یک درآمد دائم برای شما ایجاد می‌کند! کاربران با معرفی هر عضو جدید به شبکه یوزبیت، به صورت مستقیم و دائمی در درآمد یوزبیت از آن کاربر(فقط همان کاربر در یک سطح) سهیم می‌شوند. البته ناگفته نماند که در قبال معرفی کاربر جدید، مقداری انرژی دریافت می‌کنید که به شما کمک می‌کند به سطوح بالاتر بروید. (همانطور که می‌دانید ارتقای سطح کاربری مزایای بیشتری از یوزبیت را برای شما فرآهم می آورد.)
شبکه سازی در یوزبیت مزایای دیگری شامل موارد زیر دارد :
- پی ریزی شبکه آنلاین، یک بار برای همیشه
- ارتباط دو طرفه و مستمر با اعضای شبکه خود
- بهره وری از شبکه خود در یوزبیت در راستای منافع تجاری خود
برای دریافت لینک و ابزار بازاریابی خود، پس از ورود به حساب کاربری، از منو پایین وارد بخش پیشران شوید و بخش بازاریابی را انتخاب نمایید.
بر اساس قرارداد کاربری منعقد شده بین یوزبیت و کاربران که تمام کاربران در ابتدای عضویت آن را پذیرفته اند، یوزبیت فقط موظف به ارائه خدمات به این اعتبار داخلی در چارچوب قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. با استفاده از یوز، کاربران به همه امکانات پلتفرم یوزبیت دسترسی پیدا خواهند کرد.
امکاناتی نظیر تبلیغات و برندسازی، فروش اینترنتی، تبادل امن اطلاعات، کسب درآمد آنلاین، ایجاد تکلیف آنلاین، ارتقا عضویت، بازاریابی و... بخشی از مزایای رو به رشد این اعتبار داخلی در شبکه یوزبیت است.
فراموش نکنید که کاربردهای یوز بصورت روزافزون و همگام با رشد و توسعه شبکه یوزبیت، افزایش می‌یابد.
به طور معمول انتقال وجه ریالی از حساب یوزبیت به حساب بانکی کاربر، حداکثر تا 72 ساعت کاری زمان می‌برد.
در قدم اول، بررسی کنید که ایمیل خود را در بخش تنظیمات حساب به درستی و صحیح وارد کرده‌اید یا خیر؛ در گام بعدی، حتما صندوق اسپم ایمیل خود را چک کنید و اگر باز هم اثری از ایمیل تایید نیافتید، از پشتیبانان یوزبیت کمک بخواهید.