خرید بیت کوین بدون احراز هویت

خرید و فروش بیت کوین همیشه با معضلاتی روبرو است که شاید کمی پیچیده به نظر برسد. در ابتدا شما باید بدانید که در چه زمان و شرایطی اقدام به خرید و فروش بکنید. در واقع باید اصول خرید و فروش بیت کوین را بدانید. از طرف دیگر خرید و فروش بیت کوین در ایران نیز با مشکلات دیگری همراه است که می‌توانید در آن مقاله، روش‌های انجام آن را نیز بخوانید. اما امروز می‌خواهیم راجب خرید بیت کوین بدون احراز هویت صحبت کنیم. ابتدا اجازه بدهید با این سوال که احراز هویت چیست، شروع کنیم.

خرید بیت کوین بدون احراز هویت

منظور از احراز هویت چیست؟

احراز هویت یک فرآیند امنیتی برای حصول اطمینان از هویت مخاطب می‌باشد. در این فرآیند، دو طرف یک معامله، با فرستادن اطلاعاتی خاص، هویت اصلی خود را به طرف مقابل می‌شناسانند تا هر کدام با اطمینان بیشتری معامله را انجام دهند. این در حالی است که در صورتی که هویت افراد برای یکدیگر محرز نشود، اعتمادی شکل نمی‌گیرد و امکان انجام معامله نیز از بین می‌رود.

احراز هویت در ساده‌ترین نوع خود، نام کاربری و رمز عبور شما به یک سایت یا صفحه خاص می‌باشد. همچنین این فرآیند ممکن است از طریق یک کارت هوشمند نیز انجام شود که البته امکان گم کردن این دو مورد بالاست. اما می‌توان از اعضای بدن، مثل اثر انگشت، عنبیه چشم و دگیر مکانیزم‌های مشابه نیز استفاده کرد. با این حال این سیستم نیز امکان خطا دارد.

احراز هویت بر اساس الگوهای رفتاری نیز از دیگر روش‌های این فرآیند می‌باشد. مثلا مدت زمانی که طول می‌‌کشد تا شما رمز عبور خود را وارد کنید. اما این سیستم خیلی دقیق نیست. در نهایت نیز به فرآیند احراز چند فاکتوری می‌رسیم که استفاده شما از کارت بانکی‌تان یک نمونه ساده از این نوع فرآیند می‌باشد.

خرید بیت کوین بدون احراز هویت

احراز هویت در دنیای رمزارزها

کسانی که به دنبال خرید بیت کوین بدون احراز هویت می‌باشند ، افرادی هستند که نمی‌‌خواهند ردی از معاملات خود برجای بگذارند. از آنجایی که یافتن معاملات اشخاص در زنجیره بلاک‌چین کار ساده‌ای نیست، اکثر سایت‌های مبادلات ارزهای دیجیتال، از کاربران خود درخواست احراز هویت می‌کنند. این کار به منظور ثبت اطلاعات معاملات اشخاص و برای جلو گیری از فسادهای مالی می‌باشد.

با این حال، هنوز هم سایت‌هایی وجود دارند که امکان خرید بیت کوین بدون احراز هویت را برای کاربران خود فراهم می‌کنند تا آن‌ها بتوانند بدون اینکه هویت‌شان مشخص شود به معامله ارز دیجیتال خود بپردازند.

مزایای و معایب خرید بیت کوین بدون احراز هویت

مزایا و معایب خرید بیت کوین بدون احراز هویت

با اینکه خرید بیت کوین بدون احراز هویت ، شما را اقلا یک مرحله جلو می‌اندازد و همچنین هیچ اطلاعات شخصی در فرآیند معاملات شما ثبت نمی‌شود و به قولی به شکل نانشناس معامله می‌کنید، اما این کار خطرهای بسیاری نیز با خود به همراه دارد.

از معایب و ریسک‌های این فرآیند می‌توان به امکان پولشویی از این طریق، فرار از مالیات، دزدی و کلاه‌برداری اشاره کرد. خیلی از افراد هستند که می‌خواهند پول‌های اختلاص کرده خود را تمیز کنند و خرید بیت کوین بدون احراز هویت راه بسیار مناسبی برای این کار می‌باشد. همچنین در صورت مشخص نبودن طرف معامله، امکان فرار مالیاتی نیز وجود دارد، چرا که معلوم نیست چه مقدار بیت کوین به حساب فرد واریز شده و یا از حساب او برداشت شده است.

از طرفی اگر کوین‌ها دزدی باشند، با احراز هویت می‌توان آن‌ها را پیگیری کرد و سارق را به دام انداخت. اما خرید بیت کوین بدون احراز هویت این امکان را از شما می‌گیرد و همچنین احتمال اینکه طرف مقابل شما پس از دریافت پول، بیت‌کوین را به حساب شما منتقل نکند نیز وجود دارد.

در ضمن هزینه تراکنش خرید بیت کوین بدون احراز هویت نیز بالاتر از فرآیند معمولی خرید و فروش بیت کوین می‌باشد.

مزایا و معایب خرید بیت کوین بدون احراز هویت

روش‌های خرید بیت کوین بدون احراز هویت

با همه این احوالات، هنوز سایت‌هایی وجود دارند که امکان خرید بیت کوین بدون احراز هویت را برای کاربران فراهم می‌کنند. البته که شما می‌توانید به خرید بیت کوین بدون احراز هویت به صورت حضوری نیز بپردازید، اما در زیر به چند سایت که این امکان را دارند، اشاره کرده‌ایم.

  • Wall of coins : این صرافی امکان خرید همتا و با پول نقد را برای کاربران خود فراهم کرده است. هزینه تراکنش در این سایت نیز چندان بالا نیست.
  • Local Bitcoins : این سایت بیشتر به شکل یک بازار است تا صرافی! لوکال‌بیت‌کوینز نیز یک پلتفورم همتا است که اشخاص را به هم وصل می‌کند. این سایت امکان پرداخت در انواع مختلف را دارد.
  • Bitquick : بیت‌کوئیک نیز از دیگر سایت‌هایی است که امکان خرید بیت کوین بدون احراز هویت را فراهم می‌کند. این سایت معروف، دارای رابط کاربری خوب و امنیت بالاست.
  • Coinmama : این سایت به چند سطح از تاییدیه نیاز دارد اما همچنان نیازی به احراز هویت کامل نیست. ویژگی‌ای که این سایت را منحصر به فرد می‌کند، روش‌های پرداختی است که این سایت از آن‌ها پشتیبانی می‌کند.
  • Bitcoin ATMs : خودپردازهای بیت‌کوین چند وقتی است که راه افتاده‌اند و در حال حاضر ۳۰ عدد از آن‌ها وجود دارند. همچنین خرید از آن‌ها به این صورت است که به سمت یکی از این خودپردازها رفته و با اسکن کد QR کیف‌پول خود، به خرید بیت‌کوین می‌پردازید.

با وجود مزیت‌هایی که احراز هویت برای کاربران به همراه دارد، اما هنوز افراد بسیاری به دنبال انجام معاملات خود به صورت ناشناس و خرید بیت کوین بدون احراز هویت هستند. این سایت‌ها نیز به همین خاطر به وجود آمده‌اند. اما توصیه یوزبیت این است که کلاهتان را سفت بچسبید و از تمامی اقدامات امنیتی در دسترس برای معاملات خود استفاده کنید.

 

 

موسس یوزبیت | برنامه نویس و توسعه دهنده وب و بلاک چین | مهندس برق

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

اسلایدر سایدبار